Dlaczego warto segregować śmieci?  5 powodów.

Dlaczego warto segregować śmieci? 5 powodów.


Coraz częściej słyszymy lub czytamy o tym, jak ważne jest segregowanie śmieci. Mówią o tym nie tylko ekolodzy i naukowcy, ale także dziennikarze oraz ludzie z pierwszych stron gazet.

Prawdopodobnie każdy z nas ma świadomość, że trzeba to robić. Ale czy tak naprawdę wiemy, dlaczego warto segregować śmieci? Jakie są z tego korzyści dla nas i naszej planety? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Mniejsza ilość śmieci na ziemi

Wrzucanie odpadów do odpowiednich koszy pozwala użyć je ponownie.

Aż 90% papieru wrzuconego do pojemnika z makulaturą będzie wykorzystana jeszcze raz. Oznacza to, że z jego tony można uzyskać aż 900 kilogramów papieru.

To ogromna korzyść dla środowiska! Nie trzeba wtedy wycinać drzew, które przecież odpowiadają za produkcję tlenu.

Podobnie jest z tworzywami sztucznymi, metalami czy szkłem. Wszystko można wykorzystać ponownie. Odpadki organiczne podlegają naturalnemu rozkładami.

Ostatecznie większość śmieci, które produkujemy może zostać wykorzystana jeszcze raz. Dzięki ich segregacji możemy całkowicie wyeliminować między innymi problem zanieczyszczeń oceanów.

Dbałość o przyszłe pokolenia

Przeciętny człowiek produkuje aż 350-700 kilogramów śmieci rocznie. Biorąc pod uwagę, że plastik rozkłada się aż kilkaset lat, łatwo obliczyć, że bez odpowiedniej segregacji świat dosłownie może już za niedługo utonąć w śmieciach!

Nasze dzieci, wnuki czy prawnuki będą musiały stawić czoła problemowi, który my dla nich stworzyliśmy. To naprawdę straszne.

Oszczędność

Koszt utrzymania wysypisk śmieci jest stosunkowo wysoki. Mniejsza produkcja odpadów jest oszczędnością dla państwa.

W chwili obecnej segregacja śmieci jest obowiązkowa dla każdego obywatela Polski. Nieprzestrzeganie przepisów wiąże się z ewentualnością otrzymania kary finansowej.

Mniejsze zużycie surowców naturalnych

Dzięki nowoczesnej technologii, coraz więcej surowców naturalnych wraca do ponownego użytku.

Naukowcy codziennie pracują nad zaawansowanymi rozwiązaniami, które umożliwią wykorzystanie jak najbardziej ekologicznych materiałów do produkcji opakowań, sztućców jednorazowych itp.

Lepsza jakość życia mieszkańców ziemi

Wiele ludzi na świecie żyje w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Dzieci dosłownie bawią się na wysypiskach. Odpadki i brudy są dla nich czymś zupełnie normalnym.

Segregacja śmieci sprawi, że poprawi się jakość życia nie tylko ludzi, ale również zwierząt. Wiele z nich cierpi, bo połknęło plastikczy inne tworzywo sztuczne, myśląc że to pożywienie.

Polecane kosze do segregacji śmieci

Lotus Bin Set 3x30LTen modułowy zestaw trzech koszy idealnie nada się do domu lub mieszkania.

Ich unikalny kształt sprawia, że można ustawić je obok siebie lub złączyć, co zaoszczędzi zajmowane przez nie miejsce.

Pojemność poszczególnego kosza z zestawu Lotus Bin Set wynosi 30 litrów. Kosze są białe, jednak każdy z nich posiada inny kolor pokrywy, co ułatwi segregację śmieci.

Wykonane są one z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które jest łatwe w utrzymaniu czystości.

Split Premium WoodWygląd tego kosza przypomina zwykły mebel. Imituje strukturę drewna. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak na przykład mróz. 

Split Premium Wood idealnie nadawać się więc będzie zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kosz jest dwukomorowy, a każda z nich posiada miejsce na worki o maksymalnej pojemności 110 litrów. Estetyczny wygląd Split Premium Wood sprawia, że można wstawić go zarówno do domu, mieszkania, jak i zakładu usługowego.

Moby Recycling SystemTo największy z polecanych przez nas modeli koszy. Pomieści aż trzy worki o pojemności 110 litrów każdy.

Moby Recycling System wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak mocne promienie słoneczne, mróz czy śnieg. Doskonale nadaje się więc zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kosz można przytwierdzić do ściany w celu zachowania lepszej stabilności.