Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem?


Późna jesień to odpowiednia pora, aby zastanowić się, jaką strategię przyjmiecie w tym roku w kwestii ochrony roślin przed typowymi negatywnymi zimowymi czynnikami atmosferycznymi, czyli mrozem i wiatrem. Jest to szczególnie ważne w przypadku roślin, których naturalne środowisko jest cieplejsze lub łagodniejsze niż to, jakie zapewnia polska zima. Jakie są najpopularniejsze i najprostsze sposoby ochrony roślin przed zimą? Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

1. Odpowiednia donica – rośliny balkonowe warto przesadzić do odpowiedniej donicy, która będzie jednocześnie trzymała ciepło i przepuszczała powietrze do korzeni. Donice naszej marki Cube Planter są dostępne w dwóch rozmiarach, M i L i idealnie sprawdzą się w przypadku roślin całorocznych, jak tuje czy małe drzewa iglaste. Wykonane są z tworzywa najwyższej jakości odpornego na negatywne działanie zewnętrznych środków atmosferycznych.

 

 

xQCmhr2.jpg (3655×5483)

 

Cube Planter

 

2. Stosowanie materiałów izolacyjnych pochodzenia naturalnego  - teren wokół dolnej części łodygi czy pnia rośliny oraz glebę dookoła można okryć ściółką, liśćmi zebranymi podczas grabienia trawnika, słomą lub stroiszem (gałązkami drzew iglastych).

3. Rośliny o niewielkich rozmiarach można ochronić, nakładając na nie klosze.

4. Grządki warto zabezpieczyć za pomocą tuneli foliowych.

5. Ochrona gałęzi na wysokości – jeśli zdecydujecie się na osłanianie cienkich najwyższych gałęzi Waszych drzew i krzewów ogrodowych, warto zastanowić się nad zastosowaniem agrowłókniny. Jest wygodniejsza w użyciu niż niektóre materiały naturalne. Aby wygodnie zainstalować konstrukcję z agrowłókniny wokół korony roślin, zaopatrzcie się w komfortową drabinkę lub stołek. Nasz składany taboret na pewno świetnie sprawdzi się w tej roli.

 SiDKczn.jpg (2000×2189)

Taboret składany

 

A jakie są Wasze sposoby na ochronę roślin ogrodowych przed mrozem? Chętnie poznamy Wasze sekretne metody