Czy warto angażować dzieci do prac w ogrodzie?


Czy warto angażować dzieci do prac w ogrodzie?

 

Wydaje nam się, że odpowiedź na pytanie postawione w tytule zna każdy nas. I jest ona oczywiście pozytywna. A czy wiecie, jakie są dobre strony zaangażowania dzieci, zarówno tych starszych, jak i młodszych, w prace ogrodowe? Zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu. Znajdziecie w nim odpowiedź.

 

  1. Nauka sumienności i cierpliwości – dziecko, które pomaga rodzicom lub dziadkom w pielęgnowaniu ogrodu wiele razy przekonuje się, że na efekty swojej ciężkiej pracy musi poczekać.
  2. Nauka dokładności – odpowiednie przycinanie krzewów i drzew, koszenie trawnika czy dobieranie kwiatów i innych roślin do rabat pokazuje dziecku, jak ważne jest zwracanie uwagi na szczegóły.
  3. Obcowanie z naturą – pomagając podczas prac w ogrodzie, dziecko przebywa na dworze, oddycha świeżym powietrzem, wdycha zapach kwiatów czy świeżo ściętej trawy. Podziwia kolory kwiatów, zieleń trawy i liści.
  4. Spędzanie czasu z rodziną – prace w ogrodzie angażują niekiedy całe rodziny, również dziadków. Wspomagają budowanie więzi poprzez rozmowę, zarówno na błahe, jak i poważne tematy, żarty i śmiech oraz wspólne przebywanie w ciszy.
  5. Nauka o pielęgnacji roślin – pomaganie w ogrodzie to świetny sposób na przekazywanie dzieciom wiedzy na temat prawidłowej opieki nad roślinami. Warto do tego używać odpowiednich narzędzi. Nasza donica G-Row with Base pomoże stworzyć grządki dla poszczególnych gatunków w Waszym ogrodzie kwiatowym lub warzywnym. To ułatwi dzieciom rozpoznawanie roślin, a samym roślinom – odpowiedni rozwój. G-Row with Base posiada specjalne wsporniki wykonane z nierdzewnego tworzywa sztucznego, dzięki którym świetnie sprawdzi się w uprawie roślin pnących, nawet tych osiągających aż 157 cm wysokości. Dodatkowo konstrukcja donicy ułatwia podlewanie roślin.

 

GlFNsIy.jpg (853×1280)

 

Donica G-Row with Base

 

  1. Nauka o przyrodzie – prace w ogrodzie to świetna okazja, aby opowiedzieć dziecku nie tylko o pielęgnacji kwiatów i drzew, ale także o prawach przyrody. Posiadanie własnego przydomowego kompostownika świetnie sprawdzi się jako pretekst do nauki o cyklu życia roślin oraz o podstawach ekologii. Kompostowniki naszej marki wyróżnia łatwy montaż oraz bardzo łatwa obsługa. Ich pokrywy są wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału, który zapewnia szczelność. Dzięki temu ewentualne nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz konstrukcji.

 

 

6oaPp4k.jpg (1280×853)

 

Kompostownik Deco Composter