Nawożenie drzew owocowych jesienią


Drzewa owocowe to specjalne gatunki roślin. Wymagają nawożenia nie tylko do momentu aż wydadzą plony, ale również jesienią. Potrzebują bowiem wzmocnienia nawet po okresie wegetacji. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić zasady jesiennego nawożenia drzew owocowych.

1. Jesienne nawożenie zaczynamy, gdy rośliny zakończą wegetację.

2. Przed nałożeniem nawozu warto oczyścić zarówno samo drzewo z resztek liście oraz teren dookoła – aby zalegające liście czy kawałki gałęzi nie blokowały drogi nawozu do wnętrza rośliny. Porządki można ułatwić sobie na przykład dzięki zakupowi wygodnych i pojemnych taczek ogrodowych. Nasz model Easy Go będzie idealnym rozwiązaniem w tym przypadku. Pomieszczą aż 55 litrów materiału, są wyposażone w wygodny uchwyt oraz gumowe kółka pomagające w przenoszeniu taczek na terenie ogrodu.

 

 2ldtU9A.jpg (1280×854)

Easy Go

 

Warto również uporządkować worki czy pojemniki z preparatami nawożącymi oraz narzędzia, którymi będziemy się wspomagać podczas całego procesu. Najlepiej, żeby nie mieszały się z innymi produktami używanymi do pielęgnacji roślin. Polecamy nawet używanie innych akcesoriów podczas nakładania nawozu. Nasz schowek ogrodowy Store It Out MIDI jest na tyle duży, że pomieści dwa duże kosze na śmieci. Zmieszczą się więc w nim wszystkie, nawet te większe worki z nawozem, grabie potrzebne do porządkowania terenu wokół drzew owocowych czy taczki służące do przenoszenia liści.

mrgN2cM.jpg (1280×1032) 

Store It Out MIDI

 

 

3. Przed zastosowaniem nawozu należy wykonać analizę gleby. Jeśli nie zależy Wam na tak dokładnym dobraniu nawozu, doradzamy, abyście sprawdzili przynajmniej odczyn gleby.

4. Jeśli preparat, który stosujecie, wymaga użycia wody i podlania rośliny, skorzystajcie z wody deszczowej, a nie kranowej. To ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie umożliwia między innymi zbiornik do zbierania wody deszczowej Indigo Water Butt. Pomieści aż 200 litrów wody i posiada wygodny wężyk ułatwiający odprowadzanie jej na miejsce docelowe. Jest estetycznie wykonany i świetnie wkomponuje się w aranżację Waszego ogrodu.

 YbYQ4Dc.jpg (853×1280)

Indigo Water Butt