Jak przygotować dom do zimy?


Od kalendarzowej zimy dzieli nas jeszcze kilka tygodni. Jest to idealny czas na przygotowanie domu do zimy. Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę podczas przedzimowych porządków? Kilka kluczowych, a zarazem prostych czynności opisujemy w naszym dzisiejszym artykule.

1. Końcówka listopada to ostatni moment na dodatkowe ocieplenie zewnętrze domu. Obecnie największą gwarancję izolacji daje styropian w kropki. Użycie 5-centymetrowej warstwy tego materiału pozwala na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych rocznie na ogrzewanie.

2. Przed nastaniem mrozów, a najlepiej jeszcze przed pierwszymi przymrozkami należy odłączyć wszystkie zewnętrze dopływy wody, takie jak węże ogrodowe. Warto je wyczyścić, skontrolować ich stan i naprawić ewentualne usterki, dokładnie osuszyć, a następnie schować w bezpiecznym miejscu. Idealnym rozwiązaniem będzie przechowywanie tego typu sprzętu w domkach ogrodowych, np. modelu Oakland będącym w ofercie naszej marki. Tworzywo, z którego został wykonany ten domek narzędziowy, nie wymaga konserwacji ani impregnacji oraz jest wytrzymałe na negatywne działanie wszelkich zewnętrznych czynników atmosferycznych, takich jak promienie UV, deszcz, a także śnieg. Stabilność domku zapewnia wzmocniona konstrukcja dachu oraz paneli ściennych. Podłoga wytrzyma zaś obciążenie nawet 150 kg/m2. Model Oakland posiada wbudowany panel wentylacyjny zapewniający stałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu wszystkie sprzęty i akcesoria przechowywane w domu narzędziowym nie są narażone na działanie wilgoci czy atak pleśni.

 WAaGTDy.jpg (1280×719)

Oakland 757

3. Przed sezonem grzewczym skontrolujcie dokładnie wszystkie uszczelki wokół przewodów wentylacyjnych oraz komina. Pamiętajcie, aby zatykać żadnych przewodów wentylacyjnych z myślą o ochronie przed napływem zimnego powietrza. Może to być tragiczne w skutkach.

4. Dodatkowo należy sprawdzić szczelność wszystkich grzejników i ewentualnie wykonać odpowietrzanie. Jeśli nie jesteście pewni, ja to zrobić, skorzystajcie z pomocy fachowca. Odpowiednio przeprowadzone odpowietrzanie uchroni Was przed utratą ciepła, a co za tym idzie – utratą pieniędzy na dodatkowy opał.

5. Listopad, to również ostatni moment na dokładny przegląd dachów, rynien oraz uszczelnienie drzwi i okien Waszego domu.

6. To samo dotyczy instalacji wodno-sanitarnej. Należy dokładnie sprawdzić szczelność wszystkich elementów wchodzących w jej skład oraz zabezpieczyć przez zamarznięciem.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będziecie mogli cieszyć się urokami zimy, nie tracąc czasu na prace remontowe przeprowadzane w ostatnim momencie.