Jak walczyć ze smogiem?

Jak walczyć ze smogiem?


Na przestrzeni ostatnich miesięcy smog stał się realnym zagrożeniem dla normalnego, swobodnego funkcjonowania już nie tylko w największych miastach. Jest powszechny także w miejscowościach sypialnianych, a nawet na wsiach. Walka ze smogiem powinna być prowadzona przede wszystkim odgórnie. Jednakże istnieje wiele działań, które można wdrożyć w codzienne życie, aby polepszyć stan powietrza w swoim najbliższym otoczeniu oraz we własnym mieszkaniu.

1. Oczyszczacze powietrza – urządzenie, którego zadaniem jest przefiltrowywanie powietrza w pomieszczeniu. Zasysa powietrze, a następnie odfiltrowuje z niego kurz, pył i wszelkie inne zanieczyszczenia. Podczas zakupu oczyszczacza należy sprawdzić jego wydajność i dobrać ją do wielkości Waszego mieszkania.

2.Maseczki antysmogowe – jest to doraźne rozwiązanie, kiedy panuje alert smogowy, a musicie wyjść z domu. Pamiętajcie, że nie można ich zakładać dzieciom poniżej 7 roku życia, a niektóre źródła podają, że nawet 12 roku życia.

3. Rośliny – w walce ze smogiem na pomoc przychodzi nam sama przyroda. Okazuje się, że wiele gatunków roślin, które z powodzeniem możemy uprawiać w domu w doniczkach, są naturalnymi oczyszczaczami powietrza. Są to przede wszystkim:

 

- chryzantema wielokwiatowa

- dracena odwrócona

- skrzydłokwiat

- bluszcz pospolity

- sansewieria gwinejska

 

Warto trzymać je więc szczególnie w sypialni oraz w innych pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu.

 

Chryzantema czy sansewieria świetnie będą prezentowały się w większych donicach, jak na przykład Cube Planters M i L naszej marki. Wyróżniają się wdzięczną kombinacją oryginalnego kształtu z fakturą tworzywa, które imituje naturalny wzór drewnianych desek. Materiał, z którego zostały wykonane doniczki, charakteryzuje się wysoką trwałością. Dzięki niemu doniczki są wyjątkowo odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

tCZTOT5.jpg (853×1280) 

Doniczki Cube Planters M i L

 

Mniejsze rośliny zostaną pięknie wyeksponowane w zestawie Cozies Trio. Uroczy splot szydełkowy został idealnie odwzorowany na doniczkach wchodzących w skład tego setu, dodając mu przytulności i pełnego ciepła uroku. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na trzymanie całego zestawu razem na blacie kuchennym lub parapecie.

 

 n1RQewV.jpg (853×1280)

Doniczki Cozies Trio

4. Transport – jednym ze źródeł podwyższonego poziomu smogu w powietrzu wielu miast są pyły i zanieczyszczenia pochodzące z samochodów. Dlatego fantastycznym pomysłem jest zmiana środka lokomocji na rower czy hulajnogę albo pójście piechotą, jeśli odległość i nasze możliwości na to pozwalają. Innym wyjściem jest korzystanie z komunikacji miejskiej, która w większości miast jest doskonale rozwinięta.

5. Odnawialne źródła energii – wbrew pozorom z dobrodziejstw OZE można korzystać już na poziomie gospodarstwa domowego. W ostatnich latach technologie wykorzystujące OZE zwiększyły swoją dostępność również dla indywidualnych zainteresowanych. Tak naprawdę już każdy może zainstalować na dachu domu panele słoneczne lub zmienić system centralnego ogrzewania wykorzystującego tradycyjny węgiel na system gazowy lub elektryczny.

 

Warto jednak pamiętać, że wciąż wszelkie urządzenia i instalacje wykorzystujące OZE to nowość na polskim rynku. W razie awarii czy usterki możecie mieć problem z samodzielnym przeglądem sprzętu czy naprawą. Przed wysłaniem urządzenia do producenta, warto jednak spróbować skontrolować przedmiot samodzielnie, korzystając z pomocy instrukcji lub telefonicznej obsługi klienta. Można się wtedy wspomóc praktycznymi akcesoriami, jakim na przykład jest nasza skrzynka modułowa Connect Rolling System. Ten trzyczęściowy zestaw składa się z dużego pojemnika na większy sprzęt umieszczonego na dole, środkowej skrzynki narzędziowej z wyjmowaną tacką oraz z poręcznego organizera na drobne akcesoria i przydatne gadżety. Dodatkowo dolny segment posiada kółka, dzięki którym cały set można swobodnie i komfortowo przetransportować w każdy kąt domu, warsztatu czy podwórka.

 

 xD3w5th.jpg (1280×853)

Connect Rolling System

 

A czy Wy macie swoje sposoby na walkę ze smogiem i chcielibyście podzielić się nimi ze wszystkimi czytelnikami? Czekamy na Wasze komentarze