Pięć sposobów na to, jak uprzyjemnić wypoczynek w ogrodzie

Pięć sposobów na to, jak uprzyjemnić wypoczynek w ogrodzie


Późną wiosną w ogrodzie jest najmniej pracy, można za to cieszyć się efektami wcześniejszych działań – kwitnącą roślinnością i dojrzewającymi owocami. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czas na świeżym powietrzu. Odpowiednio zaaranżowany ogród stanie się ulubionym miejscem wypoczynku. Skąpany w słońcu, wypełniony zielenią i pięknym zapachem kwiatów zachęca do błogiego relaksu i oderwania się od codziennych spraw. W urządzaniu sfery wypoczynkowej warto zastosować się do kilku prostych wskazówek, które poprawią komfort przebywania w ogrodzie i sprawią, że stanie się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem.

Ostoja prywatności

Kącik, przeznaczony do wypoczynku, powinien zapewniać domownikom maksimum intymności. Gdy do ogrodu mogą zaglądać sąsiedzi lub każdy mijający płot przechodzień, odpoczywanie nie jest żadną frajdą. Tutaj z pomocą przyjdzie natura. Żywopłot lub posadzone przy ogrodzeniu iglaki nie tylko uchronią przed wzrokiem ciekawskich, ale też stanowić będą doskonałą ozdobę ogrodu. W przypadku balkonów i tarasów świetnie sprawdzą się wiklinowe maty lub osłony balkonowe. Ważne, aby przepuszczały światło słoneczne, dzięki czemu na tarasie nie będzie ciemno.

Oaza spokoju

Przy urządzaniu sfery wypoczynku warto wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników. Dzieci potrzebują kącika zabaw, a nastolatki z pewnością będą chciały wykorzystać przestrzeń ogrodu, by pograć w piłkę lub badmintona. Z kolei dorośli zazwyczaj marzą o samotni, w której będą mogli usiąść z gazetą lub książką i odpocząć po ciężkim dniu pracy.

czytanie w ogrodzie

Aby umożliwić realizację różnych potrzeb, warto wydzielić w ogrodzie kilka kącików i oddzielić je od siebie za pomocą ścianek działowych lub ceglanych murków. Z pomocą przyjdzie też roślinność – duże rośliny posadzone w donicach, kolumnady kwiatów oraz treliaże porośnięte pnączem wyglądają bardzo dekoracyjnie i doskonale tłumią hałas, dzięki czemu ogród stanie się oazą spokoju.

Magia kolorów

Miejsca w ogrodzie, które niekoniecznie chce się wyeksponować, również warto obsadzić roślinami. Z pomocą przyjdą tu kwiaty, których intensywna barwa będzie cieszyć oko. Jeśli ich płatki będą w ciepłych kolorach – żółci, pomarańczy, czerwieni – wprowadzą do ogrodu słońce nawet w najbardziej pochmurne dni. Kwiaty białe i niebieskie dodadzą mu natomiast elegancji. Warto zadbać o to, by ze sfery wypoczynkowej rozciągał się piękny widok na roślinność. Zieleń uspokaja oczy i, jak potwierdzają liczne badania, wpływa na ludzi kojąco. Redukuje stres, polepsza nastrój i pozwala zachować równowagę psychiczną. Jak najczęstsze przebywanie na łonie natury sprawia, że ludzie są szczęśliwsi.

Ochrona przed słońcem i wiatrem

Zbyt długie przebywanie na słońcu jest niezwykle szkodliwe, zwłaszcza dla małych dzieci. Kącik do wypoczynku powinien być więc choć częściowo zacieniony. Iglaki, duże drzewa, rosnące w pobliżu oraz żywopłot będą rzucać cień i umożliwią ochronę przed słońcem.

cień w ogrodzie

Pozwolą też na osłonę przed zbyt silnym wiatrem, dzięki czemu będzie można w spokoju wypoczywać. Warto też kupić ogrodowy parasol, który będzie nieoceniony w najgorętsze dni. Właściciele dużych ogrodów mogą wyposażyć się w markizę lub pawilon, który uchroni nie tylko przed zbyt intensywnym słońcem, ale te umożliwi wypoczynek w ogrodzie nawet w deszczowe dni.

Wygodne i eleganckie meble

Wypoczynek w ogrodzie nie będzie możliwy bez mebli, które zapewnią korzystającym z nich maksimum komfortu. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie błogi relaks oraz spożywanie posiłków w ogrodzie. Wygodna sofa, na której można się położyć w blasku słońca, stolik, gdzie stoi filiżanka z herbatą i talerz z kawałkiem świeżo upieczonego ciasta – czy można wyobrazić sobie coś przyjemniejszego? Takie chwile umożliwi zestaw NEVADA LOW SET, w skład którego wchodzi narożnik z miękkimi poduszkami oraz kwadratowy stolik.

nevada low set

Komplet umożliwi wygodny odpoczynek jednej lub dwóch osób. Meble wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Solidna, odpowiednio wyprofilowana konstrukcja to gwarancja najwyższej wygody. Meble są niezwykle eleganckie, a ich ciepła kolorystyka sprawia, że każdy ogród nabierze dzięki nim szyku.

Cisza, spokój, wspaniałe widoki, wygoda – ogród, który zapewnia te wszystkie doznania, z pewnością będzie ulubionym miejscem domowników. Nie pozostaje więc nic innego niż korzystać z pięknej pogody i spędzać w nim jak najwięcej czasu.