Co zrobić z zabawkami ogrodowymi, gdy zbliża się zima?

Co zrobić z zabawkami ogrodowymi, gdy zbliża się zima?


Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. W ciepłe dni ogród przepełniony jest ich śmiechem i radosnymi pokrzykiwaniami. Gdy jednak robi się zimno, dźwięki zabawy milkną – jesienna aura nie sprzyja przebywaniu pod gołym niebem. Co wtedy zrobić z ogrodowym ekwipunkiem, którymi maluchy tak ochoczo bawią się latem? Warto zapewnić mu jak najlepsze warunki do przechowywania. Uporządkowane i odpowiednio zabezpieczone zabawki doczekają wiosny w nienaruszonym stanie.

Sprzątanie zabawek - czas jesiennych porządków

Malucha jak najbardziej można zaangażować do sprzątania. Warto zabrać go na spacer po ogrodzie, aby pozbierał porozrzucane zabawki. To również dobra chwila na dokonanie ich uważnych oględzin. Po okresie intensywnego użytkowania niektóre z nich mogą wymagać drobnej naprawy. Te, które są połamane i pęknięte, należy wyrzucić, by nie ryzykować, że dziecko skaleczy się podczas zabawy. Przed schowaniem zabawki należy też dokładnie umyć. Warto pamiętać, że wiele z nich ma styczność z ziemią, dlatego zwykła woda nie wystarczy – dobrze użyć środków dezynfekujących. Zabawki warto również posortować, chociażby pod względem aktywności, do której są przeznaczone – te do zajęć plastycznych warto schować w innym miejscu niż na przykład sprzęt sportowy. Taka kategoryzacja sprawi, że później bardzo łatwo będzie można odnaleźć poszukiwany przedmiot.

Gdzie schować zabawki?

Wybierając miejsce, w którym przez zimę będą przechowywane zabawki ogrodowe, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ogromne znaczenie ma ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi – ekwipunek nie może być narażony na wilgoć, mróz, wiatr i śnieg. Zabawki powinny być przechowywane w miejscu, do którego będzie łatwy dostęp, a także takim, które umożliwi łatwą ich organizację. Niektórzy decydują się na przechowywanie ekwipunku w piwnicy lub na strychu – niestety, zajmuje on wtedy cenne miejsce. Nie każdy dom jest też wyposażony w tego typu pomieszczenia. Zabawki o dużych lub nietypowych gabarytach, tak często wykorzystywane w ogrodzie – domki do zabawy, zjeżdżalnie, basen ogrodowy, stoliki do prac kreatywnych – nie zmieszczą się też w zwykłym schowku. Świetnym rozwiązaniem, które umożliwi przechowywanie niezbędnych akcesoriów i sprzętu, także o dużych rozmiarach, będzie domek ogrodowy. Nie zajmuje on wiele miejsca, a pełni znakomitą funkcję magazynową.

manor 4x3

MANOR 4x3

Domki ogrodowe – gwarancja porządku i ochrony

Domki ogrodowe firmy Curver z linii MANOR znakomicie sprawdzą się tam, gdzie konieczna jest organizacja przestrzeni, są bowiem nieocenione w przechowywaniu niezbędnych sprzętów i akcesoriów. Ich minimalistyczny, a jednocześnie elegancki design powoduje, że wkomponują się w aranżację każdego ogrodu. Domki charakteryzują się niezwykle stabilną konstrukcją, wzmocnioną metalowymi zawiasami. Ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych gwarantuje niezwykle trwałe tworzywo, z którego domki są wykonane. Materiał nie podlega rdzewieniu, butwieniu ani łuszczeniu powłoki, dzięki czemu nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji. Dodatkową ochronę przed wilgocią zapewnia wbudowany panel wentylacyjny, który umożliwia stałą cyrkulację powietrza.

manor 6

MANOR 6x8 DD

Modele dla wymagających

Wśród dostępnych na rynku modeli każdy ogrodnik z pewnością wybierze idealny dla siebie. W przypadku niewielkich przestrzeni znakomicie sprawdzi się model MANOR 4x3, pozwalający na łatwe ukrycie poręcznego ekwipunku. Właścicieli większej ilości sprzętów zadowoli wybór modelu o podwójnych ściankach: MANOR 4x6 lub 6x5 DD, zaopatrzonego w podwójne drzwi. MANOR 6x8 DD, największy dostępny na rynku model, pozwoli na przechowywanie nie tylko zabawek, ale również dużych ogrodów sprzętów, takich jak krzesła czy leżaki. To idealny wybór dla rodzin wielodzietnych, które muszą sobie radzić z problemem przechowywania dużej ilości rzeczy. Przemyślana konstrukcja domków i łatwy montaż ułatwi nie tylko organizację trzymanych sprzętów, ale także łatwy dostęp, gdy te będą potrzebne.

Domki nie tylko zapewnią przechowywanym zabawkom zabezpieczenie przed szkodliwym warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu dotrwają do wiosny. Sprawią również, że ogród będzie bardziej schludny i uporządkowany, dzięki czemu nawet w chłodne dni będzie mógł cieszyć serce i oczy swojego właściciela.