Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas nową inicjatywą, jest częścią naszej filozofii i tego, kim jesteśmy.

Od technologii, które opracowujemy, po sam proces projektowania, każdy wytwarzany przez nas produkt jest funkcjonalny i stworzony na całe życie. Naszą misją jest minimalizacja wykorzystania surowców pierwotnych i eliminacja odpadów na każdym etapie łańcucha wartości.

 

W 2022 r. aż 80% wszystkich odpadów produkcyjnych poddaliśmy recyclingowi lub wykorzystaliśmy ponownie. Ponieważ Ziemia jest naszym domem i miejscem pracy, chcemy zadbać o nią i o mieszkających na niej ludzi.

 

Razem możemy zbudować lepszą firmę

Każdego dnia nasi pracownicy na całym świecie stają na wysokości zadania. Wierzą, że przyszłość rysuje się w jasnych barwach i że razem możemy zbudować lepszą firmę i, co najważniejsze, lepszy świat dla przyszłych pokoleń.

Alejandro Peña CEO, Keter Group

Nasze filary zrównoważony rozwój

Wspólny wysiłek na rzecz zrównoważonego życia:

  • Lepsze produkty
  • Lepsza planeta
  • Lepszy biznes

Lepsze Produkty

Dostarczamy innowacyjne i trwałe rozwiązania, które naturalnie wpisują się w Wasz styl życia, jednocześnie całkowicie odmieniając Twoje otoczenie – na lepsze.

 

Nasze produkty mają na celu pomóc ludziom żyć wygodnie i funkcjonalnie w przystępnych cenach. Wszystkie nasze produkty nadają się do recyklingu i zostały zaprojektowane tak, aby służyły przez całe życie. Nie wierzymy w produkty jednorazowego użytku.

 

Inwestujemy w obieg zamknięty poprzez innowacyjne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w naszych produktach, z których niektóre są wykonane nawet w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Ma to dla nas ogromne znaczenie. W 2021 roku zużyliśmy ponad 160 000 ton materiałów pochodzących z recyklingu – to pięciokrotność wagi Statuy Wolności i ponad pięciokrotność wagi londyńskiego Tower Bridge.

Lepsza Planeta

Zrównoważony rozwój jest częścią kultury naszej firmy od samego początku. Mając strategiczne cele redukcji emisji gazów cieplarnianych o 25% do 2025 r. (rozpoczynając od 2018 r.), nieustannie dążymy do osiągania coraz większych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zmniejszamy nasz ślad węglowy dzięki efektywności operacyjnej i pozytywnym dla środowiska działaniom w całym łańcuchu dostaw. Proaktywne przyczyniamy się do tworzenia zrównoważonego środowiska życia poprzez szereg inicjatyw proekologicznych i działań na rzecz zatrzymania zmiany klimatu. Dodatkowo prowadzimy rozważną gospodarkę wodną i maksymalnie redukujemy odpady.

Lepszy Biznes

Nasz sukces jako firmy zależy od głębokiego zrozumienia, że różnorodność, równość i integracja prowadzą do większej kreatywności, większej innowacyjności i ostatecznie większych osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Dzięki zakładom produkcyjnym w Wielkiej Brytanii i całej Europie jesteśmy dumni z zaangażowania i inwestowania w każdą z naszych lokalnych społeczności poprzez inicjatywy filantropijne. Takie inicjatywy obejmują nasz program Keter Community Connection, którego celem jest uczynienie naszych społeczności bardziej zielonymi poprzez integrację i edukację. Staramy się edukować i inspirować nowe pokolenie świadomych ekologicznie ludzi, którzy mogą zapoczątkować prawdziwe zmiany na świecie.

Raport Zrównoważony Rozwój

Keter opracowuje produkty z myślą o naszych klientach i konsekwentnie udowadnia, że jest liderem branży w zakresie zrównoważonego projektowania i produkcji. Dumnie współdzielimy odpowiedzialność za naszą planetę i chcemy tworzyć produkty, które są piękne i funkcjonalne, jednocześnie minimalizując nasz wpływ na środowisko. Naszą misją jest, aby do 2025 roku zredukować emisję gazów cieplarnianych z produkcji o 25%, zredukować do zera ilość odpadów z produkcji trafiających na wysypiska i zwiększyć wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w naszych produktach do 55%. Są to dla nas ważne cele do osiągnięcia i każdego dnia wkładamy ogromny wysiłek i zasoby, aby odpowiadać na potrzeby dzisiejszego świata w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie projektując z myślą o jutrze i aktywnie tworząc przyszłość tak, aby każdy następny dzień był lepszy.

Nie rezygnuj z tworzyw sztucznych – podążaj z nami ścieżką zrównoważonego rozwoju!

Nie rezygnuj z tworzyw sztucznych, lecz korzystaj z nich świadomie. Zamknij ich obieg poprzez recykling. Zamiast wyrzucać pozornie niepotrzebne rzeczy, daj im drugie życie! Wykorzystuj innowacyjne produkty marki Keter i twórz nowe rzeczy – piękne i przyjazne naturze!

Tworzymy w sposób
zrównoważony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium