Niezbędnik podczas chłodnych wieczorów w ogrodzie

Niezbędnik podczas chłodnych wieczorów w ogrodzie


Ze wszystkich pór roku to właśnie jesień wywołuje najbardziej skrajne emocje. Nie brakuje tych, którzy skarżą się na towarzyszące jej obniżenie nastroju, spadek energii i niskie temperatury. Istnieje jednak ogromne grono miłośników jesieni, oczarowanych jej paletą barw, mglistymi porankami i złotymi popołudniami. Od czasu do czasu zdarzają się jeszcze ciepłe dni, które pozwalają na spędzenie miłych chwil na świeżym powietrzu. Warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które w jesienne dni umożliwią wypoczynek w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

bjh

Ochrona przed chłodem

Podczas październikowych dni warto zapewnić sobie dodatkową ochronę przed chłodem. Ciepła bluza czy gruby pled na ramionach w znaczący sposób podniesie komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu. Puszyste, wełniane koce i miękkie poduszki nie tylko ogrzeją domowników, umożliwiając przesiadywanie na powietrzu do późnych godzin wieczornych. Dodadzą też kącikowi rekreacyjnemu intymnego, kameralnego charakteru. Warto pomyśleć o nastrojowym oświetleniu – świetnie sprawdzą się lampiony czy łańcuchy ogrodowych lampek. To sprawi, że mimo chłodu ogród po zmierzchu stanie się bardzo urokliwym i przytulnym miejscem.

Dodatkowe źródła ciepła

Jeśli goście łatwo marzną, sam koc może jednak nie wystarczyć. Warto mieć pod ręką termofor, który jest najlepszym przyjacielem wszystkich, którzy boją się zimna. Gości warto zaopatrzyć także w ogrzewacze do rąk, które błyskawicznie sprawiają, że dłonie stają się ciepłe. Ci, którzy chcą wydłużyć możliwość przesiadywania na świeżym powietrzu nawet o kilka tygodni, powinni pomyśleć o wyposażeniu ogrodu w dodatkowe źródło ciepła. Nieoceniony będzie kominek, palenisko lub piec ogrodowy. Przy buzującym ogniu będzie można ogrzać się w chłodne wieczory. Warto rozgrzać się również od wewnątrz – z pomocą przyjdą tu ciepłe napoje i posiłki. W południe można uraczyć gości kubkiem parującej kawy lub gorącej herbaty, a wieczorem grzanym winem z przyprawami. Inspiracji kulinarnych warto szukać na ogrodowych grządkach – świetnie rozgrzewają kremy, przygotowywane z warzyw jesiennych – marchewki czy dyni.

a

 BRUSHWOOD STORAGE BOX L

Wszystko w zasięgu ręki

Koce, poduszki i inne przydatne podczas chłodu akcesoria warto zawsze trzymać pod ręką. W ich przechowywaniu świetnie sprawdzi się schowek ogrodowy. Ochroni potrzebne przedmioty przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, a jednocześnie pozwoli na łatwy dostęp do nich, gdy tylko będą potrzebne. Pojemny schowek BRUSHWOOD STORAGE BOX L umożliwia przechowywanie dużej ilości akcesoriów naraz. To doskonały wybór dla tych, którzy cenią nie tylko funkcjonalność, ale i klasyczne piękno. Wykonany jest z niezwykle trwałego tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypomina naturalne drewno, a jego nowoczesny design spodoba się nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy. Schowek ROCKWOOD STORAGE BOX łączy w sobie stylowe wzornictwo i przydatne funkcjonalności. Prosty w montażu, charakteryzuje się dużą pojemnością, co pozwala na łatwą organizację przestrzeni. Niezwykle wytrzymały i solidny, może sprawować również dodatkową funkcję – stanowić siedzisko dla dwóch osób. Jest to niezwykle praktycznym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku aranżacji niewielkich przestrzeni.

b

  ROCKWOOD STORAGE BOX 

Po otuleniu kocem, na miękkich poduszkach, z kubkiem gorącego napoju można cieszyć się pięknem ogrodu bez względu na panujący chłód. To sprawi, że jego magia nie będzie przemijać mimo spadającego słupka temperatury.