Czy istnieje ogród samoobsługowy?


Wielu producentów sprzętu i akcesoriów ogrodowych przekonuje potencjalnych klientów, że dzięki ich produktom możemy stworzyć ogród samoobsługowy. Osoby szczerze interesujące się ogrodnictwem i doświadczone w tym temacie wiedzą doskonale, że taki ogród nie istnieje. Możemy jednak tak zaprojektować nasze podwórze i wyposażyć je w sprzęty, które ułatwią i przyspieszą wiele czynności pielęgnacyjnych i porządkowych.


DOBÓR ROŚLIN:

W ogrodzie, któremu możemy poświęcić niewielką ilość czasu, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:
- Skupmy się na kupnie roślin wieloletnich. Oszczędzimy sobie corocznego przymusu dobierania roślin na nowo;
- Sprawdźmy, jaka gleba jest w naszym ogrodzie i dobierzmy pod nią rośliny, dzięki czemu nie będziemy musieli marnować czasu na specjalne nawożenie czy ubogacanie gleby;
- Wybierajmy rośliny typowe dla polskiego klimatu.

INTELIGENTNE NAWADNIANIE:

Dostarczenie odpowiedniej ilości wody do trawnika i każdej rośliny z osobna jest gwarancją sukcesu w pielęgnacji ogródka. Aby osiągnąć ten cel, warto zaopatrzyć się w przydatne sprzęty, które nie wymagają dodatkowej obsługi:
- Pojemnik na zbieranie wody deszczowej Indigo Water Butt to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, dla których ważne jest ekologiczne zarządzane zasobami naturalnymi w ich gospodarstwie domowym. Zbiornik posiada wygodny wężyk, który ułatwia odprowadzanie wody na wybrany teren.

TAdW9h1.jpg (853×1280)

Indigo Water Butt

- Donica Easy Grow z inteligentnym systemem nawadniania. Woda jest w niej magazynowana, w zbiorniku umieszczonym na spodzie donicy znajdującym się poniżej poziomu ziemi. Uwalniana jest więc do wnętrza donicy od dołu, dzięki czemu ma lepszy dostęp do korzeni uprawianych w niej roślin. Nadmiar wody można zaś łatwo wylać, odkręcając zawór wbudowany z boku donicy.

MtaJEY5.jpg (1280×1243)

Easy Grow


KOMPOSTOWANIE:

W dzisiejszych czasach własny kompostownik czy to w ogrodzie, czy nawet na balkonie albo w mieszkaniu, to nie tylko znak ekologicznego stylu życia, ale normalny element gospodarstwa. Pozwala na posiadanie własnego, naturalnego nawozu bez większego wysiłku. Nasz Deco Composter With Base wyróżnia się wysoką jakością, został wykonany z tworzywa sztucznego gwarantującego szczelność i bezpieczne przechowywanie materiału kompostowanego. W dodatku to tworzywo imituje do złudzenia drewniane deski, dzięki czemu będzie świetnie komponował się z otoczeniem ogródka.

pR7QRPI.jpg (1280×959)

Deco Composter With Base


WIELOFUNKCYJNE SPRZĘTY:

Ogród wymagający minimalnego nakładu pracy powinien posiadać również sprzęty czy akcesoria, które spełniają kilka funkcji jednocześnie. Brushwood Storage Box naszej marki to nie tylko wygodna ławka, która jest wygodnym siedziskiem dla dwóch osób, ale również pojemnym schowkiem – pomieści aż 455 litrów!

U7hAHui.jpg (1280×854)

Brushwood Storage Box