Zabawki ogrodowe, które sprawdzą się również w domu

Zabawki ogrodowe, które sprawdzą się również w domu


Nie tylko dorośli uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Odpowiednio zaaranżowany ogród, taras, a nawet balkon może stać się ulubionym miejscem najmłodszych. Tam mogą rozładować energię, pobiegać, a do wspólnej zabawy zaangażować rodzinę i rówieśników. Kiedy jednak za oknem jesień, zabawa przenosi się do wnętrza domu. Niektóre akcesoria, które służyły na świeżym powietrzu wiosną i latem, świetnie sprawdzą się też w zaciszu domowym i będą umilać najmłodszym długie jesienne wieczory.

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla dziecka?

Ogromną rolę w spędzaniu czasu przez najmłodszych spełniają zabawki, które są absolutnie niezbędne wszędzie tam, gdzie mieszkają dzieci. Nie tylko uatrakcyjniają zabawę, często też uczą, wyrabiają pożądane umiejętności i sprzyjają integracji z rówieśnikami. Przy zakupie zabawek należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, muszą być przystosowane do wieku dziecka – te, które spodobają się dwulatkowi, nie przypadną do gustu dzieciom w wieku szkolnym. Należy też wziąć pod uwagę liczbę maluchów, która będzie bawić się nimi bawić – warto wtedy wybrać te, które będą sprzyjały wspólnej zabawie, a nie rywalizacji. Zabawki powinny być wykonane z wytrzymałego tworzywa, odpornego na zabrudzenia, wilgoć i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Koniecznie należy też zwrócić uwagę na wymagane atesty bezpieczeństwa. Ich wybór oczywiście powinien być też przystosowany do upodobań i preferencji dziecka.

Dla małych indywidualistów

Mając do dyspozycji trochę wolnej przestrzeni, można pomyśleć o stworzeniu specjalnego kącika dla dzieci. To ułatwi aranżację zabawy, a jednocześnie czuwanie nad jej bezpieczeństwem. W przypadku mniejszej przestrzeni kluczowe będzie jej odpowiednie zagospodarowanie w taki sposób, by była jak najbardziej atrakcyjna dla dzieci. Umożliwią to specjalne meble, które sprzyjają nie tylko rekreacji, ale też twórczym zabawom. Taką funkcję spełnia stoliczek SIT&DRAW, przy którym dziecko może poświęcić się pasji tworzenia. Jest złożony z wygodnego siedziska i szerokiego blatu ze specjalnymi zagłębieniami, ułatwiającymi przechowywanie przyborów artystycznych. Charakteryzuje się niezwykle stabilną konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Świetnie sprawdzi się jako stolik dla jedynaków bądź dzieci, które preferują zabawy indywidualne.

Stoliczek SIT&DRAW

Dla rysowników i konstruktorów

Rodziców dwójki dzieci zainteresuje model PATIO CENTER z dwoma siedziskami i szerokim blatem. Zamontowano w nim specjalne otwory, w których można trzymać przybory artystyczne i inne drobiazgi, a jego ergonomiczna konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania. Liczba kolorystycznych wariantów, w których dostępny jest stolik, z pewnością spodoba się najmłodszym i pobudzi ich wyobraźnię. Tym dzieciom, które od kolorowania wolą zabawę z klockami, spodoba się CONSTRUCTABLE. To stół z dwoma krzesełkami, który różni się od innych modeli przede wszystkim specjalnym panelem, wmontowanym w blat. Przystosowany jest do zabawy najpopularniejszymi rodzajami klocków, a jego przemyślana konstrukcja sprawia, że pełni również rolę schowka. Dzięki tym cechom model znakomicie ułatwia organizację zabawy i zaprowadzenie porządku po jej zakończeniu.

 

PATIO CENTER

Stoliczek PATIO CENTER

 

CONSTRUCTABLE

Stoliczek CONSTRUCTABLE

Zabawki ruchowe

Jeśli dziecko rozpiera energia, a siedzenie przy stoliku nie jest jego ulubioną czynnością, warto zainteresować się zabawkami, wykorzystującymi ruch. Należy do nich trzyosobowa huśtawka ELEPHANT TRIO ROCKER. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji jest całkowicie bezpieczna, a tworzywo, z którego ją wykonano, sprawia, że model jest niezwykle trwały i solidny. Ciekawy kształt i intensywna kolorystyka huśtawki uatrakcyjni dzieciom wrażenia podczas zabawy. Kreatywne dzieci będą z kolei zachwycone zabawką MEGA DO, złożoną ze stu plastikowych elementów, które można dowolnie łączyć, wyczarowując rozmaite kształty. W ten sposób znakomicie rozwija umiejętność logicznego myślenia i wyobraźnię. Zabawką można się bawić indywidualnie lub w większym gronie.

Huśtawka Trio Rocker

Huśtawka TIO ROCKER

Zabawka MEGA DO

Zabawka MEGA DO 

Kiedy wróci wiosna, opisane modele sprawdzą się znakomicie też jako element rekreacji i zabawy na świeżym powietrzu. Wysokiej jakości tworzywo, z którego są wykonane, gwarantuje, że będą funkcjonalne niezależnie od pory roku i przez długie lata.