Leżak ogrodowy z daszkiem czy bez? Poradnik zakupowy.

Leżak ogrodowy z daszkiem czy bez? Poradnik zakupowy.


Przed zakupem leżaka ogrodowego wielu z nas zastanawia się, jaki model wybrać. Lepszy będzie leżak ogrodowy z daszkiem, a może bez? Który kolor najlepiej będzie pasować do mojego ogródka? Z jakiego tworzywa powinien wykonany być leżak? 

Na to i wiele innych pytań odpowiemy w tym artykule. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu wybór leżaka, który będzie idealnie pasować do Twojego ogrodu, nie będzie dla Ciebie problemem!

Z daszkiem czy bez daszka?

Zakup leżaka ogrodowego z daszkiem może być bardzo kuszący. Mały dach zasłoni naszą twarz, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu przeczytać ulubioną książkę czy uciąć sobie krótką drzemkę. 

Leżak z daszkiem niesie jednak ze sobą wiele zagrożeń. Temperatura, którą będziemy odczuwać  w okolicy głowy będzie zupełnie inna niż ta, na którą wystawiona będzie reszta ciała. 

W letnie dni, kiedy jest naprawdę gorąco, odpoczynek na leżaku ogrodowym z daszkiem może być wręcz niebezpieczny. W najgorszym wypadku ryzykujemy poparzeniem słonecznym, a w najlepszym - nierówną opalenizną.

Patrząc z tej perspektywy, daszek wydaje się być niepotrzebnym gadżetem. O wiele łatwiej jest po prostu postawić leżak w cieniu, jeśli chcemy schować się przed słońcem. W razie chęci opalenia się, postawmy go bezpośrednio pod gołym niebem.

Jaki model leżaka ogrodowego wybrać?

Klasyczny leżak bez daszka sprawdzi się doskonale w każdym ogrodzie. Poniżej przedstawiamy trzy polecane przez nas modele. 

Wszystkie wykonane są z tworzywa sztucznego imitującego splot rattanowy. Dzięki temu są lekkie, bez problemu możesz je przenieść z miejsca na miejsce. Są też wytrzymałe na działanie promieni UV i szkodliwych czynników atmosferycznych (jak deszcz, grad i inne), co gwarantuje wygodne użytkowanie przez lata. 

Tworzywo sztuczne jest łatwe w czyszczeniu - wszelkie zabrudzenia usunąć można za pomocą ściereczki z dodatkiem wody i detergentu. Nie ma konieczności konserwacji czy impregnacji leżaków, co gwarantuje nam bezproblemowe użytkowanie.

Leżak ogrodowy Atlantic

Unikalny design w połączeniu z trzystopniową regulacją siedzenia gwarantuje zadowolenie z zakupu.

Leżak występuje w trzech kolorach: brązowym, grafitowym i cappuccino. Jego cechą charakterystyczną jest lekko falujący wygląd, który nadaje mu charakteru, wyjątkowości, a także zapewnia stabilność konstrukcji.

Leżak ogrodowy Daytona

Ten leżak ma klasyczny design, który idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jego cechą charakterystyczna jest dołączony do zestawu miękki materac. Zapewni on komfort i wygodę siedzenia. 

Materac jest zdejmowany, dlatego możesz korzystać z niego wyłącznie, kiedy tego potrzebujesz. Leżak odporny jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, dlatego bez problemu możesz pozostawić go w ogrodzie w czasie deszczu czy burzy. Materac natomiast nie jest nieprzemakalny, dlatego może nasiąknąć wodą.

Daytona posiada czterostopniową regulację oparcia. Po rozłożeniu “na płasko” możesz na nim leżeć na plecach lub brzuchu. Maksymalne złożenie daje nam kąt idealny do czytania książki. Dostępne kolory to: grafit, brąz i cappuccino.


Leżak ogrodowy Jaipur

To wyjątkowo stabilny model o klasycznym wyglądzie. Posiada aż sześć nóżek, co gwarantuje niezawodność użytkowania.

Cechą charakterystyczną leżaka ogrodowego Jaipur jest możliwość złożenia go do rozmiarów małej podręcznej walizki, dzięki czemu łatwiej będzie go przechowywać i transportować. Dostępne kolory to: grafit, brąz i cappuccino.