Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzeseł ogrodowych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzeseł ogrodowych?


Wybór krzeseł ogrodowych może być nie lada wyzwaniem. Spośród setek ofert trudno wybrać tę najodpowiedniejszą. 

Powinniśmy kierować się nie tylko ceną, wyglądem, ale także wygodą i mnóstwem innych czynników, które znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Jego celem jest pomóc Ci wybrać idealne krzesło ogrodowe. Takie, które spełni wszystkie Twojego wymagania i będzie służyć przez lata Tobie i Twojej rodzinie.

Wygląd i Design

Pierwsze, na co każdy z nas zwraca uwagę przy dokonywaniu zakupów jest wygląd rzeczy, którą chcemy nabyć. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiego krzesła ogrodowego szukam?

Czy ma być ono masywne i wygodne niczym fotel, czy raczej zależy mi na lekkości i łatwości przenoszenia z miejsca na miejsce?

Jaki kolor będzie mi najbardziej odpowiadać? Najczęściej krzesła ogrodowe występują w kolorze:

  • białym

  • grafitowym

  • ciemnozielonym

  • czekoladowym

  • jasno-brązowym

Warto wybrać krzesła właśnie w tym najpopularniejszych kolorach, ze względu na łatwość doboru innych mebli ogrodowych do kompletu, np.stołu czy foteli.

Istotnym czynnikiem jest również marka. Wybór znanego i sprawdzonego producenta daje nam gwarancję, że zakupione produkty będą służyć nam przez lata. Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną ofertę krzeseł ogrodowych marki Keter. 

Firma od lat cieszy się uznaniem konsumentów. Tworzy wytrzymałe meble oraz akcesoria ogrodowe wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, jak np. promienie UV.

Przeznaczenie

Wybierając krzesła ogrodowe, należy zastanowić się, do czego będą nam one służyły. Jeśli będziemy chcieli się na nich zrelaksować, opalać czy nawet przespać, warto wybrać fotele z regulowanym oparciemSpełniają one wszystkie funkcje standardowych krzeseł, a dodatkowo służyć mogą jako leżaki.

Szukając krzeseł ogrodowych, które pasować będą do stołu, warto wybrać te z podłokietnikamiDa nam to gwarancję wygodnego siedzenia przez wiele godzin.

Jeśli zależy nam na wygodzie, wygodny i szeroki fotel ogrodowy będzie dla nas doskonałym wyborem.

Ci, którzy cenią praktyczność, z pewnością docenią funkcjonalne siedzisko ze schowkiem w środkuMożna w nim przechowywać np. poduszki lub inne akcesoria ogrodowe.

Cena

Przy wyborze krzeseł ogrodowych istotnym czynnikiem jest cena. Na rynku dostępne są podstawowe modele, które kosztują zaledwie trzydzieści złotych, jak i bardziej designerskie oraz funkcjonalne krzesła, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Czy faktycznie tak bardzo się od siebie różnią? Tak.

Porównajmy ze sobą najprostsze krzesło ogrodowe Siciliaza 30 zł. Z pewnością każdy z nas siedział na nim przynajmniej raz w życiu. Jest wygodne, stabilne i łatwe do przenoszenia. Zupełnie jednak nie sprawdzi się jako miejsce na drzemkę czy siedzisko, na którym spędzimy godziny, czytając ulubioną książkę.

Znacznie lepszym wyborem będzie fotel ogrodowy Montreal z regulowanym oparciem za 275 zł. Spełnia ona wszystkie funkcje krzesła Sicilia, a w dodatku służyć może jako leżak, na którym wygodnie możemy przespać się w cieniu czy blasku promieni słonecznych.

Dodatkowym atutem fotela Montreal jest fakt, że możemy je łatwo złożyć do małych rozmiarów i schować np. w szafie. Krzesło Sicilia nie daje nam takich możliwości.

Podsumowując - zakup krzeseł ogrodowych powinien być dokładnie przemyślany. Dobierz go do swoich indywidualnych potrzeb i zaufaj sprawdzonej marce. Da Ci to pewność, że krzesła, które kupisz będą służyć Ci przez lata.