Przechowywanie sprzętu ogrodowego i rekreacyjnego podczas zimy

Przechowywanie sprzętu ogrodowego i rekreacyjnego podczas zimy


 Jesień to okres, w którym w znaczący sposób zmniejsza się ilość aktywności, podejmowanych na zewnątrz.  Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że większość osób woli spędzać czas w czterech ścianach niż na świeżym powietrzu. Zanim słupek temperatury zacznie spadać, warto zrobić przegląd przedmiotów, trzymanych w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Dotyczy to nie tylko sprzętu ogrodowego, ale również akcesoriów, używanych w trakcie zabawy i rekreacji – mebli, grilli, akcesoriów sportowych, rowerów i zabawek ogrodowych. Zapewnienie im odpowiednich warunków przechowywania sprawi, że będą sprawne i gotowe do użytku również w następnych sezonach.

 Gdzie należy przechowywać sprzęt ogrodowy?

 Wybór lokalizacji, w której będzie składowany sprzęt, powinien spełniać kilka kryteriów. Przechowywanym przedmiotom należy przede wszystkim zapewnić ochronę przed deszczem, śniegiem, wilgocią oraz zabrudzeniami, mogącymi wpłynąć w niekorzystny sposób na ich kondycję. Dotyczy to zwłaszcza takich sprzętów jak rower, narażonych na powstawanie zabójczej dla ich stanu rdzy. Nie każdy ogród dysponuje jednak odpowiednio dużą powierzchnią, żeby postawić na nim domek ogrodowy, a nie każdy lokal – piwnicą. Nawet mając do dyspozycji takie miejsca, często okazują się one niewystarczające. Znakomitym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w przypadku ogromnych ogrodów, jak i niewielkich tarasów czy balkonów, jest montaż schowka ogrodowego. Rozmiary dostępnych na rynku schowków przystosowane są do przedmiotów o rozmaitych gabarytach, a wybrane modele zadowolą nie tylko fanów funkcjonalnych rozwiązań, ale również pięknego designu.

 Walory użytkowe schowka ogrodowego

 Przykładem schowka ogrodowego, który spodoba się miłośnikom pięknych przedmiotów, jest schowek STORE-IT-OUT MIDI firmy Curver. Wykonany jest z najwyższej jakości tworzywa, którego faktura imituje wygląd naturalnego drewna. Solidne wykonanie pozwala na skuteczną ochronę przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Schowek ma optymalne wymiary, dzięki czemu można go zamontować w niemal każdej lokalizacji. Umożliwia opcjonalny montaż półek, co ogromnie zwiększa jego walory użytkowe, pozwala bowiem na przechowywanie bardzo dużej ilości przedmiotów o różnych gabarytach. Jego prosty, a jednocześnie elegancki design oraz uniwersalna kolorystyka sprawiają, że jest idealnym zwieńczeniem każdej aranżacji przestrzeni.

Schowek ogrodowy

Schowek ogrodowy STORE-IT-OUT MIDI

Przechowywanie przedmiotów o dużych rozmiarach

 Dla tych, którzy szukają sposobu na przechowywanie przedmiotów o naprawdę dużych gabarytach, doskonałym rozwiązaniem będzie schowek ogrodowy STORE-IT-OUT ARC. To niezwykle pojemny model, a jego solidna konstrukcja gwarantuje, że zarówno sam schowek, jak i składowany w nim sprzęt, pozostaną w nienaruszonym stanie przez długie lata. Ten model zaopatrzony został w dwuskrzydłowe drzwi, pozwalające na szybkie wydostanie schowanych w nim przedmiotów. Ogromnym ułatwieniem w chowaniu sprzętu jest też zaokrąglony próg, dzięki któremu w łatwy sposób można wstawić do środka taczkę czy rower. 

Schowek ogrodowy

Schowek ogrodowy STORE-IT-OUT-ARC

 Przechowywanie rowerów jesienią i zimą

 Tym, którym schowek będzie służyć przede wszystkim jako miejsce przechowywania pojazdów, do gustu przypadnie model STORE-IT-OUT ULTRA. Jego pozioma konstrukcja pozwala na montaż w najbardziej korzystnej lokalizacji, a optymalne wymiary sprawiają, że pomieści się w nim każdy sprzęt rekreacyjny. Dwuskrzydłowe drzwi oraz otwierana pokrywa pozwalają na łatwy dostęp do wnętrza, dzięki czemu można błyskawicznie wydostać schowany w nim sprzęt. Miłośnicy wycieczek bez trudu będą mogli korzystać z przechowywanych w schowku rowerów, gdy nastanie cieplejszy dzień. Wysokiej jakości tworzywo, z którego wykonany jest schowek, to gwarancja, że umieszczone w nim przedmioty zachowane będą w nienaruszonym stanie.

 Schowek ogrodowy to miejsce, w którym można przechowywać sprzęt w bezpieczny, a zarazem niezwykle dyskretny i estetyczny sposób. Dzięki zapewnieniu mu niezbędnych do przetrwania zimy warunków, można bez przeszkód oczekiwać nadejścia wiosny, kiedy to będzie można z powrotem korzystać ze schowanych zimą akcesoriów.

Store It Out Ultra

Schowek ogrodowy STORE-IT-OUT ULTRA