Jaką szafę gospodarczą wybrać? Poradnik zakupowy.

Jaką szafę gospodarczą wybrać? Poradnik zakupowy.


Zastanawiasz się, jaką szafę gospodarczą kupić? Wybór nie jest taki prosty. 

Na rynku znajdują się szafy gospodarcze w różnych rozmiarach oraz cenach. Najlepiej zdecydować się na takie, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Zapłacisz wtedy jak najmniej za jak najwyższą jakość wykonania.

W tym artykule znajdziesz przydatne informacje o szafach gospodarczych, czym kierować się przy zakupie oraz dwa polecane przez nas modele z grupy Keter.

Czym różni się szafa gospodarcza od zwykłej szafy

Odpowiedź jest prosta- wytrzymałością i wyglądem.

Szafa gospodarcza charakteryzuje się wysoką odpornością na trudne warunki, takie jak wilgoć. To właśnie dlatego idealnie nadawać się będą do pralni, piwnic, a nawet pływalni oraz basenów.

Mają one również bardzo duży udźwig. Na ich półkach bez problemu umieścisz masywne przedmioty, takie jak na przykład wiertarki czy ciężkie proszki do prania.

Szafy domowe mogą posiadać wyjątkowy i unikalny design, podczas gdy większość szaf gospodarczych jest do siebie podobna. Ich wygląd jest prosty i klasyczny.

Polecane modele szaf gospodarczych

Stillo Low CabinetTa niska szafa gospodarcza charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i niską ceną. Idealnie nadaje się do garażu, domku narzędziowego, piwnicy czy kotłowni.

Wewnątrz zamontować można dwie półki. Jedna z nich jest regulowana, co umożliwia dostosowanie jej wysokości do wielkości przechowywanych przedmiotów. Poszczególna półka wytrzyma obciążenie do 15 kilogramów.

Delikatnie podwyższone nóżki ułatwiają utrzymanie czystości. Stillo Low Cabinet wykonany jest z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Większość zabrudzeń usunąć można wilgotną szmatką z odrobiną tworzywa sztucznego.

Dodatkowym atutem szafy jest fakt, że można zamknąć ją na kłódkę. Stanowi to zabezpieczenie przed dziećmi, zwierzętami domowymi, a w niektórych przypadkach również złodziejami.

Do szafy dokupić można inne meble z serii Stillo, na przykład wysoką szafę.

PIU Multipurpose Indoor CabinetSzafa
PIU Multipurpose Indoor Cabinet jest większa niż Stillo Low Cabinet polecana w powyżej.

W jej środku znajdują się dwie przegródki. W jednej postawić można długie przedmioty i akcesoria, takie jak miotły, mopy, grabi, czy deskę do prasowania.

W drugiej zamontować można trzy wytrzymałe półki. To od Ciebie zależy, w jaki sposób je przymocujesz. Dwie z nich mogą być niskie i służyć do przechowywania taśm czy środków czystości. 

Jedna może być wysoka. Położysz na niej na przykład duża konewkę.

Wszystkie półki są wyposażone w blokady. Dzięki nim są bardziej bezpieczne i masz pewność, że nie wysuną się w najmniej spodziewanym momencie.

Podobnie jak wcześniej polecany model, szafa PIU Multipurpose Indoor Cabinet wykonana jest z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na trudne warunki, takie jak wilgoć czy niska temperatura.

Materiał ten jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy wilgotna szmatka z detergentem, aby usunąć większość zabrudzeń.

Do szafy dokupić można inne meble z serii PIU, na przykład niską szafkę.