Złota jesień – ostatnie chwile na świeżym powietrzu

Złota jesień – ostatnie chwile na świeżym powietrzu


Jesienny ogród zachwyca paletą barw. Korony drzew, jeszcze niedawno cieszące oczy kolorem soczystej zieleni, przybierają odcienie złota, pomarańczy i czerwieni. Choć wieczorami dokucza już chłód, wciąż zdarzają się jeszcze ładne popołudnia. Gdy tylko na horyzoncie pojawia się słońce, warto skorzystać z okazji i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. To już ostatnia okazja w roku, aby móc rozkoszować się ciepłem muskających twarz promieni. Warto zadbać przy tym o kilka kwestii, aby jesienny wypoczynek był jak najbardziej komfortowy.

1

 SALVADOR BALCONY SET

Jesienny wypoczynek

Letnie wieczory sprzyjały przesiadywaniu w ogrodzie do późnych godzin nocnych; teraz, gdy zapada zmrok, słupek temperatury spada nawet poniżej 10 stopni. Słońce zachodzi już koło godziny osiemnastej, dlatego wypoczynek na świeżym powietrzu warto planować na godziny poranne lub wczesne popołudnie. Jesienią w ogrodzie jest sporo do zrobienia, jako że rośliny trzeba przygotować na nadejście mrozów; odpowiednia aranżacja miejsca wypoczynkowego sprawi, że będzie można szukać w nim wytchnienia w przerwie między kolejnymi pracami ogrodniczymi. Kącik rekreacyjny warto przenieść w miejsce osłonięte od wiatru, najlepiej zadaszone, które ochroni przed zmienną pogodą. Dobrą decyzję będzie przeniesienie mebli na taras; o odpowiedniej aranżacji przestrzeni powinni również pomyśleć właściciele niewielkich przestrzeni balkonowych. Zadaszony, osłonięty przed wiatrem balkon to idealne miejsce na to, by w komfortowych warunkach rozkoszować się ostatnimi promieniami słońca.

22222

ROSARIO BALCONY SET

Meble – gwarancja wypoczynku

Podstawą udanego wypoczynku są meble, które zapewnią domownikom maksimum komfortu. Powinny być trwałe i funkcjonalne, a ich konstrukcja – solidna i wytrzymała. Kluczowe znaczenie ma materiał, z którego wykonane są meble – najbardziej trwałe są te z polipropylenu, tworzywa sztucznego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych. To zapewnia gwarancję, że nie zniszczy nich ani ostre słońce, ani opady obfitego deszczu. Wybierając konkretny model, warto zadbać, by meble wkomponowały się w aranżację przestrzeni tarasu czy balkonu. Najlepiej wybrać zestaw, zaopatrzony w siedziska i stoliczek, co umożliwi zjedzenie posiłku lub wypicie kawy. Chwile w towarzystwie kubka parującej kawy czy grzanego wina to idealny przepis na udane październikowe dni. 

dd

JAZZ SET

Stylowe zestawy balkonowe

Tym, którzy cenią w designie nie tylko funkcjonalność, ale też estetykę, spodoba się zestaw SALVADOR BALCONY SET, złożony z dwóch foteli i kwadratowego stolika. Meble charakteryzuje niezwykle ciekawe wzornictwo – faktura powierzchni przypomina rattanowy splot. Wysoka jakość wykonania, odpowiednio wyprofilowane fotele i miękkie poduszki sprawiają, że komplet jest doskonałym wyborem dla wszystkich, ceniących wygodę. Z wzornictwa, inspirowanego splotem rattanowym, czerpie też inny model, ROSARIO BALCONY SET. Kompaktowe wymiary oraz łatwy system składania i rozkładania mebli sprawia, że komplet ten będzie świetnym wyborem w przypadku niewielkich powierzchni balkonowych. Miłośnikom klimatu włoskich kawiarenek spodoba się zestaw JAZZ SET – złożony z dwóch krzeseł i okrągłego stoliczka, o fakturze imitującej naturalne drewno, zaprowadzi na balkonie klimat niczym z urokliwych miasteczek Italii. Równie malowniczym kompletem jest BLUES SET, zaopatrzony w stoliczek z kwadratowym blatem. Po skończonym posiłku zestaw można łatwo złożyć i schować, co pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca.

hvhj

BLUES SET

Choć jest już za chłodno na organizację przyjęć pod gołym niebem czy towarzyskich spotkań przy grillu, wciąż jednak warto usiąść w ogrodzie w towarzystwie rodziny, dobrej lektury lub też własnych myśli. To ostatnia okazja, aby móc złapać ostatnie chwile słońca i odpocząć, rozkoszując się bliskością natury.