Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?


Późna wiosna, lato i wczesna jesień to idealny czas na prace ogrodowe. To właśnie wtedy rośliny kwitną i wymagają szczególnej troski. Bez względu na to, czy sadzisz kwiaty, uprawiasz grządki czy też na Twojej działce rośnie jedynie trawa i rośliny ozdobne, potrzebujesz różnych akcesoriów, aby zadbać o swój ogród.

Gdzie przechowywać łopaty, grabie, kosiarkę i inne narzędzia ogrodowe? Znalezienie odpowiedniego miejsca na ciężkie i często brudne przedmioty może być sporym wyzwaniem.

W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie 3 propozycje schowków na narzędzia ogrodnicze, które są nie tylko praktyczne, ale też świetnie wyglądają!

Szafy Gospodarcze

To propozycja dla osób, które potrzebują miejsca do przechowywania narzędzi wewnątrz budynku.

Jeśli posiadasz garaż, warsztat czy piwnicę, gdzie chcesz trzymać akcesoria ogrodowe, szafa gospodarcza z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Nie będzie ona odpowiednio pojemna, żeby zmieścić duże przedmioty jak na przykład kosiarkę, jednak idealnie sprawdzi się do przechowywania mniejszych narzędzi, takich jak nożyce ogrodowe, siekiera czy łopata.

Polecany przez nas model szafy gospodarczej to PIU Multipurpose Indoor Cabinet. Jej wnętrze podzielone jest na pół. Z jednej strony duża wolna przestrzeń umożliwia przechowywanie długich przedmiotów takich jak grabie lub łopaty. 

Druga część szafy przedzielona jest praktycznymi półkami, na których poukładać można małe narzędzia i akcesoria, takie jak rękawice ogrodowe, spryskiwacze czy nożyce.

Niewątpliwym atutem PIU Multipurpose Indoor Cabinet jest to, że tylko od Ciebie zależy, na jakiej wysokości zamontujesz półki. Wszystkie mogą być takie same lub możesz zdecydować się na dwie niskie półeczki i dwie wysokie.

Jeśli posiadasz dużo narzędzi ogrodowych, możesz kupić kilka szaf lub niską szafę PIU Low Indoor Cabinet do kompletu.


Skrzynie Ogrodowe

Podstawową różnicą pomiędzy szafami gospodarczymi i skrzyniami ogrodowymi jest miejsce ich przechowywania.

Szafa przeznaczona jest do użytku wewnętrznego, natomiast skrzynia może znajdować się na zewnątrz nawet cały rok.

Wszystkie skrzynie ogrodowe marki Keter wykonane są wytrzymałego tworzywa sztucznego, które odporne jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, deszcz, grad, śnieg czy wiatr.

Jeśli zastanawiasz się, jaką skrzynię ogrodową wybrać, model Brushwood Storage Box może przypaść Ci do gustu.

Ma on aż 455 litrów pojemności, a więc bez problemu zmieści nawet duże narzędzia ogrodowe. Dodatkowym atutem tej skrzyni ogrodowej jest fakt, że pełni ona również funkcję siedziska. Jej pokrywa posiada 2 teleskopy ułatwiające podnoszenie.

Skrzynia jest łatwa w montażu i została wyprodukowana z materiałów w 60% pochodzących z recyklingu. To niewątpliwa zaleta dla osób dbających o środowisko.

Brushwood Storage Box wykonany jest z tworzywa imitującego drewno. Dostępny jest w dwóch kolorach: brązowym i antracytowym.

Co ciekawe, skrzynia posiada otwory wentylacyjne zapewniające cyrkulację powietrza wewnątrz. Dzięki temu mamy pewność, że przechowywane w środku narzędzia będą w nienaruszonym stanie nawet po kilku miesiącach leżenia w skrzyni.

Domki Ogrodowe

Wyglądem przypominają mały garaż. Są wystarczająco duże, żeby pomieścić narzędzia ogrodowe o największych gabarytach, takie jak kosiarki, rębaki czy glebogryzarki.

Domki ogrodowe marki Keter wykonane są z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, promienie słoneczne czy grad.

Model domku ogrodowego, który będzie idealny dla każdego, to Factor 6x6. Jest wystarczająco duży, aby pomieścić duże narzędzia takie jak kosiarki czy rębaki. Bez problemu schowasz w nim także rowery lub grill.


Wnętrze domku posiada przestrzeń na zamontowanie półek, co ułatwi utrzymanie porządku.


Popularne wpisy

Która skrzynia ogrodowa najlepiej sprawdzi się na Twojej działce?


Szukasz idealnej skrzyni ogrodowej? Sprawdź jaka skrzynia sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie!

5 powodów dlaczego stół edukacyjny to świetny prezent dla Twojego dziecka


Zastanawiasz się czy zakup stołu edukacyjnego dla Twojego dziecka to dobry pomysł? W artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Jak wybrać idealny domek ogrodowy?


Domek ogrodowy, znany też jako domek narzędziowy lub szopa ogrodowa, jest koniecznością w dobrze zaprojektowanym ogrodzie. Czasy zdezelowanych szop i butwiejących składzików już szczęśliwie minęły. Jeżeli chcemy zadbanego ogrodu, potrzebujemy dobrego domku ogrodowego. Bez niego nie ruszymy dalej, bez niego trudno mówić o wygodnym i nowoczesnym urządzeniu ogrodu.

Jak uprawiać pomidory?


Nie ma nic przyjemniejszego niż doglądać własnej uprawy i pomyśleć „to moje własne”. I nie ma nic przyjemniejszego dla Pani czy Pana domu niż poczęstować gości pomidorem „z własnego ogródka”. Klimat jak u babci, a przy tym zdrowo, nowocześnie i ekologicznie.

Taras i ogród w stylu boho


Styl boho jest dziś coraz bardziej popularny w urządzaniu wnętrz. Nie znaczy to jednak, że łatwo jest określić jego podstawowe zasady. Pierwszą zasadą jest bowiem... brak zasad. Wiele mówi tutaj nazwa. „Boho” wywodzi się od francuskiego słowa oznaczającego „bohemę”, czyli „cyganerię” lub „środowisko artystyczne”, której elementami życia było właśnie przekraczanie przyjętych reguł. Styl ten odwołuje się też do tradycji ruchu hippisowskiego, dlatego coraz chętniej sięgają po niego nie tylko młodzi – starszym rocznikom przypomni on młodość w kontrkulturze.