5 rzeczy, które musisz sprawdzić przed zakupem mebli ogrodowych

5 rzeczy, które musisz sprawdzić przed zakupem mebli ogrodowych


Na zakup mebli ogrodowych decydujemy się przeważnie wiosną i latem. Ze względu na dużą ilość słonecznych dni i wysoką temperaturę, chcemy jak najwięcej czasu spędzać poza domem.  

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert mebli ogrodowych - zarówno tych wykonanych z tworzywa sztucznego, jak i metalowych czy rattanowych. Jeśli nie wiesz, jaki zestaw wybrać, ten artykuł może być dla Ciebie pomocny.

Funkcjonalność 

To jedna z najważniejszych cech, którą muszą posiadać meble ogrodowe. Przed ich zakupem zastanów się, jakich funkcjonalności oczekujesz. Czy fotele powinny służyć tylko do siedzenia, czy też do leżenia?

Dla ilu osób ma być przeznaczony zestaw mebli? Czy stół ma służyć jedynie jako miejsce do postawienia kilku kubków, czy ma być na tyle duży, aby można było przy nim zjeść rodzinny obiad?

Czy chcesz, żeby Twoje meble ogrodowe miały dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład schowek?


Wygląd

To oczywiste, że wygląd jest pierwszym, na co zwracamy uwagę, dokonując jakichkolwiek zakupów. W przypadku mebli ogrodowych ważne, aby pasowały one do Twojego domu oraz działki. 

Warto wybrać zestaw, który ma wiele produktów w swojej serii, np. Corfu marki Keter. Na początek możesz wybrać jedynie stolik i krzesła, a później dokupić inne produkty, które idealnie będą pasować do reszty, na przykład:Wytrzymałość

Meble ogrodowe muszą być o wiele bardziej wytrzymałe niż te przeznaczone do użytku domowego. Będą one narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych: od mocnego słońca i promieni UV, przez burzę, aż po silny wiatr.

Bez względu na to, czy wybierzesz meble ogrodowe wykonane z plastiku, drewna, rattanu, lub metalu, zawsze kupuj te wyprodukowane przez renomowane firmy, obecne na rynku od lat. Jednym z najlepszych wyborów jest marka Keter, którą pokochało miliony klientów na całym świecie.

Pamiętaj, aby sprawdzić opinie o wybranych modelach w internecie, dzięki temu zyskasz pewność, że meble ogrodowe, które znalazłeś spełnią Twoje oczekiwania. 

Ilość Zajmowanego Miejsca

Mieszkając w Polsce, musimy zaakceptować fakt, że meble ogrodowe służyć nam będą tylko przez kilka miesięcy w roku.

Jeśli kupisz całoroczne meble ogrodowe marki Keter, nie będziesz musiał chować ich na zimę. Możesz po prostu przykryć je plandeką lub innym materiałem ochronnym, aby ochronić je przed zabrudzeniem. Nie jest to jednak konieczne.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby meble zajmowały mało miejsca, wybierz kompaktowy model jak na przykład Columbia Set.


Stosunek Ceny Do Jakości

Dokonując każdego zakupu, warto wybrać produkty przystępne cenowo. Koszt nie powinien być jednak jedynym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję.

Warto wybrać meble ogrodowe, które wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Jedynie połączenie atrakcyjnej ceny z solidnym wykonaniem da nam satysfakcję z zakupu.Polecane modele

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie meble ogrodowe wybrać, sprawdź listę zestawów, które polecamy: