Jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać?

Jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać?


Maj to idealny moment na zakup domku ogrodowego dla dzieci. Pogoda jest coraz ładniejsza, coraz więcej jest słonecznych dni, a co za tym idzie, dużo czasu spędzamy na zewnątrz.

Dorośli chętnie zrelaksują się na leżaku z ulubioną książką, jednak dla najmłodszych ten sposób spędzania wolnego czasu może być zbyt nudny. Maluchy potrzebują ruchu, są ciekawe świata i uwielbiają zabawę. Właśnie dlatego domek ogrodowy dla dzieci to najlepszy prezent, jaki możesz im dać.

Będą mogły one schronić się w nim przed deszczem, słońcem, a także będzie on dla nich bezpieczną "bazą", w której będą mogły wymyślać niezapomniane zabawy.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo domków ogrodowych dla dzieci. W tym artykule znajdziesz wskazówki, który wybrać, a także polecimy Ci konkretne modele, które służyć będą Twoim pociechom przez lata.

Domek Ogrodowy Dla Dzieci Plastikowy Czy Drewniany?

Wydawać by się mogło, że drewniany domek ogrodowy dla dzieci to lepszy wybór. Panuje powszechna opinia, że jest on trwalszy, a także jego konstrukcja jest bardziej stabilna. Nic bardziej mylnego- zarówno drewniane, jak i plastikowe domki ogrodowe dla dzieci są równie trwałe.

W zależności od tego, jak wygląda Twój ogród, trudno jednoznacznie określić który domek będzie lepszy dla Twoich dzieci.

Plastikowy domek ogrodowy ma jednak zdecydowanie więcej zalet:

  • możesz korzystać z niego zarówno w ogrodzie, jak i w domu
  • łatwo schowasz go na zimę do suchego i czystego miejsca
  • jest kolorowy i wizualnie atrakcyjniejszy dla dzieci
  • jest bezpieczniejszy (dziecko nie wbije sobie drzazgi w paluszek czy nóżkę podczas zabawy).

Polecane Plastikowe Domki Ogrodowe Dla Dzieci

Teraz, kiedy mamy już pewność, że plastikowe domki ogrodowe dla dzieci to lepszy wybór niż ich drewniane prototypy, zobacz, które modele są przez nas szczególnie polecane.

Magic Playhouse

Ten plastikowy domek ogrodowy dla dzieci to podstawowy model marki Keter.

W środku zmieści się kilka maluchów. Do domku prowadzą otwierane klamką drzwiczki. Posiada on również okienka i parapet, który idealnie się sprawdzi np. przy zabawie w sklep, a także skośny dach z zabawkowym, obracającym się kogucikiem.

Magic Playhouse dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną cenę domku Magic Playhouse.

My Garden House

Domek ogrodowy dla dzieci My Garden House jest podobny do swojego poprzednika. Różni się jednak dodatkowym płotkiem, który wyodrębnia część ogrodową.

Twój maluch może tam zasadzić swoje własne kwiatki, czy owoce. Jest to również świetne miejsce do przechowywania zabawek, czy też pojazdów, na przykład rowerka. Domek posiada także wyprofilowane krawędzie, które zapewniają bezpieczną zabawę.

My Garden House dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną cenę domku My Garden House.

Wonderfold

Ten plastikowy domek ogrodowy dla dzieci wyróżnia się na tle innych tym, że jest składany do rozmiarów niewielkiego kartonu.

Idealnie nadaje się więc dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, a także nie mają dużo miejsca do przechowywania zabawek dziecięcych. 

Szczególną uwagę zwraca jego kontrastowy dach, płotek złożony z dwóch części jednocześnie pełniących rolę drzwi, a także oryginalne wzory na ścianach, które przypominają deski oraz cegły.

Wonderfold Foldable Play House dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną cenę domku Wonderfold.

Rancho Playhouse

Ten stylizowany na Dziki Zachód domek ogrodowy charakteryzuje się stabilną konstrukcją i przepięknymi, kontrastowymi kolorami.

Do domku prowadzą zamykane drzwiczki. Znajdują się w nim okiennice, przez które dziecko może spoglądać na zewnątrz. Konstrukcja domku jest wytrzymała, ale jednocześnie prosta w montażu i łatwa do czyszczenia.

Rancho Playhouse dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną cenę domku Rancho Playhouse.

Magic Villa

Ten przestronny domek ogrodowy dla dzieci jest całkowicie zadaszony. Jest największy ze wszystkich domków wymienionych w naszym rankingu.

Idealnie sprawdzi się więc dla rodzeństwa lub większej grupy dzieci.

Magic Villa dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić aktualną cenę domku Magic Villa.