Stylowe oświetlenie ogrodu lub tarasu

Stylowe oświetlenie ogrodu lub tarasu


Relaks jest jednak najlepszy wtedy, kiedy przydomowa przestrzeń wypoczynkowa jest dobrze zaprojektowana. Przy projektowaniu ogrodu i tarasu nie można jednak zapomnieć o najbardziej ulotnym elemencie, mianowicie o oświetleniu. To się może wydawać oczywiste, ale rzeczy oczywiste mają to do siebie, że łatwo o nich zapomnieć. I nie ma później nic bardziej frustrującego niż to, że w ulubionym miejscu relaksu atmosferę psuje źle dobrane światło.

 

Na co zwrócić uwagę projektując oświetlenie tarasu i ogrodu?

 

Przede wszystkim, żeby było wygodnie i ładnie. To wpływa na naszą psychikę i samopoczucie. Jest ono szczególnie ważne w miejscu przeznaczonym do wypoczynku. W naszej strefie klimatycznej, poza miesiącami letnimi, trudno niestety liczyć na długie i jasne wieczory. Dlatego o oświetlenie trzeba zadbać we własnym zakresie. Warto o tym pomyśleć, bo doświetlenie ogrodu czy tarasu oznacza zarazem „włączenie go” do naszej strefy mieszkalnej. Niejako powiększamy nasze mieszkanie o tę dodatkową przestrzeń.

 

Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim jakość elementów oświetlenia: muszą być one odporne na czynniki atmosferyczne, na wilgoć, opady, ale też np. na kurz i działanie nieproszonych gości, jakimi bywają niektóre owady. Musimy wziąć pod uwagę estetykę, a także odpowiedzieć sobie na kilka konkretnych pytań, dla przykładu, czy chcemy zainwestować w czujniki ruchu? Takie rozwiązanie, w którym oświetlenie ogrodu lub tarasu samo reaguje na zbliżającego się domownika, jest zarazem wygodne, jak i ekonomiczne oraz ekologiczne.

 

Oświetlenie tarasu i ogrodu – smart rozwiązania

 

Całościowe zaplanowanie oświetlenia ogrodu lub tarasu to duże przedsięwzięcie, wymagające nakładu czasu, pieniędzy i namysłu. Nie każdy ma je wszystkie – jeśli mamy pieniądze, to często nie mamy czasu. Taki sposób myślenia o oświetleniu tarasu lub ogrodu jest zarazem myśleniem z poziomu architektury: jest to coś, co robimy „na stałe” i „na długie lata”. Co jednak zrobić, jeśli nie chcemy w tym momencie podjąć takich długofalowych decyzji? Warto rozważyć rozwiązanie kwestii oświetlenia ogrodu czy tarasu „z poziomu mebli”. Chodzi tutaj o zintegrowanie oświetlenia z samym meblem, który służy nam do wypoczynku. Przykładem może być ILLUMINATED COOL BAR, który stanowi kompaktowe połączenie prostoty, funkcjonalności, a do tego jest świetnym uzupełniającym źródłem światła.

Ten designerski barek daje nam dokładnie wszystko, co potrzebne do wypoczynku. Jest schowek na napoje (alkoholowe i bez – jak kto woli), jest gdzie postawić przekąskę, laptopa lub rozłożyć karty albo planszówkę. Do tego podświetlenie: dyskretne, ale wystarczające. Przede wszystkim jednak, ILLUMINATED COOL BAR daje nam to, o czym trudno mówić przy całościowym projektowaniu oświetlenia tarasu lub ogrodu, a więc łatwość planowania i aranżacji.

 

Nie musimy spędzać długich godzin planując dobór lamp i kinkietów, co więcej, w przypadku deszczu lub niepogody albo kiedy po prostu zmieni się nam koncepcja, będziemy chcieli inaczej rozsadzić gości lub sami spróbować innej aranżacji – możemy ustawić go w nowym miejscu. ILLUMINATED COOL BAR daje nam mobilność i łatwość wykorzystania przestrzeni. Nie musimy w tym celu projektować ogrodu lub tarasu na nowo. Usiądziemy po prostu z drinkiem i na spokojnie pomyślimy o zaplanowaniu nowej aranżacji przestrzeni. Albo właśnie z niej zrezygnujemy: po co więcej, skoro dzięki ILLUMINATED COOL BAR mamy już wszystko pod ręką?