Kreatywne dziecko w ogrodzie

Kreatywne dziecko w ogrodzie


Animacja czasu wolnego najmłodszych jest nie lada wyzwaniem. Każdy, kto ma dzieci, wie, że to żywe srebra, które każdego dnia domagają się nowych doświadczeń. Nie tylko trzeba zająć ich uwagę, ale też zadbać o stworzenie odpowiednich warunków do nauki i rozwoju. Ogród daje w tym zakresie nieograniczone możliwości, warto więc wykorzystać jego potencjał.

Kącik zabaw

Nieskrępowaną zabawę najmłodszych ułatwi wydzielenie specjalnie przeznaczonego do tego miejsca. Kącik dla dzieci powinien być oddalony od ulicy i od grządek, aby dzieci nie były narażone na niebezpieczeństwo, ale też nie zniszczyły hodowanych kwiatów i roślin. Najlepiej wydzielić go w zacisznej części ogrodu, ale jednocześnie dobrze widocznej z tarasu czy okien salonu, co umożliwi rodzicom obserwację zabawy i opiekę nad dzieckiem. Warto, by był chociaż częściowo zacieniony dzięki pobliskim drzewom i krzewom, by ochronić dzieci przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Najlepiej wysypać go piaskiem i posadzić trawę – miękkie podłoże uchroni przed bolesnymi skutkami upadku podczas zabawy. Warto wydzielić odpowiednio dużą powierzchnię, która umożliwi dzieciom swobodną zabawę, bieganie i grę w piłkę.

Kreatywne zabawki ogrodowe

Kącik dla dzieci trudno wyobrazić sobie bez zabawek, które sprawią, że najmłodsi nie będą się nudzić. Ich wybór uzależniony jest od wieku dziecka – starsze dzieci są w tym względzie bardziej wymagające niż maluchy. Warto zainwestować w zabawki, które dadzą im możliwość odkrywania świata, poznawania nowych rzeczy, nauki i rozwoju. Niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo – zanim  zakup zostanie oddany dzieciom, należy go dokładnie sprawdzić. Zabawki powinny charakteryzować się stabilną konstrukcją, najwyższą jakością wykonania, posiadać zaokrąglone rogi, które uniemożliwią zranienie się oraz gładką powierzchnię. Warto zwrócić uwagę na wzornictwo – dzieci lubią kolorowe przedmioty, utrzymane w ciepłych, żywych barwach. Wybór zabawek powinien być też podyktowany ilością dzieci, które zostaną zaproszone do zabawy oraz ich preferencjami.

Plac zabaw – zjeżdżalnie i piaskownica

Wydzieloną do zabawy powierzchnię można w łatwy sposób zaaranżować tak, by stała się miniaturowym placem zabaw. Ogromną frajdę sprawi maluchom zjeżdżalnia, taka jak BOOGIE SLIDE firmy Curver. Jest lekka, a jednocześnie niezwykle wytrzymała, co zapewnia bezpieczną zabawę. Idealnie wyprofilowana konstrukcja oraz żywa kolorystyka sprawi, że szybko stanie się ulubioną zabawką dzieci.

Boogie Slide

Na rynku dostępne są też produkty, które oprócz funkcji zjeżdżania oferują inne ćwiczenia ruchowe; należy do nich FUNTIVITY PLAY HOUSE, kreatywna przestrzeń do zabawy. Jej konstrukcja łączy ze sobą zjeżdżalnię, domek do zabawy i tunel, dzięki czemu korzystające z niej dzieci nigdy nie będą się nudzić! Plac zabaw trudno wyobrazić sobie bez piaskownicy – zamiast po prostu wysypywać piasek, można postarać się, by to miejsce przybrało fantazyjny kształt. Maluchy zakochają się w SANDPIT BEETLE CABRIOLET – kolorowym samochodziku, który zaprasza do tego, by wypełnić go piaskiem! Piaskownica może pełnić również funkcję basenu. Gdy dziecku znudzi się zabawa w piasku, autko można wypełnić wodą.

Domek do zabaw

Centralnym punktem każdego kącika dzieci powinien być domek ogrodowy do zabaw. Jeśli drzewa i krzewy nie rzucają upragnionego cienia, to tutaj dziecko będzie mogło schronić się przed słońcem. Domek do zabaw rozwija wyobraźnię, a jednocześnie umożliwia obcowanie z naturą. Na rynku dostępny jest w wielu różnych modelach, z których każdy stanowi zaproszenie do innej bajki. RANCHO PLAYHOUSE umożliwia podróż w czasie do Świata Dzikiego Zachodu. Jego design nawiązuje do klimatu znanego z westernów, a duża przestrzeń domku z łatwością pomieści kilku rozbrykanych kowbojów.

RANCHO PLAYHOUSE

WONDERFOLD PLAYHOUSE to propozycja, która spodoba się z kolei małym miłośnikom baśni. Spadzisty dach, fantazyjny płotek i fantastyczne kolory przeniosą dzieci wprost do bajkowej krainy. Jedną z nieocenionych zalet tego modelu jest innowacyjny, a zarazem niezwykle łatwy sposób montażu i demontażu – wystarczy minuta na rozłożenie całej konstrukcji! Mali ogrodnicy pokochają model MY GARDEN HOUSE - kolorowy domek wyposażony w płotek, otwierane okna i drzwiczki oraz miejsce na miniogródek, w którym można zasadzić rośliny. To dobry sposób, aby nauczyć dzieci podstawowych prac ogrodniczych.

Kreatywne stoliki - dla małych artystów

Kącik zabaw warto zaopatrzyć w przedmioty, które zaciekawią dziecko i rozwiną jego wyobraźnię. Z pomocą przyjdą tu stoliki do kreatywnych zabaw. Można na nich rysować, malować, ćwiczyć pisanie liter, ale w ogrodzie o wiele większą frajdą jest zabawa piaskiem i wodą! Umożliwia to wielofunkcyjny stolik CREATIVE FUN TABLE, który powstał jako odpowiedź na dziecięcą potrzebę kreatywnej zabawy.

CREATIVE FUN TABLE

Zamknięty służy jako panel do prac manualnych, a po rozłożeniu zachęca do aktywnej zabawy piaskiem i wodą. Stolik jest niezwykle stabilny i bezpieczny, dzięki wysokiej jakości wykonania i ergonomicznej konstrukcji. Podobne funkcje pełni WATER KINGDOM, który dodatkowo zaopatrzony jest w specjalne turbiny, które urozmaicają zabawę piaskiem i wodę. Po zamknięciu jest panelem, na którym można rysować lub się bawić. Dla dzieci, które nie wyobrażają sobie dnia bez układania klocków świetnym wyborem będzie CONSTRUCTABLE. Stolik nie tylko przystosowany jest do zabawy klockami, czym zachwyci każdego małego konstruktora, ale pełni również rolę schowka, co ułatwia sprzątanie po zakończonej zabawy.

Wybrane zabawki ogrodowe z pewnością sprawią, że dziecko nie będzie chciało opuszczać ogrodu. Będą nie tylko bawić, ale też uczyć i stymulować kreatywność. Część z nich zaciekawi również dorosłych, umożliwiając dobrą zabawę całej rodziny.