Jaki domek ogrodowy wybrać?

Jaki domek ogrodowy wybrać?


Piękny i funkcjonalny ogród wymaga ciągłej uwagi. Koszenie trawy, nawożenie, pielęgnacja rabat kwiatowych i warzywnych – do wykonywania każdej z tych czynności potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Z tego powodu ogród bywa również miejscem, w którym przechowywane są narzędzia i meble ogrodowe oraz sprzęt rekreacyjny. Zadbany ogród wymaga wręcz aby jego właściciel posiadał solidny schowek. Dziś nakreślimy kilka zdań na temat domków i schowków ogrodowych, które służą do przechowywania.
 

Domki ogrodowe – tworzywo

Niestety wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem w kwestii narzędziowych domków ogrodowych są tak zwane „blaszaki”, czyli najczęściej w amatorski sposób zbudowane z blachy obiekty, zaadaptowane na potrzeby przechowywania sprzętu ogrodowego. Wbrew pozorom nie jest to wcale tani sposób a dodatkowo, w większości przypadków, ich wygląd zupełnie nie przystaje do pięknych i nowoczesnych aranżacji ogrodów. Konstrukcja i materiał tego typu schowków podlegają rdzewieniu a największą wadą jest to, że w upalne dni ściany i dach nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur.

Lepszym i zdecydowanie bardziej estetycznym rozwiązaniem są narzędziowe domki drewniane. Solidna konstrukcja i naturalny materiał mogą stanowić funkcjonalną ozdobę ogrodu. Niestety niewątpliwą wadą drewna jest konieczność jego regularnej konserwacji. Problemem może również być wysoka cena materiału i montażu tego typu obiektów.

W ostatnich latach obserwujemy rosnącą popularność plastikowych i kompozytowych domków narzędziowych oraz schowków ogrodowych. Nowoczesne wzornictwo, funkcjonalność i bardzo wysoka jakość wykonania oraz tworzywa, z którego są wyprodukowane to najważniejsze zalety tych produktów.

Domki i schowki ogrodowe – jak dokonać najlepszego wyboru

Jakim kryterium, poza jakością i rodzajem tworzywa, kierować się wybierając domek do swojego ogrodu? Przede wszystkim należy zastanowić się, co zamierzamy w nim przechowywać, a następnie dopasować jego gabaryty do wielkości przestrzeni, którą dysponujemy.

Linia domków ogrodowych FACTOR to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących większej przestrzeni do przechowywania, ale w ekonomicznym wydaniu. Stylowy design i ergonomia kształtów to zalety domków ogrodowych Factor, dostępnych w kilku różnych rozmiarach. Dwuspadowy dach i ścianki wykonane z wysokiej jakości materiałów odporne są na działanie czynników atmosferycznych, przedostawanie się wilgoci i uszkodzenia mechaniczne. 

FACTOR 8x11
 

W mniejszych ogrodach świetnie sprawdzą się natomiast domki z linii MANOR. Prosty design tych domków zachwyci nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Kompaktowe rozmiary opakowania umożliwią łatwy transport oraz przechowywanie produktu po jego złożeniu. Przemyślana konstrukcja gwarantuje użyteczność i doskonałą ochronę przechowywanych przedmiotów. Panelowy system wentylacji zapewnia stały przepływ świeżego powietrza, jednocześnie chroniąc wnętrze przed szkodliwym działaniem wilgoci. Struktura powierzchni przypomina swym wyglądem drewniane panele. 

MANOR 6x5 

W przestronnych domkach narzędziowych z linii FUSION zmieszczą się zarówno samobieżna kosiarka do trawy jak i pokaźny zestaw narzędzi ogrodowych. Wyprodukowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii panele ścienne wykonane są z kompozytu drewniano-plastikowego. Niewątpliwą zaletą jest przemyślana konstrukcja domków, oparta na bardzo łatwym montowaniu paneli w systemie „interlock”. Powierzchnia przypominająca strukturę drewna podkreśla naturalny charakter produktu, doskonale wpisującego się w otoczenie. Dodatkowym atutem jest możliwość wiercenia w ścianach otworów i instalowania półek, haków i innych elementów pomagających zaaranżować jak najbardziej użyteczną przestrzeń. 

 FUSION 757

Absolutną nowością na rynku są domki narzędziowe, pojemne schowki i szafy ogrodowe z linii OAKLAND, wykonane z wysokiej jakości tworzywa o naturalnym wyglądzie drewna. Wyróżnia je stabilna konstrukcja z paneli o podwójnych ścianach, solidnego dachu i stalowych wzmocnień. Domki Oakland są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a dach wytrzymuje obciążenie do 100 kg śniegu na m2. Gotowy system łączeń pióro-wpust gwarantuje łatwy montaż. Duża powierzchnia oraz szerokie, dwuskrzydłowe drzwi pozwalają na przechowywanie większego sprzętu ogrodniczego. Domki nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, a ich dodatkowym atutem jest możliwość pomalowania ich zgodnie z indywidualnymi preferencjami kolorystycznymi. 

OAKLAND LINE Domek i szafa ogrodowa
Jeśli uznamy, że w ogrodzie nie ma jednak miejsca na klasyczny domek narzędziowy, to optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się szafy i schowki narzędziowe. Zajmująca jedynie 2m2 szafa HIGH STORE z linii OAKLAND pomieści to, co niezbędne – podręczne narzędzia i akcesoria ogrodowe oraz nawet małą kosiarkę. Świetnym rozwiązaniem dla użytkowników tarasów i przestronnych balkonów będzie z kolei schowek ogrodowy STORE-IT-OUT MAX z otwieraną pokrywą, dwuskrzydłowymi drzwiami i zaokrąglonym progiem. Gabaryty tego schowka pozwalają na przechowywanie ogrodowych i domowych akcesoriów o większych rozmiarach a także grilla ogrodowego.

STORE IT OUT MAX

Miejsce na meble i narzędzia ogrodowe, kosiarkę, sprzęt rekreacyjny, zabawki, grill…

Domki narzędziowe i schowki ogrodowe wydają się być niezbędne dla każdego, kto nie chce doprowadzić do „zagracenia” domu i jednocześnie pragnie zadbać o piękną i uporządkowaną przestrzeń wokół siebie. Wybierając określony produkt weźmy pod uwagę materiał, z którego został wyprodukowany, jakość jego wykonania, design oraz wszelkie cechy użytkowe. Wszystkie domki i schowki narzędziowe z oferty curverlifestyle spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów:

• Nie wymagają konserwacji, nie podlegają procesom rdzewienia, łuszczenia powłoki ani butwienia materiału
• Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, całkowicie nietoksycznych i nadających się do dalszego przetworzenia
• Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i promienie UV
• Wbudowane panele wentylacyjne umożliwiają cyrkulację powietrza i zabezpieczają przechowywane wewnątrz obiektów przedmioty
 
Wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.