Przygotowanie ogrodu do sezonu wiosennego

Przygotowanie ogrodu do sezonu wiosennego


Tegoroczna zima ma się ku końcowi. Jest to idealny czas, aby pomyśleć o przygotowaniu ogrodu do sezonu wiosennego. Wbrew pozorom w lutym można wykonać już wiele prac pielęgnacyjnych, szczególnie przy obecnie panujących dość wysokich temperaturach.

1. Sprawdzenia stanu trawnika i ścieżek - brak śniegu umożliwia zajęcie się trawnikiem oraz wszelkimi ścieżkami, które macie w swoich ogrodach – nieważne czy wyłożone kostką brukową lub płytkami, czy po prostu utwardzoną ziemią lub żwirem. Warto zrobić dokładny przegląd tych elementów i sprawdzić ich stan. Jeśli trzeba, należy usnąć pozostałości po liściach, które opadły jesienią, wyrwać ewentualne chwasty, wyrównać teren.

 

Do tego typu prac porządkowych na pewno przydadzą się odpowiednie taczki ogrodowe. Nasza taczka Super Pro pomieści materiał o objętości nawet do 150 litrów – mogą to być liście, kostka brukowa czy piasek. Jest przeznaczona do transportu sypkich i półpłynnych materiałów budowlanych i ogrodniczych. Została bowiem wyposażona w wygodne, duże ogumowane koła o średnicy aż 9 cali, które ułatwiają transport sprzętu.

1xmAFXc.jpg (903×1280) 

Taczki ogrodowa Super Pro

2. Przegląd żywopłotów i stanu roślin całorocznych – końcówka lutego to dobry czas na skontrolowanie żywopłotu i stanu wszelkich krzewów oraz innych roślin całorocznych, jeśli takowe uprawiacie w swoim ogrodzie. Warto przyciąć niepotrzebnie odstające gałęzie lub chore elementy.

 

Funkcjonalny stojak narożny na narzędzia Corner Tool Rack na pewno pomoże w odpowiedniej organizacji sprzętu potrzebnego podczas prac skupiających się wokół żywopłotów czy krzewów ozdobnych. Posiada otwory, które umożliwiają zamocowanie grabi, łopat oraz innego sprzętu z długą rączką. Na haczykach zaś można powiesić nożyce ogrodowe i różne rodzaje sekatorów.

 

9234Z4I.jpg (924×1280)

Corner Tool Rack

3. Przegląd sprzętu ogrodowego – przed sezonem wiosennym warto skontrolować stan wszystkich urządzeń, które nieużywane zimowały w garażu lub warsztacie. Sprawdźcie, czy grabie, motyki, łopaty i granie nie zardzewiały, czy kosiarka oraz pozostały sprzęt elektryczny działa, a ich przewody nie wymagają renowacji. Dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek wiosną, nawet jeśli będziecie zmuszeni oddać kilka rzeczy do naprawy.

4. Przegląd akcesoriów ogrodowych – suche powietrze i brak opadów sprzyjają też porządkom we wszelkich poduszkach, kocach czy innych tego typu dekoracyjnych akcesoriach ogrodowych. W wietrzny dzień rozwieście je w ogrodzie, dzięki temu odświeżą się, a Wy będziecie mogli dokładnie sprawdzić ich stan.

 

Później warto wszystkie te przedmioty z powrotem schować w bezpieczne miejsce, które uchroni je przed ewentualną wilgocią czy negatywnym działaniem innych czynników atmosferycznych. Circa Rattan to fantastyczna skrzynia ogrodowa naszej marki, która łączy w sobie funkcjonalność pojemnej skrzyni ogrodowej z komfortem, jaki daje szeroki stolik lub wygodne siedzisko, w które zamienia się po zamknięciu pokrywy. Circa Rattan przechowa aż 140 litrów, jego wnętrze wytrzyma obciążenie do 25 kg, a pokrywa nawet do 140 kg J

ZGDOsmt.jpg (1280×913) 

Skrzynia ogrodowa Circa Rattan

5. Przegląd mebli ogrodowych – zanim nastaną ciepłe, wiosenne wieczory i będziecie mieć ochotę na spędzanie ich w ogrodzie, warto sprawdzić stan mebli ogrodowych.

 

Zestawy naszej marki, jak np. bestsellerowy Corfu Set, są nie tylko estetycznie i nowocześnie zaprojektowane, ale również wykonane z myślą o komforcie użytkowania przez cały rok. Są solidne i wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, a co najważniejsze – mogą zimować na zewnątrz. Technorattan, z którego zostały wykonane, to materiał niewymagający konserwacji oraz żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest też odporny na złe warunki atmosferyczne, jak deszcz, grad czy działanie promieni słonecznych. Nie rdzewieje i nie blaknie.

pcIHSvs.jpg (1280×1022)

Zestaw Corfu Set