Schowek ogrodowy – sposób na porządek w ogrodzie

Schowek ogrodowy – sposób na porządek w ogrodzie


Latem ogród staje się centrum życia towarzyskiego, miejscem przyjęć, dziecięcych zabaw i relaksu. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wiąże się jednak z tym, że przestrzeń ogrodowa zapełnia się wieloma meblami i akcesoriami. W nasłonecznionym miejscu stoją leżaki, wokół stołu ustawione są krzesła, na których domownicy jedzą posiłki, na ławkach zalegają koce i poduszki. Na trawie można dostrzec porzucone narzędzia ogrodowe, a wśród grządek zagubione dziecięce zabawki, paletki i piłki. Nadmiar rzeczy wprowadza chaos, który sprawia, że mimo przystrzyżonego trawnika i przyciętych krzewów ogród wygląda na zaniedbany. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w rozwiązania, które ułatwią organizację ogrodowej przestrzeni.

Antidotum na bałagan

Nadmiar przedmiotów nie tylko odwraca uwagę od piękna natury; powoduje, że ogród wydaje się optycznie mniejszy, gdyż zalegający sprzęt zabiera cenne miejsce. Obniża się też komfort wypoczynku - bałagan wywołuje uczucie niepokoju i pogłębia stres, prowadząc do większej drażliwości, zmiany nastroju, a tym samym pogorszenia relacji z innymi ludźmi. Ogród, zamiast być oazą spokoju i rozkoszną samotnią, staje się zagraconym miejscem, które działa niekorzystnie na samopoczucie. Brak dbałości o używane meble i sprzęt jest destrukcyjny również dla nich; wystawione na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy promieniowanie UV, szybko ulegają zniszczeniu. Stworzenie odpowiednich warunków do ich przechowywania nie tylko pozwoli utrzymać porządek w ogrodzie, ale też będzie gwarancją tego, że przedmioty pozostaną w dobrym stanie przez długie lata.

STORE-IT-OUT - rozwiązania o różnych gabarytach

Rozwiązaniem, które przyczyni się do tego, że ogród będzie zorganizowanym i schludnym miejscem, jest montaż schowka ogrodowego. To nie tylko doskonały sposób na organizację przestrzeni, ale też przechowywanie przedmiotów i utrzymywanie ich w dobrych stanie. Interesujące wzornictwo niektórych modeli sprawia, że oprócz swoich niekwestionowanych walorów użytkowych mogą stanowić również ciekawą ozdobę ogrodu. Takie kryteria spełnia linia ogrodowych schowków STORE-IT-OUT firmy Curver. Wchodzące w jej skład modele różnią się pojemnością, wszystkie charakteryzuje jednak niesamowita funkcjonalność i unikatowy design. STORE-IT-OUT ARC to model, który doskonale sprawdzi się w przypadku ogrodów o niewielkich powierzchniach. Jego optymalne rozmiary oraz pozioma konstrukcja, umożliwiająca łatwe wyciąganie schowanych wewnątrz przedmiotów sprawia, że schowek może być umiejscowiony w każdej lokalizacji. Podobną funkcję pełni model STORE-IT-OUT MIDI, który będzie doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie potrzebne jest uporządkowanie akcesoriów domowych lub ogrodowych o niewielkim rozmiarze. W przypadku konieczności schowania sprzętów o większych gabarytach z pomocą przyjdzie model STORE-IT-OUT ULTRA, pozwalający na przechowywanie mebli o dużych rozmiarach oraz rowerów.

Store It Out Ultra

STORE-IT-OUT ULTRA 

Piękny sposób przechowywania

Wyjątkowe cechy schowków z linii STORE-IT-OUT sprawiają, że organizacja ogrodowej powierzchni jeszcze nigdy nie była tak prosta. Są niezwykle łatwe w montażu, a optymalna waga i rozmiary pozwalają na szybkie przeniesienie schowka z miejsca na miejsce. Wysoka jakość wykonania gwarantuje, że schowek jest rozwiązaniem na lata, a wytrzymałe tworzywo – polipropylen – zapewnia przechowywanym przedmiotom najwyższy poziom ochrony przed deszczem, brudem, wilgocią i słońcem. Otwierana pokrywa oraz drzwi (w przypadku STORE-IT-OUT ULTRA dwuskrzydłowe) umożliwiają łatwy dostęp do przechowywanych sprzętów. Modele pozwalają też na dodatkowy montaż półek, co ułatwia organizację trzymanych w nich przedmiotów, a zarazem zwiększa walory użytkowe. Oprócz funkcjonalności niezwykle ważne jest też wzornictwo – klasyczne, proste i eleganckie. Stonowana kolorystyka oraz faktura, imitująca naturalne drewno, powodują że każdy schowek z linii STORE-IT-OUT jest nie tylko świetnym sposobem na przechowywanie zbędnych akcesoriów, ale również sam w sobie stanowi niezwykle piękny przedmiot.

Store It Out Midi

STORE-IT-OUT ARC

Umieszczony w korzystnym miejscu schowek spowoduje, że w ogrodzie zawsze będzie panować porządek, a potrzebne przedmioty będą dostępne na wyciągniecie ręki. Po jego montażu nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się pełnym ładu ogrodem, który dopiero wtedy będzie mógł zachwycać swoim pięknem w pełnej krasie.