Udany wypoczynek w letnim słońcu

Udany wypoczynek w letnim słońcu


Latem ogród staje się wyjątkowym miejscem. W powietrzu unosi się oszałamiający zapach kwiatów, gałęzie drzew uginają się od owoców, a długie i ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu pod gołym niebem. Odpoczynek w otoczeniu zieleni, gdy twarz muskają promienie słońca i ciepły letni wiatr, to kwintesencja magii lata. Dla tych, którzy nie mogą wyjechać z miasta, czas spędzony w ogrodzie może być znakomitą namiastką urlopu. Kilka wskazówek, do których warto się zastosować, sprawi, że wypoczynek na świeżym powietrzu stanie się jeszcze bardziej komfortowy.

Ochrona przed promieniowaniem

Słońce to naturalne źródło witaminy D, odpowiedzialnej między innymi za budowę kości, prawidłową pracę serca i przemianę materii. Polepsza nastrój, dodaje energii do działania, zmniejsza senność. Sprzyja też towarzyskiej integracji – w ciepłe dni ma się większą ochotę na wyjście z domu i interakcję z innymi ludźmi. Nadmierna ekspozycja na słońce jest jednak niebezpieczna – może prowadzić do poparzeń, udaru słonecznego, nadmiernego zmęczenia. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę przed jego działaniem, która sprawi, że wypoczynek w ogrodzie będzie nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny. Latem nie należy opuszczać domu bez użycia kremu z wysokim filtrem i nakrycia głowy, gdyż to właśnie ta część ciała najbardziej narażona jest na przegrzanie. W pogotowiu należy mieć też zawsze okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

okulary przeciwsłoneczne

Nie można też zapomnieć o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów – pod ręką zawsze warto mieć butelkę niegazowanej wody.

W poszukiwaniu cienia

W ochronie przed słońcem z pomocą przyjdzie też natura. Kącik wypoczynkowy powinien być umiejscowiony w takiej części ogrodu, w której możliwe jest całkowite zacienienie. Planując aranżację ogrodowego wnętrza warto zadbać o to, by takich miejsc było jak najwięcej. Świetny cień rzucają rozłożyste korony drzew, żywopłoty czy pergole obrośnięte bluszczem. Jeśli to niemożliwe, ogrodowe wyposażenie trzeba wzbogacić o odpowiednie sprzęty, które umożliwią ochronę przed słońcem. Nieodzowny będzie parasol ogrodowy – najlepiej, aby umożliwiał regulację stopnia nachylenia, dzięki czemu będzie można ustawić go tak, by jak najefektywniej rzucał cień. Nad tarasem warto zamontować markizę, szczególnie jeśli otacza dom od strony południowej, gdzie słońce jest najbardziej ostre. Świetnym rozwiązaniem jest też pawilon ogrodowy, który w łatwy sposób pozwala stworzyć zacienione miejsce na otwartej przestrzeni. W upalne dni życie towarzyskie można przenieść do altany, w której temperatura będzie niższa niż ta na zewnątrz. Opisane rozwiązania sprawdzą się też w przypadku gorszej pogody – stanowią nie tylko doskonałą ochronę przed słońcem, ale też wiatrem i deszczem.

Leżak ogrodowy – kwintesencja wygody

Podstawą udanego wypoczynku na świeżym powietrzu są meble ogrodowe, które zagwarantują wielogodzinną wygodę użytkowania. Świetnie sprawdzą się leżaki, które umożliwiają zarówno wypoczynek przy książce czy gazecie, a także ucięcie sobie krótkiej drzemki. O leżaku ogrodowym DAYTONA firmy Curver będzie marzyć każdy domownik. Umożliwia regulację i ustawienie oparcia w czterech pozycjach, co pozwala dostosować jego ułożenie do swoich potrzeb. Miękkie, wygodne poduszki niesamowicie podnoszą komfort użytkowania.

Daytona

Leżak ogrodowy Daytona

Fotel jest odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w tym wilgoci, zimna i promieniowania UV, co jest szczególnie ważne w przypadku mebli przechowywanych na świeżym powietrzu. Solidna konstrukcja i wysoka jakość wykonania powinni być równie ważnym kryterium wyboru co wygoda - meble mają służyć długie lata, a ich użytkowanie zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Warto też zwrócić uwagę na wygląd – DAYTONA to fotel niezwykle stylowy i elegancki, dzięki czemu będzie współgrał z otoczeniem i pozwoli utrzymać spójną estetykę ogrodu. Zachwyci każdego użytkownika, a jednocześnie przepięknie będzie wyglądać na tle zieleni, uchwycony na wakacyjnych zdjęciach.

Wygodny leżak, misa z zerwanymi z drzew owocami, szklanka z sokiem lub wodą i kostkami lodu, książka i promienie słońca na twarzy – czyż można wyobrazić sobie lepszy wypoczynek? Warto celebrować takie chwile i starać się, aby w trakcie tej pięknej pory roku, jaką jest lato, było ich jak najwięcej.