Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?

Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?


Jesień to czas wytężonej pracy w ogrodzie. Rośliny, trawnik i grządki trzeba przygotować na nadejście zimy. Lista działań, którą ma wtedy do wykonania każdy ogrodnik, jest naprawdę długa – grabienie, koszenie, przycinanie gałęzi, nawożenie, sadzenie, podlewanie, okrywanie przed mrozem. Każda z tych czynności wymaga użycia wielu narzędzi. Jak przechowywać je tak, by były pod ręką, łatwo można było je odnaleźć, a jednocześnie mieć pewność, że pozostaną w dobrej kondycji? Warto pomyśleć o zakupie domku narzędziowego, który z powodzeniem będzie pełnić funkcję magazynu dla potrzebnego sprzętu.

1

Oakland 1175

Domek narzędziowy – idealne miejsce do przechowywania

Domek narzędziowy to świetne rozwiązanie w przypadku dużych ogrodów, do pielęgnacji których używa się wielu sprzętów. Umożliwi gromadzenie potrzebnego ekwipunku w jednym miejscu i usprawni jego organizację. To pozwoli zaoszczędzić czas, przeznaczany na szukanie tego, co w danym momencie jest potrzebne. Składowanie narzędzi w domku sprawi też, że ogród stanie się bardziej uporządkowany – narzędzia będą ukryte przed wzrokiem ciekawskim, zamiast leżeć porzucone wśród grządek, gdzie odciągają uwagę od piękna roślin. Przechowywanie w domku zapewni im też niezbędną ochronę przed kradzieżą, a także szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, dzięki czemu można będzie używać ich przez lata.

2

Oakland 757

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domku?

Wybierając domek narzędziowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pozwolą podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego modelu. Ważną kwestią jest pojemność domku, która powinna być dopasowana do ilości posiadanego ekwipunku. Priorytetowe znaczenie ma konstrukcja, która powinna być stabilna i solidna. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest domek – powinien być odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV czy zimno. Domek powinien umożliwiać łatwy dostęp do przechowywanego ekwipunku, dlatego niezwykle ważne są też drzwi, które powinny być otwierane w przystępny sposób. Wygląd i styl wybranego modelu powinien wkomponować się w aranżację przestrzeni ogrodu.

Oakland 759

Stylowe i nowoczesne rozwiązania dla ogrodu

Domki narzędziowe firmy Curver wyróżniają się na tle innych modeli zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu. Wykonane zostały z unikalnej kompozycji żywic, tworzącej niezwykłe trwałe tworzywo, odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Dodatkową ochronę zapewniają grube, podwójne panele ścienne i solidny dach. Stalowo wzmocniona, przemyślana konstrukcja to gwarancja tego, że przechowywany sprzęt pozostanie w dobrym stanie przez wiele lat. Ogromną zaletą wymienionych modeli jest też możliwość ich dopasowania do preferencji użytkownika i pomalowania na wybrany przez siebie kolor, dzięki czemu będą idealnie wkomponowywać się w ogrodową przestrzeń. Wyjątkowy design sprawi, że domki Curver spodobają się wszystkim, którzy cenią połączenie piękna i funkcjonalności, a ich pojemność zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego ogrodnika. Gabaryty domku Oakland 1175 sprawiają, że oprócz akcesoriów ogrodowych pomieści również kosiarkę czy drabinę. Na przechowywanie sprzętów o nietypowych rozmiarach pozwala też model Oakland 757 o dwuskrzydłowych drzwiach. Jako magazyn dla większych sprzętów ogrodniczych z powodzeniem sprawdzą się modele Oakland 759 i Oakland 7511. To idealny wybór dla wszystkich, którzy używają w pracach ogrodniczych wielu narzędzi, pozwolą bowiem na ukrycie i przechowywanie wielu sprzętów jednocześnie.

3

Oakland 7511

Domek narzędziowy będzie gwarancją, że potrzebne narzędzia doczekają następnego sezonu w nienaruszonym stanie. Już niedługo, gdy przyroda zapadnie w zimowy sen, staną się niepotrzebne. Warto zapewnić im zatem odpowiednie warunki, by dotrwały wiosny, gdy ogród znowu rozkwitnie i wypełni się tętniącym życiem.