Dziecięce marzenie – domek ogrodowy

Dziecięce marzenie – domek ogrodowy


Odpowiednio zaaranżowany ogród stanie się ulubionym miejscem zabaw najmłodszych. Podczas gdy dorośli domownicy marzą zazwyczaj o spokojnym relaksie w cieple słońca, dzieci są zawsze spragnione nowych wrażeń i doznań. Przeznaczony dla nich kącik zabaw powinien zaspokajać potrzebę ciągłej aktywności, a jednocześnie pozwalać na swobodną zabawę i naukę. Doskonałym rozwiązaniem, które zachwyci zarówno dzieci, jak i ich rodziców, będzie zakup domku ogrodowego. Dlaczego warto to zrobić i na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Domek ogrodowy – kryjówka i miejsce zabaw

Domek ogrodowy pozwoli dziecku uwierzyć, że ma w ogrodzie kawałek własnej przestrzeni. Będzie doskonałą kryjówką i odskocznią od świata dorosłych, w której najmłodsi dostaną szansę, by dać upust swojej nieskrępowanej wyobraźni. Dziecięca fantazja zmieni ten fragment ogrodu w miejsce pełne magii. Domek ogrodowy to świetna sceneria do odgrywania scen z ulubionych bajek i udawania swoich ukochanych postaci. Kreatywne dzieci stworzą z niego niezwykły zakątek, w którym będą czuć się jak bohaterowie baśni. Wyposażony w drzwiczki i okna, pozwoli też na zabawę w dom.

RANCHO PLAYHOUSE

RANCHO PLAYHOUSE

Odpowiednio urządzony domek ogrodowy będzie wspaniałym miejscem spotkań dziecka z przyjaciółmi, w którym będzie można pograć i wymienić się zabawkami. To również świetne miejsce do zabawy indywidualnej. Wyposażony w książeczki, ulubione zabawki i kolorowanki domek ogrodowy będzie jak drugi pokoik dziecięcy, tyle że umiejscowiony na świeżym powietrzu. Dziecko będzie mogło pobyć w nim sam na sam z własnymi myślami, składować zabawki, a także oddać się nauce i zabawie.

Na co zwracać uwagę, gdy kupuje się domek ogrodowy?

Przy wyborze domku ogrodowego dla najmłodszych kluczową kwestią, na którą należy zwracać uwagę, jest bezpieczeństwo. Wybrany model powinien umożliwiać nieskrępowaną zabawę i nie stwarzać dla dziecka zagrożenia, na przykład poprzez posiadanie ostrych krawędzi czy ciasnych przejść, w których można utknąć. Istotna jest też liczba osób, które będą korzystać z domku. To miejsce, które powinno integrować; aby uniknąć sprzeczek wśród rodzeństwa, warto wybrać model, który umożliwi jednoczesną zabawę kilkorga dzieci. Priorytetem powinna być też solidna konstrukcja, która zagwarantuje to, że podczas zabawy nie dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Zasadniczym elementem jest w niej tworzywo, które powinno być wysokiej jakości, a jednocześnie odporne na działanie promieniowania UV i szkodliwych czynników atmosferycznych. Takie kryteria spełnia na przykład polipropylen – modele wykonane z niego nie podlegają uszkodzeniom i zachowują swój nienaruszony stan przez długie lata. Warto zwracać uwagę na kolorystykę – dzieci lubią żywe, intensywne barwy, które nastrajają pozytywnie i dodają energii do działania.

Miejsce pełne magii

Wspaniałym przykładem domku ogrodowego, w którym zabawa jest niezapomniana, a nauka staje się prawdziwą frajdą, jest MAGIC VILLA HOUSE firmy Curver. Ten model, wyposażony w drzwiczki, płot i szerokie okna, bogato ozdobiony wesołymi ornamentami, przypomina baśniową chatkę. To tutaj dzieci będą mogły poczuć się jak bohaterowie Smerfów czy Piotrusia Pana. Domek zapewnia maluchom intymną przestrzeń, a jednocześnie sprawia, że są doskonale widoczne podczas zabawy. Jest niezwykle prosty w montażu, lekki, a także łatwy w utrzymaniu czystości.

MAGIC VILLA HOUSE

MAGIC VILLA HOUSE

Dzięki wysokiej jakości wykonaniu zabawa dzieci będzie w pełni bezpieczna, a trwałe i wytrzymałe tworzywo sztuczne to gwarancja tego, że model będzie służyć długie lata. Przestronny charakter domku sprawia, że będzie fantastycznym miejscem zabaw nawet dla licznego rodzeństwa. Jeśli ma natomiast służyć jedynakom, pozostawia dużo miejsca na składowanie zabawek. Soczyste kolory, w których dostępny jest model, sprawią, że domek podbije serca najmłodszych i świetnie wkomponuje się w zieleń ogrodu.

Domek ogrodowy, który charakteryzować się będzie powyżej opisanymi cechami, z pewnością stanie się najważniejszą częścią dziecięcego kącika. Dzieci będą mogły schować się w nim przed słońcem i deszczem oraz w całości oddać się zabawie. Po dniu pełnym emocjonujących przeżyć z pewnością wspominać będą zabawy, które przeżyły wcześniej w ogrodowym domku.