Jaki domek narzędziowy wybrać? Poradnik zakupowy.

Jaki domek narzędziowy wybrać? Poradnik zakupowy.


Szukasz sposobu na odpowiednie przechowywanie narzędzi i akcesoriów ogrodowych, a także kosiarki? Pomimo że sprzęty te najczęściej używane są latem, bezpieczne i praktyczne miejsce do ich trzymania potrzebne jest nam cały rok. 

Zdecydowanie najlepszą przechowalnią dla Twoich akcesoriów ogrodowych będzie domek narzędziowy. Ten wolnostojący, mały budynek jest wystarczająco obszerny, aby pomieścić nawet duże przedmioty, takie jak kosiarki czy rowery.

Jeśli zastanawiasz się, jaki model domku ogrodowego wybrać, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny.

Jakie cechy powinien mieć idealny domek narzędziowy?

Oto 9 właściwości, które powinien posiadać odpowiedni domek ogrodowy.

 1. Wykonanie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które w przeciwieństwie do drewna, jest odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak:

  • deszcz

  • śnieg

  • wiatr 

  • grad 

  • promienie UV

  • lód 

  • inne

 2. Wytrzymały dach, który utrzyma nawet sporą ilość śniegu.

 3. Stabilna konstrukcja, której nie przewróci wiatr.

 4. Panel wentylacyjny, który umożliwi cyrkulację powietrza wewnątrz domku. Dzięki temu mamy pewność, że do środka nie dostanie się pleśń czy wilgoć.

 5. Bezpieczne drzwi, które mogą być zamykane na kłódkę. Uchroni to nas przed ewentualną kradzieżą.

 6. Brak konieczności bieżącej konserwacji oraz łatwość czyszczenia.

 7. Odpowiedni dla naszych potrzeb rozmiar. Część domków pomieści jedynie narzędzia, ale są również takie, w środku których można schować rowery, kosiarki czy inne większe przedmioty.

 8. Przemyślane wnętrze. Najlepsze domki to takie, w których można zamontować dodatkowe półki. Znacznie ułatwi to utrzymanie porządku.

 9. Estetyczny design. Domek narzędziowy będzie stać w naszym ogrodzie przez wszystkie 4 pory roku, warto więc, aby dobrze wyglądał.

Jakie domki narzędziowe polecamy?

Wszystkie domki narzędziowe marki Keter spełniają wyżej wymienione cechy. Oto 2 wybrane modele, które z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Domek Darwin

Ten uroczy domek narzędziowy z wyglądu przypomina drewno. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne, a więc nie wymaga żadnej konserwacji. Gwarantuje to nowoczesna technologia evotech (™) Advanced Composite.

Domek, który wygląda jak drewniany, nie rdzewieje, nie łuszczy się, ani nie butwieje. Jest on więc idealną propozycją dla tych, którzy cenią klasyczny wygląd oraz nowoczesne rozwiązania.

Darwin jest wystarczająco duży, żeby zmieścić większe narzędzia, takie jak np. kosiarka. Posiada on okno w ścianie oraz drzwi, które można zamknąć na kłódkę.

Niewątpliwym atutem Domku Darwin jest fakt, że do jego do montażu nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Złożyć może go każdy.

Domek FactorTen wytrzymały domek narzędziowy dostępny jest w trzech rozmiarach:

Wszystkie modele (nawet najmniejszy) są wystarczająco duże, żeby pomieścić rowery, kosiarki, a także inne większe sprzęty i akcesoria.

Mocne, dwuskrzydłowe drzwi, które można zamknąć na kłódkę zabezpieczają przed ewentualną kradzieżą.

Domek ogrodowy Factor wykonany jest z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. 

Stabilna konstrukcja oraz dach, który jest w stanie wytrzymać napór śniegu o masie nawet 75 kg na m2, gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo. Dachowy świetlik oraz boczne okno zapewniają dostęp światła dziennego.

Pomimo swoich sporych rozmiarów domki ogrodowe Factor nie wymagają pozwoleń budowlanych. Są łatwe i szybkie w montażu oraz posiadają aż 10 lat gwarancji.