Kolorystyka mebli ogrodowych

Kolorystyka mebli ogrodowych


Wybór mebli ogrodowych wiąże się z podjęciem kilku istotnych decyzji. Począwszy od kształtu mebli, materiału z jakiego zostały wykonane, aż po ich kolorystykę. W poniższym artykule zajmiemy się tą ostatnią kwestią.

Jak wybrać kolor mebli ogrodowych?

Wybierając kolor mebli należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim - własne upodobania. Wybierzmy ten kolor, który zwyczajnie nam się spodoba, nie znudzi się  i będziemy dobrze czuć się w jego otoczeniu. Pamiętajmy jednak, że nasze preferencje nie są jedynym czynnikiem, o którym należy pomyśleć. Ważne są również inne aspekty, np. charakter i kolorystyka otoczenia, w których zamierzamy ustawić meble. Warto zadać sobie także pytanie o podłoże, na którym zamierzamy je ustawić  - czy będzie to trawa, kostka brukowa, czy może drewniany taras? Przed zakupem mebli powinniśmy zastanowić się również  czy będą one użytkowane w pełnym słońcu i  czy będą narażone na większe zabrudzenia. 

Corfu Love Seat

Corfu love seat

Nowoczesny design mebli ogrodowych

Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są tak, aby sprostały nawet najbardziej wysublimowanym gustom klientów. Wraz z pojawieniem się nowych technologii i zaangażowaniem najlepszych projektantów skończyły się czasy ograniczonego wyboru. Szczególnie szeroka jest dziś oferta plastikowych mebli ogrodowych,  wykonanych z tworzywa polipropylenowego.  Dostępne są one w wielu opcjach kolorystycznych: eleganckich i klasycznych, zarówno w stonowanych jak i w mocniejszych kolorach. Dzięki tak bogatej gamie barw można pięknie zaaranżować nasze ogrody, tarasy, balkony czy przydomowe patio. Kolorystykę mebli ogrodowych tworzy się  w oparciu o wieloletnie doświadczenia oraz sugestie i wybory  klientów. Oczywiście moda i trendy kolorystyczne aktualnie obowiązujące w wyposażaniu domów i ogrodów są także bardzo istotne. 

Corfu Duo Set - biel Corfu Set - cappuccino
Corfu Box Set - brąz Corfu Relax Set - grafit


Wybierając meble ogrodowe  pamiętajmy, że ważna jest nie tylko barwa samego mebla, ale także poduszek i dodatkowych akcesoriów. Bardzo ważnym w stylistyce i aranżacjach jest  zapewnienie ciągłości kolorystycznej wnętrz mieszkalnych oraz zewnętrzych przestrzeni takich jak taras czy balkon. Harmonijne przejście kolorystyczne oraz zachowanie podobnej stylistyki wpłynie na elegancję naszego otoczenia.

Meble w ogrodzie

Posiadasz w swym ogrodzie trawnik lub naturalne deski na tarasie lub balkonie i chcesz aby meble idealnie z nimi współgrały? Postaw na kolorystykę grafitową lub cappuccino. 

California 3 seater set

Tarifa set

Tarifa set

Druga opcja sprawdzi się szczególnie, gdy meble będą często eksponowane na słońcu. Oba zestawy barw doskonale pasują do zieleni trawników i naturalnego podłoża.  

Corona Set

Corona set with storage table  

Corfu Duo set

Corfu Duo set

Jeśli z kolei chcesz zaaranżować ogrodowe miejsce eksponując meble na kaflach lub kostce brukowej – postaw na elegancki brąz lub odcienie grafitu i antracytu.

Chicago set

Chicago set with small table 

Rosario balcony set

Rosario balcony set

Meble ogrodowe na lata

Dobierając kolorystykę zestawu meblowego dobrze jest zrezygnować z ostrych barw i zdecydować się na stonowane i uniwersalne kolory. Dzięki temu meble nie stracą swojego uroku i na długo wpiszą się w modną, ponadczasową stylistykę. Pamiętajmy, że elegancję i klasyczne kolory zawsze możemy ożywić poprzez dodanie modnych, wyraźnych akcesoriów w różnobarwnej kolorystyce. Mocna czerwień, ostre zielenie i błękity w postaci poduszek, pledów, serwetek, lampek ogrodowych, świeczek czy nawet samej zastawy – świetnie ożywią meble ogrodowe i wypełnią kolorem zewnętrzne przestrzenie naszych ogrodów, balkonów i tarasów.  

Meble Corfu

Artykuł ilustrowany zdjęciami mebli Curver Lifestyle.