Przedzimowe porządki w warsztacie


Listopad to wbrew pozorom bardzo intensywny czas w warsztacie. Miesiąc, który kończy jesień i zwiastuje rychłe nadejście zimy, zachęca do przeprowadzenia generalnych porządków w sprzęcie ogrodowym i warsztatowym oraz wszelakich mniejszych i większych akcesoriach. W naszym dzisiejszym artykule znajdziecie listę prac, o jakich nie można zapomnieć podczas sprzątania warsztatu przed zimą.

1. Posezonowa kontrola sprawności sprzętu i akcesoriów – bardzo ważna czynność, o której niestety często się zapomina. Warto sprawdzić wszelkie kable, czy prawidłowo łączą się z docelowym urządzeniem i dany sprzęt działa. Polecamy skontrolować wszelkie kółka, uchwyty i inne dodatkowe elementy przedmiotów, które posiadacie – aby móc naprawić wszelkie uszczerbki teraz i nie mieć problemów wiosną, kiedy sprzęt będzie potrzebny.

2. Wyczyszczenie narzędzi ogrodowych – przed schowaniem nożyc, grabi, taczek warto sprawdzić, czy sprzęt jest czysty. Jeśli jest taka potrzeba, należy usunąć resztki ziemi czy zaschniętych liści, zabezpieczyć odpowiednio przed ewentualnymi początkami rdzy, żeby nie zajęła całej powierzchni sprzętu.

3. Uporządkowanie akcesoriów według kategorii – warto mieć tak uporządkowany sprzęt w warsztacie przez cały rok, a jesienne generalne porządki to dobry czas, aby wprowadzić taką klasyfikację. Polecamy, aby wszelkie śruby i gwoździe miały swoje miejsce, małe szlifierki czy kątówki również – tak samo z pozostałymi przedmiotami. Świetnym pomysłem na przechowywanie pogrupowanych rzeczy nie jest wcale trzymacie ich odpowiednio ułożonych na warsztatowej półce, ale schowanych w skrzynkach narzędziowych. Dzięki temu, sprzęt nie będzie się kurzył i brudził, nie będzie również narażony na korozje, ponieważ skrzynki zapewniają suche i odizolowane miejsce. Skrzynka narzędziowa naszej marki Technican Box wyróżnia się swoją pojemnością i kompaktową konstrukcją. Posiada wyjmowany organizer z czterema przegródkami zapewniający swobodny dostęp do wszystkich przechowywanych w nich narzędzi. Jest też wyposażony w wygodną profilowaną rączkę oraz zamek, do którego można doczepić kłódkę.

sWji6MU.jpg (1280×845) 

Technican Box

4. Sprawdzenie wentylacji i ewentualnego systemu ogrzewania (jeśli posiadacie takie w swoim warsztacie) – wielu właścicieli domów trzyma piece do centralnego ogrzewania w warsztacie lub obok niego. Sprawdzenie szczelności instalacji powinno dotyczyć nie tylko samego domu, ale całego systemu, czyli uwzględniając również warsztat i wszelkie inne pomieszczenia robocze.

5. Rozłożenie wycieraczek przy drzwiach wejściowych – ta banalna kwestia jest bardzo często pomijana, a niesamowicie ułatwia korzystanie z warsztatu późną jesienią i zimą. Wycieraczki będą zbierały błoto deszczowe i pośniegowe oraz wszelki brud z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne, jeśli Wasz warsztat jest częścią Waszego domu i możecie przejść z niego bezpośrednio do części mieszkalnej.

6. Segregacja narzędzi na te, które zimują w warsztacie i te, które będą używane również zimą – ten punkt wydaje Wam się nieużyteczny? Nic bardziej mylnego. Akcesoria, które są potrzebne przede wszystkim albo jedynie latem, np. konewki czy wąż ogrodowy, latarnie i poduszki powinno się schować do szaf lub odstawić w dalsze miejsca warsztatu. Dzięki temu te urządzenia, po które będziemy sięgać zimą, będą w zasięgu ręki. W naszej ofercie posiadamy Patio Store – szafkę, która jest nie tylko praktyczna i estetycznie wykonana, ale dzięki swoim wymiarom – pojemna i zachowuje jednocześnie kompaktową formę. Patio Store posiada plastikową podłogę oraz podwójne drzwiczki wyposażone w zasuwkę z możliwością założenia dodatkowej kłódki. Poza tym, na tle innych szaf warsztatowych wyróżnia się fantastyczną cechą – jest wykonana ze specjalnego materiału o chropowatej powierzchni, który możecie pomalować tak, aby szafa stała się idealnym dopełnieniem warsztatowej przestrzeni.

 

GtJTbM2.jpg (1280×1052) 

Patio Store