Garaż i warsztat – jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Garaż i warsztat – jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?


Wchodząc do swojego garażu lub warsztatu, czasami macie wrażenie, że niedługo nie będzie w nim miejsca nawet dla Was? ;) Jest to częsty problem w tego typu pomieszczeniach gospodarczych.  Każda próba sprzątania kończy się niepowodzeniem, bo przecież wszystko się może jeszcze kiedyś przydać, a każdy sprzęt nagle wydaje się niezbędny, nawet jeśli stoi nieuważny kilka miesięcy. Jeśli i Wy stoicie przed podobnym wyzwaniem, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu – dzielimy się w nim z Wami kilka bardzo przydatnymi uniwersalnymi wskazówkami, które mogą stworzyć z Waszego warsztatu czy garażu bardzo funkcjonalne pomieszczenie.

 

Niewątpliwie najważniejszym, centralnym elementem warsztatu czy garażu powinien być stół, na którym pracujecie. Warto wybrać ten solidnie wykonany, bardzo wytrzymały – w końcu będziecie go używać do różnych robót, również tych z cięższym sprzętem. Jeśli Wasz warsztat to jednocześnie garaż lub po prostu nie dysponujecie dużym pomieszczeniem, zwróćcie uwagę na składane stoły warsztatowe. Stół Work Table Ex wyróżnia się nie tylko stabilną konstrukcją, która wytrzyma obciążenie nawet do 350 kg, ale przede wszystkim – łatwością montażu. Został tak wykonany, aby jego rozłożenie czy złożenie było łatwe i zajmowało tylko kilka minut.

  

Stół Work Table Ex

 

Bardzo przydatna jest również szafa narzędziowa. Niezwykle użyteczna, jeśli nie macie miejsca na postawienie wielu regałów lub powieszenie każdej szlifierki czy kątówki na ścianie. Nasz regał Tool Chest Set posiada aż 6 pojemnych szuflad i w dodatku ma zamontowane funkcjonalne, mocne i wytrzymałe kółka. Dzięki nim można go dowolnie przesuwać w miejsce, w którym akurat pracujecie, co czyni go kompatybilnym ze składanym, przenośnym stołem Work Table Ex. W skład regału wchodzą duża i bardzo głęboka szuflada z dodatkowymi przegródkami, średnia szuflada o 6 mniejszych szufladek na drobniejsze akcesoria przydatne w warsztacie. Poza tym regał zawiera aż 16 wyjmowanych pojemników na drobne elementy, dzięki czemu możecie zachować porządek oraz zaoszczędzić czas na szukanie brakujących przedmiotów. jest również szafa narzędziowa na kółkach, którą w razie potrzeby możemy przesunąć (np. gdy musimy wykonać jakąś pracę poza pomieszczeniem warsztatowym).

  

Regał Tool Chest Set

 

Stół warsztatowy lub miejsce, w którym zazwyczaj będzie go rozkładać (w przypadku, kiedy zdecydowaliście się na składany stół jak nasz Work Table Ex) powinien znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka, a najlepiej gniazdek elektrycznych. Zaoszczędzi to Wam cenny czas oraz frustrację z konieczności rozwijania i podłączania przedłużaczy, co dodatkowo zagraca również warsztat.

 

Wiadomo, że w każdym garażu czy warsztacie nigdy nie jest za mało półek. My proponujemy Wam rozwiązanie 3w1. Nowoczesna i wyjątkowo praktyczna ławka Hudson Storage Bench posłuży Wam nie tylko jako wygodne siedzisko podczas pracy czy zasłużonej przerwy, ale też przyda się jako awaryjna półka, gdy wszystkie inne są już zajęte oraz schowek o pojemności aż 227 litrów. Co bardzo istotne, ławka została wykonana z tworzywa sztucznego o najwyższej jakości, a skrzynia jest wyizolowana i odporna na wilgoć. Całość nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących, na które to prace dodatkowe rzadko jest czas w warsztacie czy garażu ;)

 

Ławka Hudson Storage Bench