Recykling na zewnątrz – jak go uprościć dzięki specjalnym pojemnikom do segregacji odpadów?

Recykling na zewnątrz – jak go uprościć dzięki specjalnym pojemnikom do segregacji odpadów?


Obowiązek segregowania odpadów w Polsce został wprowadzony w 2013 roku wraz z tzw. reformą śmieciową. Według tej reformy recykling obejmował albo trzy grupy śmieci – papier, metal i plastik oraz szkło albo dwa typy – suche i mokre. W połowie 2017 roku weszło w życie rozporządzenie, które nakazało wprowadzenie segregacji odpadów na pięć frakcji: bioodpady, plastik i metal, szkło oraz odpady zmieszane. Jak zapamiętać zasady obowiązującej aktualnie segregacji odpadów, która wydaje się dość obszerna i po prostu trudna? Mamy dla Was wspaniałe rozwiązanie. Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a dowiecie się więcej

 

Polecamy zaopatrzyć się w nasze pojemniki do segregacji odpadów zaprojektowane specjalnie z myślą o recyklingu. Co świadczy o ich wyjątkowości?

 

  1. Każdy kosz jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pochodzącego z materiałów z recyklingu!
  2. Kosze osiągają pojemność 100 litrów.
  3. Pojemniki zostały wyposażone w komfortowy uchwyt.
  4. Kosze posiadają proporcjonalnie duże, wytrzymałe kółka. Umożliwiają one transport koszy w dowolne miejsce Waszego podwórza.
  5. Pokrywa każdego pojemnika została zaopatrzona w uchwyt, dzięki czemu nie trzeba bezpośrednio dotykać potencjalnie zabrudzonej powierzchni wnętrza kosza. Ponadto pokrywa zapewnia szczelność pojemników, dzięki czemu śmieci nie są widoczne w przestrzeni ogrodu, a ewentualny brzydki zapach pozostaje w środku.
  6. Pojemniki są wykonane z materiały odpornego na negatywne działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych, takie jak deszcz czy promieniowanie UV.
  7. Kosze są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych ułatwiających segregację odpadów: niebieski (na papier), żółty (do którego wyrzuca się plastik i tworzywa sztuczne), zielony (na szkło) oraz brązowy (do wyrzucania bioodpadów)

 

A29qIZ0.png (960×960) 

Pojemnik do segregacji odpadów na kółkach 100 litrów