Choinka żywa czy sztuczna?

Choinka żywa czy sztuczna?


Co roku o tej porze wiele osób zastanawia się, czym przystroić dom na Święta - czy kupić prawdziwą, żywą choinkę, której zapach będzie roznosił się w domu czy zainwestować w sztuczne drzewko, które będzie służyło przez lata? Nie damy Wam dzisiaj odpowiedzi na to pytanie. Mamy bowiem trzecią propozycję. Jaką? Przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis, a przekonacie się sami?

 

Polecamy Wam w tym roku wykonać choinkę DIY! Będzie to nie tylko świetne rozwiązanie w duchu zero waste, ale również oryginalna ozdoba świąteczna. Może stanąć na głównym miejscu w salonie albo ozdobić pokój dzieci lub Waszą sypialnię zamiast tradycyjnej mniejszej kopii głównej choinki.

 

Do jej wykonania będziecie potrzebować jedynie kilka gałęzi oraz Wasze ozdoby choinkowe. Długość i ilość gałęzi będzie zależała od wielkości choinki, którą chcecie skonstruować. Jak sobie wyobrażamy taką choinkę DIY? Oto nasze inspiracje (wszystkie zaciągnięcie z serwisu Pinterest):

5gyWmxD.jpg (960×1280)

Spodobał Wam się nasz pomysł? Bardzo się cieszymy

QfessZG.jpg (962×1280)

 76ScIsa.jpg (856×1280)

Jak widzicie, bardzo istotne jest jedynie to, aby każda kolejna gałąź była krótsza od poprzedniej. Jeśli nie posiadacie gałęzi o idealnych wymiarach, możecie pociąć dłuższe deski. Z pewnością pomocny będzie w tej czynności nasz stojak do cięcia drewna. Spodoba się nie tylko amatorom majsterkowania, ale również profesjonalistom. Keter Roc Lubberjack to wielofunkcyjny produkt, który wykorzystuje unikalny system otwierania i zamykania zapadki. Posada również wiele regulacji wysokości. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, nawet na nierównych powierzchniach. Poza tym posiada bardzo wytrzymałe metalowe nogi, które wytrzymają udźwig aż do 1360 kg.

grzqiR9.jpg (720×1280)

Po docięciu wszystkich gałęzi i otrzymaniu zamierzonych wymiarów musicie połączyć je ze sobą. Polecamy rozłożyć je na czystej, równej powierzchni w takiej odległości, aby zmieścić pomiędzy nimi wszystkie dekoracje. Warto użyć do tego przenośnego stołu, takiego jak stół mobilny z akcesoriami naszej marki, Jobsite. Jego specjalna konstrukcja jest lekka jednocześnie bardzo trwała, a szybki montaż umożliwia użycie w przeróżnych warunkach i przy rozmaitych pracach. Powierzchnia blatu roboczego zapewnia udźwig do 453 kg oraz stabilne mocowanie ukośnicy lub innych elektronarzędzi.

 OqGwzhq.jpg (1280×960)

Połączcie ze sobą gałęzie, przymocujcie choinkę w docelowym miejscu. I voila! Choinka gotowa! Teraz wystarczy jedynie powiesić na niej ozdoby oraz lampeczki choinkowe. One dodadzą jej jeszcze większego uroku i magii, gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, a Wy usiądziecie do wigilijnej kolacji z ukochaną rodziną.