Wrześniowe porządki w ogrodzie


Wrześniowe porządki w ogrodzie

 

Miesiąc, w którym witamy kalendarzową jesień, jest jednym z najbardziej pracowitych okresów w pielęgnacji ogrodu. Warto wykorzystać ostatnie ciepłe dni i cieszyć się z kolorów tej pory roku, z drugiej strony należy już pomyśleć o pierwszych przygotowaniach podwórza do zimy. Nad jakimi pracami warto się skupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym dzisiejszym artykule J

 

  1. Wrzosowisko – nazwa aktualnego miesiąca zobowiązuje J Warto wydzielić część ogrodu i stworzyć choćby małe wrzosowisko, aby cieszyć oczy feerią barw, jakie zapewniają te wspaniałe rośliny.
  2. W wolne miejsca ogrodu dosadzamy rośliny sezonowe, np. chryzantemy, astry czy żurawki.
  3. Jeśli chcecie, aby wiosną w waszym ogrodzie zakwitły tulipany, hiacynty, narcyzy czy krokusy, właśnie teraz należy posadzić je do gruntu lub donic. W tej roli świetnie sprawdzą się zestaw naszych donic Cylinder Planters. Każda z trzech donic wchodzących w skład setu wykonana jest w bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego imitującego fakturę rattanowej plecionki. Dzięki temu wyglądają stylowo i świetnie komponują się do każdej ogrodowej aranżacji. Ponadto, donice są odporne na negatywne oddziaływanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Wasze sadzonki spokojnie przetrwają w nich zimę, aby rozkwitnąć wiosną.

 

iUFcOL2.jpg (853×1280)

 

Cylinder Planters S, M i L

 

  1. Zacznijcie ograniczać podlewanie roślin. Jesienią i zimą ograniczamy ten zabieg do koniecznego minimum.
  2. Jeśli stosujecie tzw. zielony nawóz, wrzesień jest najlepszym miesiącem aby wysiać rośliny wchodzące w jego skład, np. łubin, żyto czy facelię.
  3. Warto zacząć już teraz zbierać obumarłe części roślin, opadające liście, przekwitające kwiatostany. Odpady BIO należy kompostować, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Eco Composter naszej marki ułatwi kompostowanie nawet tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym ekologicznym rozwiązaniem. Jest wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, a jego konstrukcja zapewnia najwyższą szczelność. Możecie być pewni, że ewentualne brzydkie zapachy nie wydostaną się na zewnątrz.

 

 

tkIkqLf.jpg (959×1280)

 

Eco Composter

 

  1. We wrześniu zwróćcie szczególną uwagę na Wasz trawnik:

- Ostatni raz przed zimą nałóżcie na niego nawóz. Do tego zabiegu używa się specjalnych preparatów zwiększających odporność na szkody zimowe.

- Ważnymi elementem są naprawianie jego krawędzi, a także regularne koszenie

- We wrześniu można już wykonać tzw. jesienną wertykulację.

 

 

Wrzesień to miesiąc, w którym dość dużo prac pielęgnacyjnych skupia się na trawniku. Warto więc dbać o narzędzia i akcesoria, których używamy w tym celu. Dobrze jest przechowywać je w suchym miejscu, w którym panuje porządek i mamy wszystko pod ręką. Nasze schowki Store It Out cechują się nie tylko jakością wykonania, ale również dużymi gabarytami. Ich rozmiary pozwolą na bezpieczne trzymanie wszelkiego sprzętu niezbędnego do pielęgnacji trawnika, również kosiarki, która nie zmieściłaby się w skrzyniach o klasycznych, mniejszych wymiarach.

 

QvSfIoD.jpg (1280×1148)

 

Store it Out Ultra