Przedwiośnie w ogrodzie - uporządkuj swój ogród po zimie


Przedwiośnie to intensywny czas w przyrodzie. Rośliny i zwierzęta budzą się z zimowego snu, a my powinniśmy wziąć z nich przykład! Czas zakasać rękawy i wziąć się do pracy, wczesnowiosenne miesiące to wbrew pozorom bardzo pracowity czas dla każdego ogrodnika. Za co zabrać się na początku? Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie :)

  1. Sprzątanie chodnika i podjazdu - po zimie te elementy są nierzadko bardzo zabrudzone resztkami śniegu, błota pośniegowego, soli, niezgrabionych jesienią liści czy zwierzęcymi odchodami - jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami psa lub kota :) Poświęćmy temu zabiegowi odpowiednio dużo czasu zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych – unikniemy wnoszenia wszelkich nieczystości po pozostałych częściach ogrodu i nie będziemy ich wnosić do domu. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto wyposażyć się nie tylko w grabie i szczotki, ale również wygodne taczki, które pomogą nam przenieść wszystkie akcesoria w miejsce, gdzie akurat pracujemy, a na koniec posłużą do transportu zebranego materiału do kosza na śmieci czy kompostownika. Nasza taczka ogrodowa Super Pro ma pojemność aż 150 litrów i doskonale sprawdzi się w tej roli. Jej maksymalne obciążenie to aż 150 kg, nietypowy, kubełkowy kształt pozwala uzyskać maksymalną pakowność przy niewielkich rozmiarach. Dodatkowymi taczki Super Pro są także: komfortowy uchwyt oraz wbudowane 9-calowe koła z gumowymi oponami, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się nawet z wypełnionym po brzegi pojemnikiem

 

MkPfLqK.jpg (1063×1506)

 

Super Pro

  1. Uporządkowanie rabat wyłożonych korą - po zimie warto zrobić przegląd wszystkich rabat kwiatowych, a szczególnie tych, w których używamy kory ogrodowej. Sprawdźmy, czy nie trzeba uzupełnić jej warstwy oraz czy nie pojawiły się zgniłe lub chore elementy, które należy wyrzucić. Podczas takich prac warto mieć przy sobie odpowiednio duże taczki ogrodowe, jak na przykład nasze Realbarrow o pojemności aż 100 litrów. Świetnie sprawdzi się nawet podczas prac, które wymagają manewrowania sprzętem ogrodowym. Taczka jest lekka, ale jednocześnie solidna i wytrzymała. Posiada dwa wygodne uchwyty i duże, szerokie, gumowane koła, dzięki czemu jest dobrze wyważona i można jej używać do transportu ciężkich przedmiotów. W dodatku jej konstrukcja pozwala na postawienie taczki w pionowej pozycji, co ułatwia rozładowanie i załadowanie przewożonego materiału. 

 

i5HX3Drg.jpg (582×874)

 

Realbarrow

 

  1. Konserwacja sprzętu i akcesoriów ogrodowych - bardzo często jesienią jesteśmy zmęczeni pracami przygotowującymi nasz ogród na nadchodzącą zimę, a po ich zakończeniu wszystkie akcesoria po prostu chowamy w domku narzędziowym czy garażu. Przed przystąpieniem do wiosennych prac pielęgnacyjnych warto więc poświecić trochę czasu na przegląd stanu całego sprzętu. Sprawdźmy, czy jest czysty i nie wymaga usunięcia pozostałości ziemi czy roślin, czy nie jest zardzewiały lub uszkodzony. Naostrzmy wszelkie nożyce i sekatory, piłki i noże. Uporządkujmy drobniejsze akcesoria, aby ułatwić sobie przyszłe prace pielęgnacyjne. Warto zaopatrzyć się w szafę ogrodową odpowiedniej wielkości - dopasowaną do naszych potrzeb, rozmiaru ogrodu oraz ilości sprzętu, który posiadamy. W naszej ofercie znajdziecie świetne szafy Store it out dostępne w aż czterech rozmiarach: 
  • Midi: 130x74x110 cm
  • Max: 145.5x82x125 cm
  • Arc: 146x82x120 cm
  • Ultra: 177x113x134

 

Każda z szaf jest wyposażona w plastikową podłogę oraz uchylne wieko z hydraulicznym wspomaganiem otwierania oraz podwójnych drzwiczek uzbrojonych w zamek i zasuwkę. W środku znajdują się dodatkowe wsporniki, na których można umocować półki, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie powierzchni przechowywania. Zmieścimy w nich mniejszy i większy sprzęt ogrodowy, niezbędne akcesoria czy duże kosze na śmieci z naszego gospodarstwa domowego.

 

 

eu85nzM.jpg (1391×1116)

 

Store it out