Grillowanie w ogrodzie – ulubiony moment lata

Grillowanie w ogrodzie – ulubiony moment lata


W letnie popołudnia ogrody wypełniają się zapachem grillowanych potraw. Świeże powietrze zaostrza apetyt i sprzyja celebracji posiłków, nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem lata wiele rodzin przenosi swoją jadalnię do ogrodu. Grillowanie to jedna z ulubionych rozrywek Polaków; przyrządzane w ten sposób potrawy są żelaznym punktem większości letnich przyjęć. Warto zatroszczyć się o kilka aspektów, które sprawią, że wspólne chwile przy grillu będą wspominane zarówno przez domowników, jak i przez gości, jako jedne z najprzyjemniejszych tego lata.

Menu – dla mięsożerców i wegetarian

Podstawą udanego przyjęcia jest menu – warto poświęcić chwilę na jego dopracowanie, aby uczestnicy przyjęcia wspominali na długo smak rozpływających się w ustach smakołyków. Na rusztowaniach grillowych królują przede wszystkim potrawy mięsne, takie jak karkówki, kiełbasy, żeberka czy kaszanki. Rzadziej spotyka się białe mięso – drób czy ryby. Warto pokusić się o wzbogacenie menu o jakąś niestandardową pozycję. Osobom, preferującym dania bezmięsne, zasmakują grillowane sery, takie jak camembert czy feta, faszerowane warzywa czy jarskie szaszłyki. Doskonałym uzupełnieniem podawanych potraw będą przypieczone na grillu grzanki, posypane ziołami, zrywanymi prosto z ogrodu i sałatki z sezonowych owoców i warzyw.

Grill czy palenisko?

Wybór grilla powinien być podyktowany skalą potrzeb oraz ilością osób, które będą z niego korzystać. Jeśli potrawy w ten sposób przyrządzane mają uatrakcyjnić menu na stałe, warto pomyśleć o budowie grilla murowanego lub paleniska z rusztem. Istotną kwestią jest też lokalizacja miejsca, w którym będą przyrządzane potrawy. Najlepiej, by znajdowało się niedaleko kuchni, aby umożliwić łatwe przyrządzanie posiłków, ale jednocześnie na tyle daleko od domu, by dym nie dostawał się do pomieszczeń. Dla osób, które jedzą ten rodzaj potraw sporadycznie i tylko w sezonie letnim, lepszym rozwiązaniem będzie grill przenośny i składany, który nie zajmuje wiele miejsca i można go postawić w każdym miejscu działki.

2

TARFIKA 2 x CHAIRS

Komfort podczas wypoczynku

Sekretem udanego przyjęcia jest nie tylko odpowiednie menu. Ogromne znaczenie ma też wygoda. Oprócz doznań smakowych gościom należy zapewnić komfortowe warunki, by przez kilka godzin mogli delektować się smakiem potraw w wygodzie i spokoju. Podstawą udanego relaksu, połączonego z poczęstunkiem z grilla, jest komfortowe siedzisko i stolik. Takie kryteria spełnia zestaw TARIFA SET, stworzony po to, aby zapewnić domownikom i gościom najwyższy standard wypoczynku. Komplet składa się z dwuosobowej sofy, dwóch foteli oraz prostokątnego stolika, pozwala więc na wspólne biesiadowanie czterech osób. W przypadku większej ilości gości komplet można uzupełnić o zestaw dwóch dodatkowych foteli TARIFA 2 X CHAIRS. Dla odpoczywającej przy grillu pary świetnym rozwiązaniem będzie TARIFA SOFA + TABLE, złożony z wygodnej sofy i stolika. Wszystkie meble z serii TARIFA charakteryzuje niezwykle elegancki design – ich zaokrąglona faktura powierzchni przypomina splot rattanowy, a klasyczna kolorystyka sprawia, że są pięknym dopełnieniem każdego ogrodu. Meble odznaczają się niezwykle solidną konstrukcją, a wysoka jakość wykonania i materiał, odporny na działanie czynników atmosferycznych, gwarantują, że będą służyć wygodzie domowników przez długie lata.

3 

TARIFA SET

Sposób na orzeźwienie

Jeśli oprócz potraw z grilla w menu znajdą się również zimne napoje, bez których trudno wyobrazić sobie przetrwanie upalnych dni, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w ogrodowy barek. Będzie on gwarancją, że podawane płyny będą zawsze odpowiednio schłodzone. Świetnym wyborem na ogrodowe przyjęcia jest COOL BAR – oprócz pojemnika, który umożliwia przechowywanie napojów w odpowiedniej temperaturze, może pełnić również funkcję stolika. Jego funkcjonalność oraz elegancki design sprawiają, że jest doskonałym rozwiązaniem podczas przyjęć w ogrodzie. Fantastycznym uzupełnieniem kompletu TARIFA będzie COOL BAR RATTAN. On również pełni rolę barku, a po złożeniu można go wykorzystywać jako stolik. Podobnie jak meble TARIFA jego faktura przypomina splot rattanowy, dzięki czemu wraz z zestawem będzie stanowić niezwykle elegancją i spójną całość. Wielbicielom przyjęć, trwających do późnego wieczoru, przypadnie do gustu ILLUMINATED COOL BAR. Jego nowatorska, podświetlana konstrukcja oraz design, łączący w sobie piękno i funkcjonalność, spodoba się też wielbicielom nowatorskich rozwiązań we wzornictwie.

1 

ILLUMINATED COOL BAR

Wdrożenie w życie tych kilku prostych wskazówek zagwarantuje, że chwile spędzane przy grillu będą naprawdę niezapomniane. Gdy nastaną pierwsze chłody, smak grillowanych potraw pozostanie tylko wspomnieniem, warto zatem jak najdłużej korzystać z pięknej pogody i cieszyć się urokami ogrodowych przyjęć.