Segregacja w ogrodzie - o czym warto pamiętać?


Odpowiednia segregacja wszystkich odpadów, jakie generujemy w naszym gospodarstwie domowym, to klucz do racjonalnego korzystania z surowców. Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a znajdziecie w nim proste porady, które ułatwią Wam segregację w ogrodzie.

1. Odpowiednia ilość koszów na odpady - wg nowych zasad segregujemy odpady na pięć kategorii:

  • BIO
  • Odpady zmieszane
  • Szkło
  • Papier
  • Metale i tworzywa sztuczne

Polecamy więc, abyście zaopatrzyli się minimum w pięć koszów na śmieci o odpowiedniej pojemności. Nasz 90-litrowy kosz wykonany jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, który zapewnia lekkość i jednocześnie szczelność i stabilność. Posiada dwa wzmocnione uchwyty ułatwiające jego przenoszenie, nawet gdy jest wypełniony po brzegi. Jego wymiary to 49 x 49 x 58 cm, dzięki czemu zmieścicie pięć, a nawet więcej takich pojemników w altance śmietnikowej o tradycyjnych wymiarach.

7mg8fP9.jpg (533×600)

Kosz do segregacji odpadów 90 litrów

2. Wygodne pojemniki na śmieci - jeśli Wasza altanka śmietnikowe nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej na podwórze, warto zastanowić się na kupnem mobilnych pojemników na śmieci. Na jakie kosze się zdecydować? Przede wszystkim takie, które zostały wyposażone w wygodne kółka. Kosz na odpady na kółkach naszej marki posiada nie tylko po dwa dość spore i wytrzymałe kółka, ale również pomieści materiał o objętości do 90 litrów.

1FnY5Dy.jpg (398×600)

Kosz do segregacji odpadów na kółkach 90 litrów

3. Kosze na odpady wykonane z trwałych materiałów – przy wyborze kosza na śmieci należy zwrócić uwagę z jakiego tworzywo, z jakiego tworzywa są wykonane. Odpowiedni materiał nie powinien przepuszczać nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz pojemnika. Poza tym, warto zainwestować w kosze na śmieci, które są odporne na działanie negatywnych warunków atmosferycznych - takie pojemniki nie odkształcą się z czasem, są bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne i łatwiejsze w użytkowaniu.

4. Odpowiednia pojemność koszów na śmieci - segregacja odpadów w ogrodzie wiąże się z gromadzeniem większej ilości śmieci przed odebraniem ich przez odpowiednie organy w Waszej gminie czy mieście. Dlatego nie kupujcie zbyt małych pojemników, aby nie musieć ustawiać worków z odpadami luzem w altance śmietnikowej. Nie polecamy również zbyt dużych koszów - nie są wygodne i trudniej się je czyści, jeśli musicie usunąć resztki odpadów np. z dna pojemnika.

Czy macie jakieś wątpliwości związane z segregacją śmieci, zarówno w domu, jak i w ogrodzie? Pytajcie - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.