Wakacyjne lenistwo w ogrodzie

Wakacyjne lenistwo w ogrodzie


Wakacje to czas błogiego lenistwa. Większość osób czeka na nie z utęsknieniem przez cały rok. To doskonała pora, aby odpocząć, nadrobić zaległości w lekturze, zająć się swoim ukochanym hobby czy spotkać ze znajomymi. Nie wszyscy spędzają urlop nad morzem, jeziorem czy w górach – niektórzy odpoczywają w domowym zaciszu. Doskonałym miejscem do wakacyjnego relaksu jest ogród - długie dni i piękna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dzięki kilku wskazówkom, do których warto się zastosować, chwile w ogrodzie staną się jeszcze przyjemniejsze.

Jak nie myśleć o pracy?

Dla wielu osób, prowadzących aktywne życie zawodowe, wyzwaniem jest niemyślenie o pracy podczas urlopu. Zdarza się, że w wolnych chwilach wciąż sprawdzają służbową pocztę albo nie mogą przestać myśleć o prowadzonym projekcie. To sprawia, że ich myśli wciąż krążą wokół pracy, co tylko uniemożliwia odpoczynek i pogłębia stres. Dobrym rozwiązaniem będzie wyłączenie służbowego telefonu i niezaglądanie do skrzynki pocztowej podczas urlopu. Warto skoncentrować się na innych sferach życia. Zamiast mieć wyrzuty sumienia z powodu błogiego lenistwa, trzeba uświadomić sobie, że odpoczynek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Warto wyciszyć się, uspokoić. Znakomicie pomaga w tym bliskość natury – sam widok zieleni koi nerwy i redukuje stres.

bhJak odpocząć w samotności?

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby uciec od cywilizacji i pobyć trochę w swoim towarzystwie. Ogród może stać się znakomitą samotnią, w której można będzie uporządkować myśli. Warto stworzyć w nim miejsce, które umożliwi spokojny wypoczynek – intymne, osłonięte od spojrzeń przechodniów i sąsiadów. Jeśli pozwala na to układ ogrodu, między drzewami można rozwiesić hamak. To znakomite miejsce, w którym będzie można poczytać książkę, poopalać się albo zdrzemnąć na świeżym powietrzu. Warto pozwolić sobie na to, żeby nie mieć planu i spędzić popołudnie po prostu na odpoczynku, ciesząc się muśnięciem wiatru na twarzy i ciepłym dotykiem promieni słońca.

Jak zapewnić komfort sobie i bliskim?

Lato to dobra pora, aby spędzić więcej czasu z najbliższymi. Słoneczna pogoda sprzyja spożywaniu posiłków na świeżym powietrzu i organizacji towarzyskich spotkań i przyjęć. Wypoczynek w ogrodzie nie będzie jednak możliwy bez mebli, które zapewnią domownikom i gościom maksimum komfortu. CORONA WITH CUSHION BOX to zestaw, który doskonale wpisze się w estetykę każdego ogrodu i tarasu. Składa się z wygodnej sofy, stolika i dwóch foteli z poduszkami, co umożliwia wypoczynek czterech osób jednocześnie. Meble dostępne są w dwóch tonacjach: grafitowo-jasnoszarej oraz cappuccino-piaskowej. Klasyczna kolorystyka oraz faktura, imitująca splot rattanowy, przesądzają o eleganckim charakterze kompletu. Wysokiej jakości tworzywo, z jakiego wykonane są meble, powoduje, że są odporne na działanie szkodliwych promieniach słonecznych, w tym promieniowania UV, szczególnie niebezpiecznego latem.

sdasCORONA WITH CUSHION BOX

Jak spędzić czas aktywnie?

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie spędzania czasu wolnego tylko na leżaku, ogród również stwarza nieograniczone możliwości. Trawnik można zaaranżować tak, żeby stał się miejscem ćwiczeń albo boiskiem do gry w piłkę lub badmintona. W przypadku upałów warto zaopatrzyć się w basen ogrodowy, w którym będzie można się ochłodzić. Ciepłe dni szybko się nie powtórzą, dlatego warto korzystać z pięknej pogody i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Warto zadbać o tym, aby dzieci, które mają wakacje, nie siedziały przed telewizorem i komputerem. W ogrodzie można dla nich zaaranżować specjalny kącik zabaw, a także zaopatrzyć się w zabawki ogrodowe, które zachwycą najmłodszych. Dobrym pomysłem będzie też organizacja zabaw ruchowych, np. w berka lub chowanego.

Możliwość zapomnienia o przykrych obowiązkach, długie rozmowy z bliskimi, kawa na tarasie i relaks na słońcu – te rzeczy to dla wielu synonim udanych wakacji. Warto zadbać o to, aby takich chwil było jak najwięcej, bo to one decydują o tym, czy lato będzie pięknym wspomnieniem.