Początki wiosennych przygotowań

Początki wiosennych przygotowań


Choć do pierwszego dnia astronomicznej wiosny pozostało jeszcze kilka tygodni, zimowy sen w ogrodzie powoli dobiega końca. Nawet wtedy, gdy na gałęziach leży jeszcze śnieg, warto zacząć myśleć już o nowym sezonie. Wiosna to najbardziej pracowity okres w roku dla ogrodnika, dlatego należy się do niego dobrze przygotować.

Projektowanie przed działaniem

To od efektów wiosennych prac zależy to, jak ogród będzie prezentować się przez cały rok. Wszelkie działania warto zatem przemyśleć i starannie zaplanować. Na początek należy zastanowić się, czy obecny układ ogrodu jest satysfakcjonujący – może trzeba coś zmienić, dodać albo zlikwidować? Dobrym pomysłem będzie przejrzenie magazynów ogrodniczych w celu inspiracji. Warto też porozmawiać z domownikami – być może oni będą mieli sugestie, czego w ogrodzie brakuje. Po zebraniu pomysłów można stworzyć projekt ogrodu. Do jego wykonania wystarczy ołówek i kartka papieru. Taki projekt pozwoli wyznaczyć dalsze działania i zaplanować kalendarz prac.

Użyteczne rozwiązania w ogrodzie

W projektowaniu ogrodu warto szukać nieszablonowych rozwiązań. Przykładem jednego z nich jest MARVEL PLUS 270 L, którym powinni zainteresować się przede wszystkim właściciele małych ogrodów. Łączy w sobie wiele różnych funkcji, dzięki czemu umożliwia oszczędność miejsca i przemyślaną aranżację niewielkiej przestrzeni. MARVEL PLUS 270 L to niezwykle pojemny schowek, w którym można przechowywać różne akcesoria ogrodowe i drobne narzędzia. Skrzynia pełni też funkcję rekreacyjną – służy jako wygodne siedzisko nawet dla dwóch osób naraz. Jest nie tylko niezwykle praktyczna – na uwagę zwraca też jej piękny design, przypominający drewniane deski. To decyduje o jej uniwersalnym charakterze, dzięki któremu pasuje do ogrodów utrzymanych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

skrzynia

MARVEL PLUS 270 L

Wiosenne porządki

Przed rozpoczęciem sezonu warto zrobić rekonesans ogrodowych sprzętów. Być może okaże się, że niektóre narzędzia nie przetrwały zimy, a inne wymagają naprawy lub wymiany. Koniec zimy to dobry moment na uzupełnienie ogrodowego ekwipunku. Oprócz zakupów warto też zrobić porządki, żeby później nie tracić czasu na szukanie potrzebnych sprzętów. Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym organizację ekwipunku, jest przestronna szafa OPTIMA OUTDOOR TALL, zaopatrzona w system półek i dwuskrzydłowe drzwiczki. Pozwala nie tylko na łatwe uporządkowanie akcesoriów, ale też na ich bezpieczne przechowywanie i ochronę przed wodą czy wilgocią. Szafę charakteryzuje też niezwykle nowoczesny design oraz przemyślana i stabilna konstrukcja, dzięki czemu jest meblem najwyższej jakości.

optima

OPTIMA OUTDOOR TALL 

Taczka – niezbędnik ogrodnika

Sprzętem, bez którego trudno sobie wyobrazić wiosenne porządki w ogrodzie, jest taczka ogrodowa. Solidnie wykonana, łatwa w manewrowaniu i pojemna taczka jest ogromnym ułatwieniem w pracy ogrodnika. Umożliwia przewożenie sadzonek, grabionych liści i potrzebnych narzędzi z miejsca na miejsce. To jeden z najczęściej eksploatowanych sprzętów ogrodowych, dlatego tak ważne jest, by charakteryzowała go jak najwyższa jakość. Przykładem niezwykle wytrzymałej, a jednocześnie lekkiej taczki jest REALBARROW o pojemności 100 litrów. Ma stabilną konstrukcję o wzmocnionych krawędziach, a załadunek możliwy jest w dwojaki sposób – od góry oraz w pozycji poziomej. Świetnym wyborem jest też taczka SUPER PRO, pozwalająca na maksymalne obciążenie do 150 kilogramów. Ma poręczny uchwyt, który spełnia jednocześnie rolę schowka. Gumowe, wzmocnione kółka ułatwiają manewrowanie, a najwyższej jakości tworzywo, z którego wykonana jest taczka, gwarantuje, że będzie w użyciu przez długie lata.

taczka

REALBARROW

Odpowiednie przygotowanie do wiosennych prac pozwoli nie tylko na oszczędność czasu, ale również na lepsze ich wykonanie. Dzięki temu ogród będzie prezentować się pięknie nie tylko w okresie kwitnięcia, ale również przez cały rok.