Jak przechowywać rower zimą?

Jak przechowywać rower zimą?


Rower to coraz chętniej wybierany środek transportu. Regularna jazda przynosi świetne efekty zdrowotne – spala kalorie, poprawia kondycję, zmniejsza poziom stresu. Pozwala uniknąć stania w korkach i nie zanieczyszcza środowiska. Wycieczki rowerowe to świetna rozrywka, którą warto uskutecznić z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, niskie temperatury i kapryśna pogoda jesienno-zimowa nie sprzyjają jeździe na rowerze. Większość rowerzystów chowa wtedy swoje jednoślady, by czekały na nadejście wiosennej odwilży. Warto przy tym zadbać o odpowiednie warunki ich przechowywania.

Czyszczenie przed przechowywaniem

Po ostatniej w sezonie wycieczce rower należy dokładnie wyczyścić. Ramę należy przetrzeć wilgotną szmatką, a z błotników i innych elementów usunąć kurz, smar i piasek. Powietrze w kołach warto dopompować, gdyż w niskich temperaturach zmniejsza ono swoją objętość. Opony wtedy mogą się odkształcić, co wpłynie negatywnie na komfort i bezpieczeństwo późniejszej jazdy. Z roweru należy zdemontować wszystkie urządzenia – oświetlenie, lokalizatory GPS, liczniki, a przerzutki ustawić na najmniejszą wartość. Przed zimowaniem rower warto oddać też do serwisu na przegląd. Pozwoli to też zaoszczędzić czas, gdyż wtedy przygotowaniem pojazdu do zimowania zajmą się wykwalifikowani pracownicy.

midi

STORE-IT-OUT MIDI

Komfortowe warunki

Największym wrogiem dla roweru są niekorzystne warunki atmosferyczne. Wilgoć sprawia, że poszczególne elementy pojazdu ulegają rdzewieniu lub korozji. Mróz może doprowadzić do ich rozsadzenia i totalnej destrukcji, przez co rower wiosną nie będzie nadawał się do użytku. Z tego powodu jednośladu nie należy nigdy przechowywać pod gołym niebem. Powinien znajdować się w zadaszonym miejscu, w którym jest sucho i ciepło. Świetnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się jako przechowalnia roweru, będzie schowek ogrodowy. Wystarczy wybrać model o odpowiednio dużych rozmiarach.

arc

STORE-IT-OUT ARC

Bezpieczna przechowalnia – schowek ogrodowy

Na przechowywanie roweru, a także innego sprzętu rekreacyjnego i ogrodowego, pozwoli schowek STORE-IT-OUT ULTRA firmy Curver. Bez problemu zmieszczą się w nim nawet jednoślady o sporych gabarytach. Schowek wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i zabrudzeniem. Jego stabilna, pozioma konstrukcja pozwoli na łatwe umieszczenie w nim roweru, który bez problemu będzie można wyjąć, gdy tylko będzie potrzebny. Dostęp do wnętrza jest bardzo prosty dzięki otwieranej górnej pokrywie oraz dwuskrzydłowym drzwiom. Elegancki design oraz faktura, przypominająca naturalne drewno, sprawiają, że schowek jest nie tylko bezpiecznym, ale również niezwykle estetycznym rozwiązaniem.

ultra

STORE-IT-OUT ULTRA

Przechowywanie sprzętu i akcesoriów

W przechowywaniu mniejszych jednośladów, takich jak np. rowery miejskie czy dziecięce, świetnie sprawdzą się modele o mniejszych gabarytach: STORE-IT-OUT MIDI i STORE-IT-OUT ARC. To też doskonały wybór dla tych rowerzystów, który zdecydują się na przechowywanie swoich pojazdów w piwnicy czy na wieszaku, ale szukają miejsca, w którym będą mogli ukryć akcesoria i sprzęt. Podobnie jak ULTRA, również pozostałe modele firmy Curver są wykonane z niezwykle trwałego tworzywa, a solidna konstrukcja i najwyższa jakość wykonania sprawiają, że schowki to wybór na lata. Pozwalają na opcjonalny montaż półek, dzięki czemu ułatwią nie tylko przechowywanie, ale również organizację posiadanego ekwipunku. Uniwersalna kolorystyka oraz elegancki, przypominający naturalne drewno design sprawiają, że schowek będzie pasował do każdej aranżacji przestrzeni – zarówno utrzymanej w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Po zapewnieniu rowerowi optymalnych warunków do przetrwania zimy nie pozostaje nic innego jak czekać na odwilż. Już za kilkanaście tygodni przygoda znów obudzi się do życia, słupek temperatury podniesie się i znów będzie można przemierzać drogi na ulubionych dwóch kółkach.