5 powodów dlaczego stół edukacyjny to świetny prezent dla Twojego dziecka

5 powodów dlaczego stół edukacyjny to świetny prezent dla Twojego dziecka


Kiedy dziecko ma około półtora roku, potrafi już samodzielnie chodzić, komunikować się, a bolesne ząbkowanie ma już za sobą. Oznacza to, że jego ulubioną zabawą nie jest już wkładanie wszystkiego do buzi. Szuka ciekawszych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Ten moment jest idealny na zakup stołu edukacyjnego dla Twojego dziecka. Przedstawiamy 5 powodów, dlaczego taki stolik to świetny prezent dla Twojej pociechy.

Bezpieczne Miejsce Do Zabaw Plastycznych

Kilkulatek jest wciąż bardzo niski, dlatego siedzenie przy stole dla dorosłych będzie dla niego zwyczajnie niewygodne. Potrzebuje miejsca dostosowanego do swojego wzrostu. Właśnie dlatego stół edukacyjny dla dzieci będzie idealnym miejscem do zabaw plastycznych dla Twojej pociechy.

Będziesz mógł zostawić dziecko w pokoju, bez obaw, że spadnie z wysokiego krzesła. Maluch z łatwością sam usiądzie przy stoliku i bezpiecznie odejdzie od niego, jeśli zabawa mu się znudzi.

Miejsce Do Przechowywania Zabawek I Akcesoriów Plastycznych

Dobry stolik edukacyjny posiada schowki wewnątrz blatu, gdzie dziecko może trzymać kredki, flamastry, kolorowanki, kartki, farby oraz inne akcesoria plastyczne.

Niektóre modele, jak na przykład Creative Play Table marki Keter, mają dodatkowe miejsca na kubeczki, gdzie maluch może schować małe zabawki. Mogą one również służyć jako miejsce do postawienia kubka z wodą podczas malowania farbami. W głębokim schowku kubek na pewno się nie przewróci, dzięki czemu Ty, jako rodzic, będziesz mieć mniej sprzątania po skończonej zabawie.


Wielofunkcyjność

Czy wiesz, że stolik edukacyjny może służyć Twojemu dziecko zarówno do zabawy w domu, jak i na dworze?

Jeśli wybierzesz model odporny na działanie promieni UV i szkodliwe czynniki atmosferyczne (Creative Play Table), stoliczek idealnie nadawać się będzie do ogrodu czy na taras.

Maluch może przy nim bawić się nawet piaskiem.

Miejsce Do Spożywania Posiłków

Stolik edukacyjny służyć może jako miejsce do spożywania posiłków, szczególnie jeśli w domu jest więcej niż jedno dziecko.

Podczas spotkań rodzinnych przy małym stoliku mogą siedzieć najmłodsi, podczas gdy dorośli zajmą miejsce przy dużym stole.

Praktyczny Element Wystroju Pokoju

Stolik edukacyjny idealnie wkomponuje się w wystrój pokoju dziecięcego. Większość modeli jest kolorowa i atrakcyjna wizualnie dla maluchów.

Stół edukacyjny to mebel znacznie lepszy niż biurko, które z kolei będzie doskonałym wyborem dla dzieci w wieku szkolnym. Stoliczek polecany jest dla dzieci od około pierwszego roku życia do 5-6 lat.


Jaki Stolik Edukacyjny Wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli stolików edukacyjnych. Który jest najlepszy?

Polecany przez nas model to Creative Play Table marki Keter. Spełnia on wszystkie cechy stolika idealnego:

- ma stabilną i bezpieczną dla dzieci konstrukcję

- wykonany jest z materiału odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych jak promienie UV, deszcz czy wiatr

- zestaw złożony jest ze stolika i dwóch stołków, dzięki czemu idealnie sprawdzi się dla rodzeństwa

- w rogach stołu jest miejsce na kubeczek, kredki czy butelkę z wodą

- rozłożony stolik pozwala na zabawę piaskiem, wodą i ciastoliną 

- wykonany jest z tworzywa sztucznego, co zapewnia łatwość czyszczenia, nawet zwykłą chusteczką nawilżaną, której używamy na co dzień do pielęgnacji dziecka.