Jak przechowywać rzeczy w ogrodzie i na balkonach?

Jak przechowywać rzeczy w ogrodzie i na balkonach?


Własny ogród czy balkon to miejsce idealnie nadające się do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. To tam można odpocząć i cieszyć się bliskością natury. Piękny ogród wymaga jednak wielu czynności pielęgnacyjnych, do których niezbędne jest używanie wielu narzędzi. Niezwykle ważne jest ich przechowywanie w odpowiednich warunkach, dzięki czemu będą chronione przed działaniem szkodliwych czynników. Rozrzucone narzędzia szpecą ogród i odciągają uwagę od piękna roślin. Doskonałym rozwiązaniem, aby temu zapobiec, są skrzynie ogrodowe, które umożliwią ich łatwe przechowywanie.

Skrzynia ogrodowa na narzędzia i inne rzeczy

Wybór odpowiedniego modelu pozwoli nie tylko na utrzymanie czystości w ogrodzie czy na balkonie, ale też usprawni organizację pracy, dzięki możliwości trzymania przydatnych przedmiotów w jednym miejscu. Oprócz narzędzi ogrodowych w skrzyni można przechowywać też inne rzeczy, niezbędne do pielęgnacji ogrodu – środki czystości, konewkę czy obuwie robocze. Można też magazynować w niej donice, nasiona i sadzonki kwiatów. Skrzynia będzie też idealnym miejscem na sprzęt sportowy i rekreacyjny – piłki, paletki do badmintona i zabawki dla dzieci. Jest również znakomitym rozwiązaniem w przypadku chowania rzeczy, które należy chronić przed warunkami atmosferycznymi, a które są niezbędne do relaksu w ogrodzie – koców, narzut, poduszek i innych drobiazgów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy ogrodowej?

Przy wyborze skrzyni ogrodowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest jakość wykonania – skrzynia musi być odporna na działanie wody i wilgoci. Inną ważną kwestia jest jej kształt i pojemność. W przypadku mniejszych powierzchni ogrodu lub balkonu warto wybrać model, który nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie sprawuje dodatkową funkcję poza składowaniem przydatnych przedmiotów. Rozwiązaniem, który spełnia te kryteria, jest szafa ogrodowa OPTIMA OUTDOOR BASE, mająca kształt prostopadłościanu. Spodoba się tym, który szukają łatwego sposobu na uporządkowanie swojego ogrodu, a jednocześnie cenią oryginalny i nowoczesny design. Szafa wyposażona jest w półki, które umożliwiają przemyślaną organizację trzymanego w niej sprzętu. Wykonana jest z najwyższej jakości tworzywa, a gumowa uszczelka zapewnia dodatkową ochronę przed przedostawaniem się wody do wnętrza szafy. Jej górna powierzchnia może służyć jako miejsce do postawienia donic z kwiatami.

Optima Outdoor Base

Szafa ogrodowa OPTIMA OUTDOOR BASE

Skrzynia – ławka ogrodowa

Podłużne skrzynie ogrodowe sprawdzą się z kolei jako ławki. Aby tak się stało, konieczna jest solidność wykonania. Takie warunki spełnia model ROCKWOOD STORAGE BOX, który ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość może służyć jako siedzisko dla dwóch osób. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy ponad wszystko cenią sobie funkcjonalność. Skrzynia dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – brązowym i kremowym, dzięki czemu będzie pasować do aranżacji każdego ogrodu. Jej duża pojemność – 570 litrów – pozwoli na schowanie przedmiotów o bardzo dużych gabarytach. Dodatkowym walorem jest specjalny mechanizm otwierania pokrywy, umożliwiający łatwy dostęp i wyciąganie ze skrzyni schowanych w niej akcesoriów.

Skrzynia ogrodowa

Schowek ROCKWOOD STORAGE BOX

Klasyczna skrzynia ogrodowa

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze skrzyni ogrodowej, jest jej waga i sposób montażu, który nie powinien nastręczać zbytnich trudności. Ważna jest też łatwość w utrzymaniu czystości. Klasyczne skrzynie wykonane z drewna wymagają wielu działań, aby utrzymać je w dobrym stanie. Doskonałym sposobem, aby tego oszczędzić, jest wybór skrzyni wykonanej z wysokiej jakości tworzywa, które swoim wyglądem imituje drewno, a jednocześnie nie wymaga wielu czynności pielęgnacyjnych. Przykładem takiego rozwiązania jest model BRUSHWOOD, którego faktura powierzchni do złudzenia przypomina „wood look”. Jego kształt oraz piękny, a jednocześnie prosty design, spodoba się wszystkim wielbicielom klasyki. Pojemność 455 litrów pozwoli na ukrycie wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Skrzynia Brushwood

Skrzynia BRUSHWOOD

Skrzynia ogrodowa podlega częstej eksploatacji, dlatego warto zaopatrzyć się w model, który służyć będzie przez długie lata. Opisane rozwiązania cechują się solidnością, funkcjonalnością w przechowywaniu przedmiotów, a jednocześnie pięknym designem, co sprawia, że nie tylko ułatwią pracę w ogrodzie, ale też będą stanowić jego wyjątkową ozdobę.