Zielony parapet przez cały rok – rośliny do kuchni


Zielony parapet przez cały rok – rośliny do kuchni

 

Dla wielu z nas kuchnia to - obok salonu – ukochane pomieszczenie w domu. To tu przygotowujemy posiłki, pijemy poranna kawę, jemy rodzinne obiady. Warto, aby znajdowały się w niej liczne rośliny. Będą wspaniałym dopełnieniem kuchennej przytulności. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie kwiaty rozkwitną w kuchni z powodu warunków, jakie często tu panują – ciepła bijącego od piekarnika i wilgoci od parujących garnków. Jakie rośliny poradzą sobie w takich warunków? Kilka z nich wymieniamy w dzisiejszym zestawieniu. Zapraszamy do lektury.

1. Fiołek amerykański – dość łatwy w uprawie, ponieważ nie ma wygórowanych wymagań. Musicie jedynie pamiętać, że nie lubi południowego parapetu ani przelewania. Dzięki małych rozmiarom zmieści się nawet na niedużym parapecie czy kuchennym stole. Niewątpliwą zaletą fiołka jest to, że kwitnie przez cały rok.

 

Fiołek amerykański świetnie będzie prezentował się w donicach naszej marki Rattan Planter. Klasyczna forma odwróconego trapezu oraz wzór naturalnej plecionki rattanowej na pewno sprawdzą się w kuchennej przestrzeni. Donice występują w dwóch uniwersalnych wersjach kolorystycznych: antracytowej oraz brązowej oraz w trzech rozmiarach. Rozmiar „S” idealnie wyeksponuje delikatną urodę fiołka amerykańskiego.

 

 UjtHnOd.jpg (808×1280)

Rattan Planter S

 2. Skrzydłokwiat – ta popularna roślina najlepiej czuje się w półcieniu i ciepłym stanowisku, dlatego dobrze znaleźć jej miejsce na półce blisko okna w kuchni.

Skrzydłokwiat dobrze będzie prezentował się w donicy o regularnym kształcie. Nasza donica Cylinder Planter nie tylko odpowiednio wyeksponuje intensywną zieloną barwę liści skrzydłokwiatu, ale też jego piękne białe kwiaty. Niezaprzeczalnym atutem tej donicy jest solidna konstrukcja, która posiada wbudowany system drenażu. Zapobiega on nadmiernemu nawodnieniu rośliny. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku skrzydłokwiatu, który nie lubi zbyt mokrego podłoża.

 

 xgUkEE6.jpg (853×1280)

Cylinder Planter M

 3. Trzykrotka – jest odporną nawet na dość trudne warunki i ogólnie prostą w uprawie rośliną. Dlatego na pewno dobrze będzie jej się żyło w kuchni. Warto postawić ją na szczycie szafek kuchennych. Dzięki temu jej pędy będą miały nieograniczoną możliwość rozrastania się, w czym tkwi urok trzykrotek. Pamiętajcie jednak, aby nie umieszczać ich nad kuchenką gazową.

4. Cibora – roślina ta świetnie sprawdzi się w kuchni dobrze nasłonecznionej, widnej. Poza tym będzie ciekawym, a w dodatku żywym, detalem w przestrzeni urządzonej w stylu industrialnym bądź loftowym.

5. Fitonia – ta doniczkowa roślina o pięknych liściach charakteryzuje się dość dużymi wymaganiami, które – o dziwo! – przestrzeń kuchenna jest w stanie spełnić. Lubi bowiem półcieniste stanowiska, wilgoć – zarówno w powietrzu, jak i w podłożu, oraz dość wysoką temperaturę.

 

Fitonia ma wysokie wymagania nie tylko co do miejsca, w którym rośnie, ale również jeśli chodzi o donicę. Na pewno jej potrzeby spełni nasza donica Cube Planter, która swoją fakturą przypomina do złudzenia drewniane, szczotkowane deski. Cube Planter dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – antracytowej i brązowej oraz trzech rozmiarach – S, M i L. dzięki temu na pewno dobierzecie odpowiednio dużą donicę do rozmiarów, jakie właśnie osiąga Wasza fitonia.

 

 jg7erSF.jpg (853×1280)

Cube Planter M i L