Kupowanie nasion warzyw - na co zwrócić uwagę?

Kupowanie nasion warzyw - na co zwrócić uwagę?


Bogate, obfite plony to cel uprawy prowadzonej przez każdego ogrodnika. Wiele osób uważa, że przyczyniają się do nich odpowiednie nawożenie, podlewanie, przycinanie czy usuwanie chwastów. Często zapominają, że kluczową rolę w bujnym wzroście warzyw mają po prostu dobre, zdrowe nasiona. Dzisiaj podpowiadamy, jak wybrać najlepsze nasiona do naszego ogrodu warzywnego.

 

  1. Sprawdzony sklep – polecamy kupowanie nasion bezpośrednio od producenta, czyli firmy nasiennej. Jeśli chcecie lub musicie skorzystać z oferty dystrybutora, sprawdźcie najpierw na stronie danej firmy nasiennej, z jakimi dystrybutorami współpracują. Warto wybierać nasiona od producentów o wyrobionej opinii na rynku. Na pewno mając więcej informacji na temat firmy utwierdzi nas w przekonaniu, że otrzymamy produkt najwyższej jakości.
  2. Wzmocnione nasiona – obecnie w ofertach firm nasiennych oprócz klasycznych nasion można znaleźć także nasiona poddawane zabiegom wzmacniającym, jak zaprawianie czy otoczkowanie. Takie zabiegi poprawiają jakość kiełkowania i trwałość nasion, a często stanowią również pierwszy etap ochrony nasion przed chorobami i szkodnikami.
  3. Odpowiednia odmiana – zanim zdecydujecie się na zakup nasion, sprawdźcie, która odmiana może być uprawiana w polskich warunkach klimatycznych oraz której odpowiada gleba, jaką macie w ogrodzie. W tym celu polecamy skonsultować Krajowy Rejestr Odmian Uprawnych. Znajdziecie w nim również wykaz roślin dopuszczonych do obrotu w Polsce.
  4. Ilość nasion – wielkość zakupu powinna być zależna od rozmiaru terenu, który będziecie obsiewać danymi nasionami, od masy tysiąca nasion oraz od gramatury opakowania konkretnej odmiany. Pamiętajcie, że niewysiane nasiona należy przechowywać w suchych i zamkniętych pojemnikach czy opakowaniach, które uniemożliwią im wchłanianie wilgoci. Najlepiej, żeby dodatkowo były również ciemne i chłodne.

 

Schowek ogrodowy Brightwood Storage Box marki Keter będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli w meblach i akcesoriach ogrodowych oprócz funkcjonalności szukacie także estetyki wykonania. Będzie nie tylko pięknym elementem wystroju tarasu czy ogrodu, ale także pojemną skrzynią zabezpieczającą przechowywane przedmioty. Schowek Brightwood został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które chroni przed wilgocią, promieniami UV, a nawet zabrudzeniami. Poza tym można go używać także jako wygodne siedzisko dla dwóch osób.

 

xxEPjJk.jpg (1280×1000) 

Brightwood Storage Box