Jaki kosz do segregacji śmieci wybrać?

Jaki kosz do segregacji śmieci wybrać?


W dzisiejszych czasach, kiedy świat stał się globalną wioską, informacje rozchodzą się po wszystkich zakątkach naszego globu w ciągu kilku minut. Ten niesamowity rozwój technologiczny przyczynił się do wzrostu świadomości przeciętnego człowieka. Zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami boryka się współczesny świat. Jednym z nich jest ogromna produkcja odpadów.

Ekolodzy od lat biją na alarm, uświadamiając nas, jak ważne jest dbanie o środowisko. Bardzo łatwo jest wyprodukować plastikowy worek, do którego włożymy małą drożdżówkę. Jej zjedzenie zajmie nam kilkadziesiąt sekund. Foliówka trafi do kosza. Czy wiesz, ile czasu zejdzie jej rozłożenie? 500 lat! Dlatego tak ważne jest, żeby korzystać tworzyw biodegradowalnych, a także segregować śmieci. Kiedy trafią do odpowiedniego kontenera, w łatwy sposób będzie je można później wykorzystać ponownie. Duża część odpadów, które rozkładają się kilkaset lat, może zostać ponownie użyta dzięki procesowi recyklingu. 

Każdy świadomy mieszkaniec ziemi powinien segregować śmieci. W jaki sposób ułatwić sobie ten żmudny proces, który jednak jest niezwykle istotny? Odpowiedzią na ten problem są odpowiednie kosze do segregacji śmieci. 

Ze względu na właściwe oznakowanie poszczególnych pojemników, już w domu będziemy mogli wrzucić odpadki do odpowiedniego kosza. Poświęcając zaledwie kilkanaście sekund każdego dnia, zatroszczymy się o naszą planetę, a także o przyszłe pokolenia. 

Jeśli zastanawiasz się, jaki kosz do segregacji śmieci wybrać, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Przedstawiamy flagowe produkty z tej kategorii marki Keter.


Dlaczego warto wybrać kosze do segregacji śmieci marki Keter?

Keter to marka obecna na rynku od kilkudziesięciu lat. Artykuły Keter przetestowało i pokochało miliony klientów na całym świecie. Po co wybierać niesprawdzone, nieznane marki, skoro w tej samej cenie dostaniemy niezawodne produkty, które służyć nam będą przez lata?

Keter w swojej ofercie ma zarówno kosze na śmieci do domu, jak i ogrodowe.

Zewnętrzne kosze do segregacji śmieciKontenery zewnętrzne mają pojemność 100-110 litrów. Warto wybrać te, występujące w różnych kolorach. Znacznie ułatwi to segregację śmieci:

 

Alternatywą jest zakup kosza złączonego, który odpowiednio oznakujemy naklejką na pokrywie. Polecany model to dwukomorowy Cabinet Split Premium.

Jeśli szukasz kosza trzykomorowego, model Moby Recycling System będzie dla Ciebie idealny. 

Wszystkie polecane powyżej zewnętrzne kosze do segregacji śmieci wykonane są z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych jak deszcz, śnieg czy promienie UV. 

Wewnętrzne kosze do segregacji śmieci

Segregacja śmieci w domu znacznie ułatwi ich późniejsze przetransportowanie do odpowiedniego kontenera. 

Jeśli zastanawiasz się, jaki kosz do domu wybrać, model Lotus Bin Set może przykuć Twoją uwagę.

Jest to zestaw trzech pojemników w różnych kolorach. Możesz ustawić je liniowo lub w kształcie okręgu, dlatego bez problemu powinny zmieścić się w większości szafek pod zlewem. Pojemność każdego kosza wynosi 30 litrów.  

W zestawie znajdują się kosze w kolorze czerwonym, zielonym i niebieskim.

Alternatywą do Lotus Bin Set jest zakup pojedynczych koszy w odpowiednich kolorach, podobnie jak w przypadku kontenerów zewnętrznych:

 

Wszystkie polecane przez nas modele wewnętrznych koszy do segregacji śmieci wykonane są trwałego i praktycznego tworzywa sztucznego.