Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?


Wraz z nadejściem jesieni temperatura powietrza na zewnątrz stopniowo spada. Przed nami mroźne, zimowe miesiące. Już niedługo otoczenie naszych domów przykryte będzie grubą warstwą śniegu.

Takie warunki pogodowe mogą być szkodliwe dla niektórych sprzętów i mebli ogrodowych. Jak odpowiednio je zabezpieczyć, aby służyły nam one w następnych sezonie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Metalowe meble ogrodowe

Pomimo że metal jest jednym z najtrwalszych materiałów, wciąż może on ulec uszkodzeniu. Jednym z największych zagrożeń dla metalowych mebli ogrodowych jest rdza. Wilgoć zdecydowanie sprzyja niszczeniu stali.

Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć metalowe meble ogrodowe na zimę, najlepszym co możesz zrobić, jest zakup antykorozyjnej farby.

Dokładnie wyczyść meble, wysusz je, a następnie pokryj cienką warstwą takiej farby. 

Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że Twoje meble będą w nienaruszonym stanie w następnym sezonie, możesz je również przykryć odpowiednimi pokrowcami.

Drewniane meble ogrodowe

Klasyczne, drewniane meble ogrodowe prezentują się wspaniale. Niestety, są również najtrudniejsze w utrzymaniu.

Jeśli istnieje taka możliwość, schowaj je wewnątrz budynku na czas zimnych miesięcy.

W przypadku, jeśli będą musiały one zostać na zewnątrz, oto jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę.

  1. Wyczyść meble, najlepiej za pomocą wody, szmatki i detergentu.

  2. Zadbaj o to, żeby dokładnie wyschły.

  3. Napraw ewentualne usterki.

  4. Zaimpregnuj lub naolejuj drewno. 

Te cztery kroki gwarantują przetrwanie drewnianych mebli ogrodowych w nienaruszonym stanie do następnego sezonu.

Meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznegoJeśli posiadasz zestaw mebli ogrodowych wykonanych z tworzywa sztucznego - gratulujemy udanego zakupu!

Najprawdopodobniej nie musisz robić absolutnie nic, aby przetrwały one sezon jesienno-zimowy w nienaruszonym stanie.

Nie musisz chować takich mebli do środka ani przykrywać je specjalnymi pokrowcami. Nie wymagają specjalnego olejowania, czy impregnowania. Możesz (ale nie musisz!) wyczyścić je za pomocą wody, szmatki i detergentu.

Marka Keter posiada w swojej ofercie wyłącznie meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego. Dlaczego? Między innymi dlatego, że zapewniają one trwałość na lata. Są wyjątkowo proste w utrzymaniu. Raz wstawione na działkę, mogą tam stać 365 dni w roku. Nie straszne im trudne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, śnieg, deszcz, grad, a także mocne słońce wraz z promieniami UV. 

Co więcej, meble ogrodowe Keter prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. 

Jako przykład może posłużyć nam popularny, uwielbiany przez klientów, zestaw Orlando Weekend.Meble wyglądają tak, jakby wykonane były z rattanu. Urocza plecionka pasować będzie do każdego ogrodu. Stolik znajdujący się w zestawie wykonany jest na wzór desek drewnianych.

Do mebli dołączone są miękkie poduchy, które gwarantują wygodne siedzenie. Ich poszewki można prać w pralce, więc one również są łatwe w utrzymaniu.

Niewątpliwym atutem Orlando Weekend jest fakt, że wykonany jest z materiałów pochodzących w 97% z recyklingu.

Meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego to zdecydowanie najlepszy wybór. Jeśli więc posiadasz te wyprodukowane z drewna, metalu, lub innego materiały, rozważ zakup mebli Keter w następnym sezonie. Tutaj znajduje się pełna oferta sklepu.