Piękne rośliny w stylowych donicach

Piękne rośliny w stylowych donicach


Kwiaty doniczkowe są wspaniałą ozdobą każdego domu. Przyciągają wzrok i ożywiają pomieszczenie, nadając mu niezapomnianego charakteru. Kwestią równie ważną jak ich odpowiednia pielęgnacja jest wybór doniczki, w której będą rosnąć. Każdy gatunek potrzebuje pojemnika, dostosowanego do swoich potrzeb. Jakie doniczki będą odpowiednie dla najpopularniejszych roślin doniczkowych?

Magiczna moc paproci

Paprotki to jedne z najchętniej hodowanych roślin w polskich domach. Nie tylko zachwycają swoją egzotyczną urodą, ale mają też niezwykłe korzyści zdrowotne – produkują ogromne ilości tlenu, nawilżają i oczyszczają powietrze. W przeciwieństwie do wielu innych gatunków rośliny te lubią miejsca zacienione, przez co mogą stać w miejscach takich jak przedpokój czy łazienka. Ich liście same w sobie są dość finezyjne, dlatego doniczka, w której rośnie paprotka, powinna być klasyczna i elegancka. Kryteria te spełnia RATTAN PLANTER – linia donic o prostokątnym kształcie i stonowanej kolorystyce, dostępna w dwóch wariantach – brązowym i antracytu. Pojemniki charakteryzują się stabilną, solidną konstrukcją, która pomieści nawet najbardziej rozłożystą paprotkę. Dodatkowym plusem jest ich ciekawy design – faktura przypomina drobny rattanowy splot.

donica

RATTAN PLANTER S

Fikus – ozdoba każdego domu

Donice z linii RATTAN PLANTER będą świetnym wyborem także dla innego gatunku, który króluje na parapetach i półkach w polskich domach. Fikusy, zwane także figowcami, to przepiękne, niezwykle dekoracyjne, a jednocześnie niezbyt wymagające w uprawie rośliny. Wśród nich możemy znaleźć wiele gatunków, różniących się wielkością i kształtem liści. Dzięki temu fikus jest rośliną, która wkomponuje się w aranżację każdego wnętrza. W eleganckiej donicy RATTAN PLANTER będzie stanowić wspaniałą ozdobę pomieszczenia. Donice są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wybrać taki model, który będzie odpowiadał rozmiarowi roślinki. Ułatwi to też przesadzenie, co po pewnym czasie będzie konieczne – fikusy należą do roślin, które rosną niezwykle szybko.

donica

COZIES TRIO

Dyskretny urok kaktusów

Kaktusy – gatunki egzotyczne dla naszego klimatu, pochodzące z terenów pustynnych i półpustynnych, świetnie odnajdują się pod dachami polskich domów. Są bardzo często wybieranymi gatunkami ze względu na to, że ich pielęgnacja nie wymaga dużej ilości pracy – mogą przetrwać dłuższy czas bez podlewania. Pełnią również doskonałą funkcję ozdobną. To niewielkie roślinki – jeden okaz zniknie w pomieszczeniu, dlatego warto pomyśleć o zakupie kilku, a może nawet o rozpoczęciu kolekcji. Warto umieścić je w przepięknych doniczkach z linii COZIES, które charakteryzuje nowoczesny, półokrągły kształt i niezwykle oryginalna faktura, przypominająca splot szydełkowy. W hodowli sukulentów świetnie sprawdzi się COZIES TRIO - komplet trzech pojemników. Doniczki utrzymane są w pogodnych, pastelowych kolorach, co nie odwraca uwagi od egzotycznego piękna kaktusów. Postawione obok siebie, dyskretnie podkreślą urok różnych gatunków roślin.

donica

COZIES L

Grubosz – drzewko, które przynosi szczęście

Tak jak kaktusy, grubosze należą do grupy sukulentów. Ta egzotyczna roślina może osiągać spore rozmiary – rośnie dość wolno, ale w odpowiednich warunkach może osiągać nawet metrową wysokość. Grubosze, nazywane również drzewkami szczęścia, mają wielu miłośników, którzy wierzą, że ich hodowla sprzyja pomyślności i fortunie. Są bardzo łatwe w pielęgnacji i rzadko trzeba je podlewać – to idealne kwiaty doniczkowe dla osób zapracowanych lub zapominalskich. To też niezwykle charakterystyczne roślinki – ich grubych, mięsistych listków w ciemnozielonym kolorze nie da się pomylić z żadnym innym kwiatem. Piękno grubosza doskonale wyeksponuje COZIES L – szeroka, płaska donica, której faktura przypomina szydełkowy splot. Model charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, jest trwały i wytrzymały, a jego konstrukcja stabilna. To szczególnie ważne, gdyż grubosz to okazała, ciężka i bardzo rozłożysta roślina, która w nieodpowiednim pojemniku łatwo się może przewrócić.

Piękne kwiaty w stylowej oprawie są nie tylko dekoracją domu, wnoszą do niego też tchnienie wiosny, która już za kilkanaście tygodni powróci w pełnej krasie. Do tego czasu warto cieszyć oko roślinami, które w urokliwych donicach dojrzewają w naszych pomieszczeniach.