W co zaopatrzyć kącik dla dziecka?

W co zaopatrzyć kącik dla dziecka?


Nawet najbardziej kreatywny rodzic stanie prędzej czy później przed dylematem, w jaki sposób zagospodarować czas wymagającego malucha. Warto skorzystać wtedy z podpowiedzi i zaopatrzyć dziecięcy kącik w kilka kreatywnych zabawek. Nie tylko zaspokoją potrzebę aktywności, ale też rozwiną wyobraźnię dziecka i nauczą go nowych umiejętności.

Domek, wypełniony magią

Dzieci uwielbiają zabawy, polegające na odgrywaniu ról. Odtwarzają historie znane z kreskówek i bajek, ale też codzienne sytuacje, takie jak wizyta w sklepie czy u lekarza. Często wcielają się w role ulubionych bohaterów, przedstawicieli różnych zawodów czy postaci, znanych z życia codziennego. To nie tylko świetna rozrywka, ale też ważny element socjalizacji – dzieci w ten sposób mogą zrozumieć świat, nauczyć się ról społecznych, poznać nowe sytuacje. Warto zapewnić im środowisko, w którym taka zabawa będzie możliwa. Miejscem, które z pewnością pozwoli rozwijać pomysłowość i inwencję twórczą, jest domek do zabaw MAGIC PLAYHOUSE. Po przekroczeniu jego progu dziecko znajdzie się w świecie baśni – jego fantazyjny kształt i żywe kolory sprawiają, że wydaje się być przepełniony magią. Każda zabawa w jego wnętrzu zamieni się w niezapomnianą opowieść. Solidna i wytrzymała konstrukcja domku jest gwarancją, że przygoda będzie też bezpieczna. Baśniowy klimat do zabawy zapewni też MAGIC VILLA HOUSE, mogący służyć jako miejsce zarówno do zabawy, jak i nauki. Solidne wykonanie tego domku ogrodowego dla dzieci i jego przestronny charakter sprawiają, że świetnie sprawdzi się jako sceneria dziecięcych zabaw grupowych.

domek

MAGIC VILLA HOUSE

Kącik dla artystów

Większość dzieci kocha rysować i malować. Warto je do tego zachęcać – w ten sposób ćwiczą zdolności manualne i przygotowują rączki do nauki pisania. Rysunek pozwala poznać myśli dziecka, zobaczyć sposób, w jaki postrzega świat. Stoliczek CREATIVE PLAY TABLE + 2 STOOLS zapewnia perfekcyjne warunki do twórczej zabawy. Szeroki, kolorowy blat umożliwia swobodne rysowanie, malowanie lub bawienie się plasteliną. Wgłębienia na przybory artystyczne ułatwiają zachowanie porządku i dobrą organizację pracy. Stoliczek zaopatrzony jest w dwa siedziska, dzięki czemu umożliwia jednoczesną zabawę rodzeństwa lub dziecka z przyjacielem. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonej zabawy. Gdy do zabawy jest więcej chętnych, warto pomyśleć o dokupieniu dodatkowych krzesełek. KIDS CHAIR to siedzisko, stworzone z myślą o dziecięcym komforcie i bezpieczeństwie. Wyprofilowane oparcie i stabilne nóżki zapewniają wygodę nawet podczas wielogodzinnej zabawy. Niewielki kącik do rysowania można też zaaranżować, dostawiając do krzesełka stolik KIDS TABLE – lekki, ale jednocześnie wytrzymały i funkcjonalny. KIDS CHAIR i KIDS TABLE dostępne są w kilku różnych fantazyjnych kolorach, które pozytywnie wpłyną na nastrój dziecka i na jego kreatywność.

BOOGIE SLIDE

Ruch to zdrowie!

Bardzo ważną potrzebą, której nie należy bagatelizować szczególnie u dzieci, jest konieczność ruchu. Pobudza wzrost organizmu, jego rozwój, rozwija motorykę i sprawność. Dziecięcy kącik należy koniecznie wyposażyć w zabawki, które umożliwią maluchowi aktywność fizyczną. Jedną z nich jest BOOGIE SLIDE – kolorowa zjeżdżalnia, na której maluchy będą szaleć przez wiele godzin. Jej konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu maluchy mogą zjeżdżać bez strachu. Wysokiej jakości wykonanie gwarantuje, że zabawka pozostanie w dobrym stanie przez wiele lat. Zjeżdżalnia jest bardzo prosta w montażu, a jej żywe, radosne kolory sprawiają, że będzie się nadawać do dziecięcego pokoiku, jak i ogrodu. Zabawę w ogrodnika umożliwi KIDDIE’S GO – dziecięca taczka, zaopatrzona w wygodny uchwyt i gumowy kółeczka. Będzie niezbędnikiem każdego malca, zafascynowanego roślinami i zabawą w ziemi. Sprawdzi się też jako niezbędnik małego odkrywcy – dziecko może przechowywać w niej swoje skarby i w łatwy sposób transportować je z miejsca na miejsce.

kiddies

KIDDIE’S GO

Opisane zabawki są gwarancją uśmiechu na buzi każdego malucha. Zapewnią dobrą zabawę zarówno w domu, jak i w ogrodzie – gdy tylko zrobi się ciepło, można przenieść je na zewnątrz. Tworzywo, z którego są wykonane, jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, w związku z tym niestraszne im będą wilgoć, zimno czy deszcz. Zaopatrzony w nie kącik zabaw szybko stanie się ulubionym miejscem każdego dziecka.