Jak wybrać taczkę ogrodową?

Jak wybrać taczkę ogrodową?


Uporządkowany i zachwycający swoim pięknem ogród wymaga odpowiedniego sprzętu, umożliwiającego jego pielęgnację. Na liście niezbędnych przedmiotów, w które powinien wyposażyć się każdy ogrodnik, znajduje się taczka ogrodowa. Umożliwia przewożenie ziemi, sadzonek kwiatów, narzędzi i innych materiałów, niezbędnych w rozbudowie ogrodu. Pozwala na wywóz liści, ułatwia sprzątanie i jest nieoceniona przy przenoszeniu przedmiotów z miejsca na miejsce. Trudno wyobrazić sobie większość czynności, wykonywanych w ogrodzie, bez jej udziału. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniego modelu, który ułatwi pracę i sprawi, że pielęgnacja ogrodu stanie się prawdziwą przyjemnością.

 Przed wyborem taczki ogrodowej

 Na rynku można znaleźć rozmaite taczki ogrodowe, różniące się wielkością, pojemnością i materiałem, z którego są wykonane. Przy wyborze odpowiedniej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, wcześniej jednak należy zastanowić się, jak często taczka będzie eksploatowana i jakie jest jej przeznaczenie. Inny model sprawdzi się bowiem w niewielkich ogródkach, w których będzie służyć tylko ułatwieniu czynności pielęgnacyjnych, a inny w przypadku dużych powierzchni, na których oprócz prac ogrodowych wykonywane są też budowlane.

 Taczka dla małego ogrodu

 Jednym z kryteriów, na które szczególnie powinno się zwracać uwagę, jest pojemność taczki. Do przewożenia produktów o małych gabarytach wystarczy taczka o pojemności 50 litrów. Takie rozwiązanie wdrożono w modelu EASY GO BREEZE 50 L, który oprócz kompaktowego rozmiaru charakteryzuje się też wyjątkowym kształtem. To idealny wybór dla tych, którzy oprócz funkcjonalności przywiązują też wagę do ciekawego designu. Ten model taczki spełnia też inne kryterium, na które należy zwracać uwagę przy jej zakupie – lekkość, co sprawia, że jest niezwykle łatwy do przenoszenia. Jego niewielki rozmiar i waga powodują, że świetnie sprawdzi się nie tylko w pracy w ogrodzie, ale również podczas dbania o dom, ułatwiając przewożenie środków czyszczących i zakupów.

Taczka do ogrodu

EASY GO BREEZE 50 L

Taczka łatwa w obsłudze

 Kolejną kwestią o ogromnej randze przy wyborze taczki jest łatwość manewrowania, zwłaszcza gdy ma służyć do użytku na różnych nawierzchniach. O swobodzie poruszania decydują dwa kluczowe elementy taczki – rączka i koło. Ta pierwsza powinna być wyposażona w wygodny uchwyt i mieć odpowiednią długość, pozwalającą na zręczne manewrowanie. Transportowanie ładunku ułatwią wzmocnione, gumowe koła, charakteryzujące się duża trwałością i wytrzymałością, co ma fundamentalne znaczenie przy przewożeniu ciężkich przedmiotów. Taką konstrukcję posiada model EASY GO XL 62 L, posiadający jeszcze jedną istotną cechę – wysoką jakość wykonania, tak jak wszystkie produkty marki Curver. Solidna, często eksploatowana taczka  musi być wykonana z tworzywa, odpornego na zarówno uszkodzenia mechaniczne jak i warunki atmosferyczne.

Taczka do ogrodu

EASY GO XL 62 L

 Wysoka jakość - solidny wybór

 W przypadku większych taczek, przeznaczonych do przewożenia materiałów o dużej wadze i rozmiarze, istotną kwestią jest też sposób ich załadunku. W modelu REALBARROW 100L można go dokonywać dwojako wkładając przedmioty od góry w pozycji poziomej taczki lub od przodu, kiedy taczka ustawiona jest w pozycji pionowej.  Wzmocnienie przedniej krawędzi ułatwia załadunek. Niektóre modele taczek wyposażone są w dodatkowe funkcje, ułatwiające transport. W SUPER PRO 150L, profesjonalnej taczce, służącej do przewozu ciężkich przedmiotów, uchwyty pełnią równocześnie rolę schowków na drobne narzędzia. Solidna konstrukcja gwarantuje, że nawet najbardziej nieporęczny ładunek zostanie dowieziony na miejsce.

Taczka ogrodowa o dużej pojemności

SUPER PRO 150L

 

Niezależnie od przeznaczenia taczki ogrodowej, priorytetem w jej wyborze powinna być jakość. To sprzęt, który jak żaden inny podlega ciągłej eksploatacji. Warto więc wybrać solidny model, który nie odmówi posłuszeństwa po jednym sezonie, a będzie służył całe lata, przyczyniając się do rozkwitu piękna ogrodu.